Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Pomoc w doborze zasilacza do pompki



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam, mam prośbę do osób znających się na elektronice/elektryce

Zakupiłem pompkę do pompowania wody do akwarium podczas podmiany. Pompka jest na 12V i potrzebuję dobrać do niej zasilacz. Sprawa dla mnie o tyle trudna że zakupiłem jeden zasilacz i pompka teoretycznie działa ale nie pompowała wody (podobno za słaby zasilacz), odesłałem na reklamację i dostałem zwrotkę że pompka działa. Jest to pompka jachtowa i na Jachcie jest instalacja więc nie doradzono mi już jaki to ma być zasilacz ale pokazano że pompka faktycznie działa.
Poniżej zamieszczam zdjęcie mojej pompki i zasilacza który zakupiłem ale jest za słaby.
20200211_194136_resized.jpg
Pompka
(320.33 KiB) Pobrane 627 razy

20200211_195928_resized.jpg
Zasilacz
(197.43 KiB) Pobrane 627 razy


Będę wdzięczny za jakiś link na allegro co będzie odpowiednie, z góry dziękuję.

Avatar użytkownika
marcin_gargi
Początkujący

Posty: 20
Dołączył: 31 paź 2019, 15:57

Bo zasilacze impulsowe nie lubią pomp :D
Ciężko coś doradzić, ale możesz próbować mocniejszy zasilacz tak około 5A, pompka jak startuje to potrafi dać pika nawet 20A i zasilacz impulsowy wtedy się wyłącza.
W zamierzchłych czasach wszystkie pompki itp. zawsze zasilałem z zasilaczy transformatorowych.

Avatar użytkownika
Akaruz
Znający temat

Posty: 1142
Dołączył: 08 kwi 2017, 16:36
Miasto: Kraków

Może akumulator żelowy 12v?

Avatar użytkownika
Marduk666
Zainteresowany tematem

Posty: 288
Dołączył: 29 paź 2019, 13:22
Miasto: Jarosław











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 303 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.