Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Polecamy dobry mineralizator RO

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Obrazek

Zachęcamy do przetestowania mineralizatora wody RO PREIS Aquaristik, który stosujemy w naszej galerii...
Czytaj więcej »

roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Kraków

Niestety przy okazji podnosi pH, jeśli chcemy kwaśną wodę dla paletek to środek się nie nadaje, dlatego nie rozumiem skąd na opakowaniu takie ładne zdjęcie.

Michał_tata
Początkujący

Michał_tata napisał(a):Niestety przy okazji podnosi pH, jeśli chcemy kwaśną wodę dla paletek to środek się nie nadaje, dlatego nie rozumiem skąd na opakowaniu takie ładne zdjęcie.
"Chłyt matengingowy"?

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Jeżeli karmi się dyskowce mixami serc itp. to w miękiej wodzie ph mocno spada i wtedy podmiana na wodę ro z tym mineralizatorem jest właśnie wskazana i jak najbardziej nadaje się dla dyskowców.

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

mariusz178 napisał(a):Jeżeli karmi się dyskowce mixami serc itp. to w miękiej wodzie ph mocno spada i wtedy podmiana na wodę ro z tym mineralizatorem jest właśnie wskazana i jak najbardziej nadaje się dla dyskowców.

Nie obserwuję tego u siebie ani w znajomych, komercyjnych hodowlach. Jaki wtedy mam cel, skoro potrzebuję bardzo miękiej i kwaśnej wody, a jak to dodam to wracam do punktu wyjścia. Chętnie zamienię się z kimś, oddam ten preparat 1000g za zwykłą sól Tropicala. Skala wymiany 1:1, warunek żeby ktoś mieszkał Wawa, Łódź, Radom lub bliskie okolice. Ze swojej puszki tego specyfiku użyłem 31,26g.

Michał_tata
Początkujący

To że nie obserwujesz tego zjawiska u siebie to nie zanczy że nie zachodzi.Kolega z innego forum i nie tylko on muszą w ciągu tygodnia robić dodatkowe podmiany żeby podnieść ph bo spada mocno.Zapraszam na forum informacyjne dyskowce.in.. lub discusforum.ada...pl

mariusz178
Znający temat

Miasto: Gorzow Wlkp

Powiązane tematy
  • Ślimaki Rozdętki - dobry sposób na likwidację.

Witam. Wrzuciłem do akwarium 7 rozdętek, pomogły mi pozbyć się brązowych glonów. Niestety teraz już nie są mi potrzebne a jest ich mniej więcej ze 70, nie wiem ile ikry tych że ślimaków jest jeszcze n...

Wyświetlenia: 867 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• 030l - Na dobry początek - Klost

Witam Wszystkich. Po ok. 20 latach przerwy powróciłem do hobby z dzieciństwa i założyłem sobie akwarium. Pierwotnie miał to być standard 30l aquael ale w trakcie dojrzewania zbiornika troche się pozm...

Wyświetlenia: 3664 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

• 35l - na dobry początek

Objętość 35L Oświetlenie 2X18W Balu Nawożenie chaotycznie Aqua Art ale od jutra będzie linia Rataj CO2 24h/h Podłoże: ADA Amazonia Temperatura ok. 22 stopnie Filtracja: Tetra EX400

Wyświetlenia: 1460 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• Pinceta i nożyczki czy dobry wybór?

Witam Upatrzyłem sobie w jednej hurtowni ze sprzętem medycznym nożyczki oraz pincete. Nożyczki myślę, że zakrzywione będą wygodniejsze i przynajmniej na początek takie zakupię. Czy 14cm nie będzie ...

Wyświetlenia: 2223 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.