Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Pokaz Iwagumi w Galerii Przyrody



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



20 lis 2006, 10:35   (#21)  

chester napisał(a):
Grzegorz Guzik napisał(a):Amazonia (tak jak gleba) jest na tyle miękka, że nie musimy się martwić o napięcia na szybie. Można by powiedzieć, że Amazonia jest jak styropianowe kulki :)

To prawda, Amazonia jest bardzo miękka. Ale Japończycy, którzy korzystają z niej nie od dziś pod duże kamienie dają jednak styropian. Stąd moje zdziwienie i pytanie.

Avatar użytkownika
Nessos-Przemyslaw Ziolek
Stały bywalec

Posty: 364
Dołączył: 28 paź 2003, 13:03
Miasto: Wrocław

20 lis 2006, 11:10   (#22)  

Nessos napisał(a):To prawda, Amazonia jest bardzo miękka. Ale Japończycy, którzy korzystają z niej nie od dziś pod duże kamienie dają jednak styropian. Stąd moje zdziwienie i pytanie.


Owszem - stosują styropian ale pod kamienie, które ważą od 40-50kg wzwyż a ten kamyk ze zdjęcia na oko miał maksymalnie 15-20kg ;). Pod mniejsze kamyki nie trzeba podkładać styropianu (zwłaszcza jak mamy 8-10cm warstwę amazoni), gdyż podłoże jest wystarczająco sprężyste.
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

20 lis 2006, 17:21   (#23)  

Oto porcja kolejnych fotek z krakowskiego spotkania akwarystycznego.

Obrazek
Mcharium
Obrazek
Ciekawa kompozycja
Obrazek
Przepiękny kameleon
Obrazek
Morszczyzna
Obrazek
dyskowiec
Obrazek
Jeszcze jedno ujęcie dyskowca
Obrazek
Iwagumi aranżowane przez p.Grzegorza Guzika

Gość


20 lis 2006, 19:31   (#24)  

Również i ja dokładam swoje 3 grosze. 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Paweł B. z Zabrza

<a href="http://www.gsa.org.pl/">GÓRNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE AKWARYSTÓW</a>

Avatar użytkownika
hydrophil
Poznaje temat

Posty: 108
Dołączył: 02 paź 2005, 18:57
Miasto: zabrze

20 lis 2006, 20:54   (#25)  

A cóż to za białe plamki na tym korzeniu?





BTW, Jabol, a suszarka i fale gdzie? ;)

Plejstocen
Stały bywalec

Posty: 395
Dołączył: 09 gru 2003, 14:04

20 lis 2006, 22:01   (#26)  

Jajeczka ślimaków Neritina o ile się nie mylę :wink:

Anonim 1811


20 lis 2006, 22:15   (#27)  

Browar napisał(a):BTW, Jabol, a suszarka i fale gdzie? ;)


hmm no coz...znamy sie malo..to moze powiem o sobie pare rzeczy:

- z suszarka jest problem..bo ja jestem ..owlosiony inaczej..i wystarcza mi tylko recznik
a suszarki wywoluja u mnie niepohamowana agresje..

- a jesli chodzi o fale...to mi sie na brzuchu..od browara porobily .. :))

yhyhgyhyhyhhyyhy :)
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

29 lis 2006, 19:54   (#28)  

Dobra robota panowie :) Jeżeli o akwarium zakładane przez Grzegorza Guzika to mam pewne zastrzeżenie... podejżewam że kamienie użyte w tej aranżacji to swoiste wapienie.. były sprawdzane octem ?

Avatar użytkownika
Maxxxo
Poznaje temat

Posty: 132
Dołączył: 17 lip 2006, 19:26
Miasto: Bydgoszcz

30 lis 2006, 21:34   (#29)  

To jest piaskowiec z zylkami kalcytu (byc moze ciut metamorficzny)- nie reaguje na kwasy
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

30 lis 2006, 22:37   (#30)  

Witam,

czy to oznacza, że rodzaj skały używanej w tworzeniu aranżacji np. dla Amano, nie ma tak dużego znaczenia jeśłi chodzi o wzrost np. KH jak się powszechnie sądzi?

Jeśli tak, to dla mnie jest to bomba! Może częste podmiany wody skutkują niezbyt dużym oddawaniem do słupa wody węglanów i in. ?

No i w wypadku stosowania skał winna rządzić "wolna amerykanka"! Stosujmy jakiekolwiek skały, które dadzą nam pożądane efekty wizualne, to może być rewolucja!

Jak to jest naprawdę?


Ciekawi mnie również jaka jest różnica między skałą, a kamieniem dla pana? W trakcie pokazu "Iwagumi" nie wspomniano ani razu o skale, lecz uzywano określenia "kamień"?!?


Mam również pytanie dot podłoża: zastosował pan chyba określenie "spiekana glinka", czy to nie jest czasem odpowiednio wzbogazony keramzyt?

Z jakiego powodu spada KH i GH po zastosowaniu tego podłoża?

Te i inne pytania nurtują mnie po pokazie w Galerii Przyrody (studiuję m.in. geologię, stąd ta dociekliwość), proszę o zaspokojenie mojej ciekawości. :D
pozdrawiam
Paweł B. z Zabrza

<a href="http://www.gsa.org.pl/">GÓRNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE AKWARYSTÓW</a>

Avatar użytkownika
hydrophil
Poznaje temat

Posty: 108
Dołączył: 02 paź 2005, 18:57
Miasto: zabrze

30 lis 2006, 23:04   (#31)  

Ja chyba nie słyszałem na pokazie czegoś takiego jak "spiekana glinka", tylko "granulowana ziemia" :wink:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

03 gru 2006, 00:52   (#32)  

Dokladnie: spiekana gleba, nie - glinka.
Skala- to rzeczywiscie okreslenie geologiczne i jest pojeciem ogolnym tyczacym sie natury odpowiedniego powiedzmy "zjawiska'' geologicznego (granit, bazalt, porfir itd....), kamien dla mnie to maly fragment skaly, czyli w rozumieniu i uzyciu potoczym.
Powyzej z rozpedu pomylilem sie - zylkowanie jest krzemionkowe, a nie kalcytowe. Amano uzywa kamieni ze skaly z zylkami kalcytu (czyli wapiennymi) np Manten Rock i w takich akwariach zmiekcza wode zywicami
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków











Powiązane tematy
  • Nawożenie Iwagumi - 120 l - mała ilość roślin

    Cześć, rozpoczynam nowy wątek, aby nie mieszać w innych założonych przeze mnie. Chciałbym rozpocząć nawożenie w moim Iwagumi. Akwarium ma miesiąc i dojrzało. Mam dwa gatunki roślin Eleocharis parvula...

    Wyświetlenia: 2699 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Podłoże do Iwagumi

    hej planuje nowy zbiornik i chcę zrobić iwagumi. Wiele osób poleca Yokuchi (https://allegro.pl/oferta/yokuchi-jiban-soil-10l-naturalne-podloze-aktywne-13274857410) - ja osobiście robiłem z tego raz ...

    Wyświetlenia: 2433 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • W green Aqua odwzorowują akwarium z galerii ADA

    https://www.youtube.com/watch?v=_Lvngr24VfA Fajny pomysł z Flame moss na tylnym planie.

    Wyświetlenia: 931 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Przegląd galerii MJ Aquascaping

    https://www.youtube.com/watch?v=T7fUdYB8xZg Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 796 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oase Biomaster 600 thermo do 200 l Iwagumi z Rotalą H’ra

    Dzień dobry wszystkim! Startuje powoli mój pierwszy w życiu baniaczek będzie miał 200 litrów. Zastanawiam się czy Oase 600 Biom. będzie dobrym wyborem? Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mo...

    Wyświetlenia: 3598 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Akwarium iwagumi 360

    https://www.youtube.com/watch?v=y-_bqSTxQM4 Zapraszam do obejrzenia i zainspirowania się.

    Wyświetlenia: 1947 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 064l - Iwagumi - Rfck

    Iwagumi 64L Wymiary: 60x30x36 ADA CUBE GARDEN Oświetlenie: Chihiros A601 (pozdrowienia dla kolegi szamot1 :twisted: :lol: ) Filtracja: EX-800 Plus Media filtracyjne: Alfagrog + lawa + g...

    Wyświetlenia: 28209 | Odpowiedzi: 100 czytaj więcej...

  • Iwagumi

    Witam, Panowie dawno temu miałem akwarium małe 80l parę welonek, neonek itp. nic szczególnego spektakularnego jak to dzieciak mało pojęcia więcej frajdy, później życie niestety spowodowało że odstałem...

    Wyświetlenia: 2984 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • 020l - Iwagumi - Wislaa1989

    Cześć wszystkim :) Chciałem się pochwalić moim nano akwarium. Akwarium o wymiarach 36x22x26cm pojemność około 20l. Szkło optiglass. Oświetlenie: Azoo Flexi Mini Na chwile obecna nawóz AquaArt p...

    Wyświetlenia: 3471 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Iwagumi - mój pierwszy raz

    Witam Posadziłem z rana roślinki i mam pytanie zalewać czy trzymać jakiś czas emersyjnie? Czy mały heniek puści korzenie w takich warunkach? Moja inspiracja: https://showcase.aquatic-gardeners.org/2...

    Wyświetlenia: 10670 | Odpowiedzi: 33 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 446 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Uruchomiono zadanie harmonogramu