Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Pokarmy firmy Naturefood



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



29 maja 2013, 13:32 Pokarmy firmy Naturefood  (#1)  

Obrazek

Kilka lat temu na jednym ze zorganizowanych przez naszą firmę Spotkań Tanganickich, Evert van Ammelrooy z Holandii zaproponował mi abym spróbowała produktów firmy Naturefood do karmienia ryb z odłowu z jeziora Tanganika, które sprowadzamy od wielu lat...

Czytaj węcej »

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4135
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

29 maja 2013, 17:44 Pokarmy firmy Naturefood  (#2)  

Ciekawy artykuł.
Mam pytanie czy ktoś próbował karmić tymi pokarmami apistogrammy.
Ciekaw jestem jak to wygląda w wypadku tych pielęgniczek. Mam w akwarium harem kakadu (apistogramma cacatuoides) 2+1 i poza mrożonkami i żywym jedzonkiem nie chcą nic innego jeść. Próbowałem JBL, OSI, Tetra, Tropical te typowo do tych pielęgniczek i typowo "mięsne". Niby najbardziej udomowiony gatunek a wybredne jak najdziksze z najdzikszych. Nie pomagały głodówki ani próby mieszania suchego pokarmu z mrożonkami, takie cwane że zawsze odfiltrują płatki i wyplują :)
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
steehead
Aktywny użytkownik

Posty: 680
Dołączył: 23 maja 2009, 14:09

29 maja 2013, 18:16 Pokarmy firmy Naturefood  (#3)  

Myślę, że warto abyś zapytał Rukiego, speca od Apistogramma jakimi pokarmami Naturefood warto karmić. Używa ich od dłuższego czasu.

A ja polecam N. Premium Kristall, a także N. Supreme Kristall i N. Supreme Artemia. U mnie ryby z odłowu dostają po kilku dniach od przylotu pierwsze pokarmy Naturefood i zawsze zajadaja się nimi. Używam także N. Premium Plankton dla narybku pielęgniczek oraz dla dorosłych jako uzupełnienie diety.

Marta

Marta Mierzenska
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 29 maja 2013, 18:06

01 cze 2013, 00:31 Pokarmy firmy Naturefood  (#4)  

u mnie krewetki RC i CR nie ruszyly nawet. A jedza pokarmy poczawszy od MOSURY i SHIRAKURY konczac na wlasnej roboty

koscielski8
Początkujący

Posty: 35
Dołączył: 14 paź 2012, 12:18

03 cze 2013, 10:10 Pokarmy firmy Naturefood  (#5)  

Z tego co słyszę to jesteś pierwszą osobą, która pisze, że jego krewetki nie jadły Naturefood. Cóż widać przyzwyczajenia krewetek są różne. Moje krewetki z jeziora Tanganika przywiezione żywe po raz pierwszy i utrzymane w akwarium nie mają tego problemu:)

Nikt nie napisał, że każdy gatunek zwierzęcia wodnego będzie jadł wszystkie pokarmy Naturefood od razu. Zwierzęta przyzwyczajają się do konkretnych pokarmów i niekiedy sporo czasu zajmuje przestawienie ich na inny. Wiem bo stale to "trenuję". Ja też nie lubię wszystkiego np. nie lubię jabłek, a to podobno bardzo zdrowy owoc :wink:

Marta

Marta Mierzenska
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 29 maja 2013, 18:06

18 lip 2013, 19:03 Pokarmy firmy Naturefood  (#6)  

Halo,
testowalem nic szczegolnego.Jeden z wielu pokarmow skierowanych do mass market .
W Niemczech mowi sie,ze powstal na bazie pokarmow dla pstragow.
Podstawowa zaleta duza wartosc energetyczna = szybki przyrost ryb.
Ale czy sztuczny tucz jest zaleta?
Piotr

piotr999
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 18 lip 2013, 18:56











Powiązane tematy


cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Letni, Piotr Baszucki i 179 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.