Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


pomiar kh gh według Tetry



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



17 paź 2005, 09:34 pomiar kh gh według Tetry  (#1)  

Włąśnie dostałem od znajomego testy tetry 5 w 1 i mam pytanie spowodowane brakiem polskiej instrukcji:
1. jak obliczyć kh i gh z angielskiej instrukcji nie do końca zrozumiałem ( włałem 5 kropel i po jednej dodawałem i tu problem czy do odczytu mam doliczać 5 pierwszych kropel czy nie )
2. czy jest dokładniejsza skala w tetrze dla ph skoki co 0,5 trochę za duże jak na mój gust może coś doradzicie
a to moje wyniki( woda po tygodniu w baniaczku 126l) lokalizacja Lublin
ph około 7,5
kh 19 ( lub 14 no właśnie te 5 kropel)
gh 16 ( lub 11 jak wyżej )
no2 poniżej 0,3
jak oceniacie te dane
a ha właśnie zamierzam podłączyć co2 z butli i nawożenie
dziękuję Paweł

Paweł_C


19 paź 2005, 09:52 ???  (#2)  

czy naprawdę nikt mi nie pomoże

Paweł_C


21 paź 2005, 12:37   (#3)  

Przy testach Tetry na kh/gh wlewasz do probówki 5ml (a nie 5 kropli) wody z akwarium i do tego dodajesz kropelki odczynnika. kh/gh = liczba kropli, po których w probówce zmieni się kolor (z niebieskiego na żółty lub czerwonego na zielony).
Pozdrawiam

Ninka












Powiązane tematy
  • Pomiar PH - pytanie o tester pH

    Czy ktoś używa urządzania do pomiaru PH wody akwariowej Proszę o opinie.

    Wyświetlenia: 5531 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Dziwne zachowanie Tetry.

    Witam moje Tetry dziwnie zaczęły się zachowywać czy to objawy tarła ? https://www.youtube.com/watch?v=f6CNjL0Lx-c

    Wyświetlenia: 979 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Pomiar ze słupa czy podłoża?

    Cześć, chciałbym podpytać o kwestie pomiaru z podłoża i ze słupa wody. Dotychczasowo pomiaru dokonywałem z podłoża i parametry były w miarę stabilne jak poniżej. Dzisiaj zrobiłem sobie pomiary i porów...

    Wyświetlenia: 3400 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Pomiar fosforu z podłoża

    Cześć Mam pytanie jak prawidłowo wykonać pomiar fosforu z podłoża? Pobrać wodę do testów wpychając strzykawkę w podłoże, jak głęboko, używać igły czy nie ma takiej potrzeby? Prośba o porady....

    Wyświetlenia: 2019 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Patenty na pomiar PO4

    Witam Zastanawiam się jakie są Wasze patenty na pomiar po4 w przypadku podłoża aktywnego? W słupie wody zawsze wychodzi 0, a znowu jak pobiorę wodę strzykawką z igłą z podłoża to woda nie jest klaro...

    Wyświetlenia: 1391 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium na podłożach Tetry

    Ma ktoś jakieś doświadczenie z podłożami Tetra (active substrate, complete substrate)? Szukam opinii i informacji, literatury lub filmów odnośnie zabiegów (podmian wody, podawanie nawozów, CO2 itp) w ...

    Wyświetlenia: 1613 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Pytanie o obsadę akwarium (tetry vs gupiki)

    Witajcie Mam w akwarium 7 tetr cesarskich (4 samce, 3 samice) i planuję zakup gupików. Na co dzień widzę jak samce tetr strasznie się ganiają (wygląda to dość agresywnie). Czy Waszym zdaniem tetry bę...

    Wyświetlenia: 1862 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Pokrywa aristo + kubeł tetry

    Witam mam pytanie, posiadam już kupiony kubełek tetry ex800new. do akwarium 112l. Pytanie mam takie, czy standardową pokrywe diversa aristo trzeba ciąć, żeby zamontować te kolanka od kubełka? Czy ktoś...

    Wyświetlenia: 1058 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Pomiar C02, pomoc w ustaleniu odpowiedniej dawki

    Witam, Niedawno zakupiłem zestaw Co2 z butla, ustawiłem go na 1 bąbel na 2/3 sekundy. Dzisiaj zmierzyłem KH i PH i wyszło mi używając kalkulatora ze mam go chyba mocno za mało, czy dobrze to zmierzy...

    Wyświetlenia: 3515 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Pomiar poziomu CO2 i jego dystrybucja w zbiorniku.

    Pomiar poziomu CO2 i jego dystrybucja w zbiornikach z dużą ilością światła (przy metodzie EI.) Dozowanie CO2 jest najbardziej drobiazgowym i ulotnym elementem związanym ze zbiornikiem roślinnym. ...

    Wyświetlenia: 74572 | Odpowiedzi: 106 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: MacGyver i 391 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.