Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Podwodny Świat - moja pasja



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



22 lip 2013, 22:49 Podwodny Świat - moja pasja  (#1)  

pasja.jpg
Fot: revhtree | Żródło: www.reef2reef.com
(268.44 KiB) Pobrane 2185 razy


Patrząc na to zdjęcie zapewne zadajesz sobie pytanie - kim jest starszy Pan wpatrujący się z zainteresowaniem we wnętrze akwarium? Czy jest to przypadkowy Klient biura podróży zamawiający wakacje dla swoich wnuków. A może członek lokalnego klubu akwarystów, który opiekuje się zbiornikiem? A może patrzysz właśnie na siebie XX lat później...

Czytaj węcej »

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4135
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

23 lip 2013, 08:37 Podwodny Świat - moja pasja  (#2)  

Czytając ten wpis, zdałem sobie sprawę jak wiele czasu w moim życiu pochłonęła akwarystyka.
To niesamowite jak dziecięcy zachwyt przechodzi w ciągle rozwijającą się pasję.
Nie żałuję ani jednej chwili spędzonej z tym hobby. W życiu dobrze jest mieć coś dla siebie, taki swój świat.

pozdrawiam

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

23 lip 2013, 08:58 Podwodny Świat - moja pasja  (#3)  

Przekaz tego zdjęcia jest trochę smutny, pokazuje samotnego człowieka z pasją która jedynie mu została...
Z drugiej zaś strony, być może starszy Pan ogląda akwarium swoich wnuków, lub żałuje, że nie miał komu tej wiedzy przekazać. Równie dobrze może to być zwykły przechodzień, który chciał odpocząć, a jedyne wolne krzesło stało przed akwarium :wink:
Interpretacji może być wiele, mnie na pewno skłoniło do refleksji.
Gratuluję pomysłu na artykuł :)

Nie żałuję ani jednej chwili spędzonej z tym hobby. W życiu dobrze jest mieć coś dla siebie, taki swój świat.

Nic dodać, nic ująć.
080L ATP Slope Piotr Mierzejewski
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 72612.html
Nawozy do podłoża - tania alternatywa
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 59403.html

Avatar użytkownika
msnolan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2313
Dołączył: 29 gru 2011, 21:10
Miasto: Pisz

24 lip 2013, 23:51 Podwodny Świat - moja pasja  (#4)  

aquamateo napisał(a):Czytając ten wpis, zdałem sobie sprawę jak wiele czasu w moim życiu pochłonęła akwarystyka.
To niesamowite jak dziecięcy zachwyt przechodzi w ciągle rozwijającą się pasję.
Nie żałuję ani jednej chwili spędzonej z tym hobby. W życiu dobrze jest mieć coś dla siebie, taki swój świat.

pozdrawiam


Zgadzam się w stu procentach!

ozimko55


25 lip 2013, 01:31 Podwodny Świat - moja pasja  (#5)  

Normalnie się wzruszyłem... szok!
Po prostu Poezja!
Wszystko na TAK!
:D
Może trochę patetycznie to zabrzmi, ale w tym wątku pasują słowa W. Churchill`a:
"Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts."
(Sukces nie jest finałem, porażka nie jest końcem; odwaga kontynuowania jest tym co się liczy)

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

25 lip 2013, 10:54 Podwodny Świat - moja pasja  (#6)  

Łał, ale patos... cóż, widok starszych osób doceniających proste przyjemności w życiu zazwyczaj tak działa. Od 20 lat jestem akwarystą, ale jeszcze daleko mi do tak smutnych refleksji, jak przedstawiono w artykule. A średni wiek moich akwariów to 3 lata :)

Oto prawdziwa historia foto:
Zdjęcie zrobił pracownik oddziału banku TD Canada Trust. Pan ze zdjęcia czekał na wnuczkę, która była u dentysty w lokalu obok. Wszedł do banku i zaczął przypatrywać się zbiornikowi. Autor zdjęcia podstawił mu krzesło, a starszy pan spędził kolejne 30 minut na oglądaniu zbiornika. Wyraził także zgodę na opublikowanie zdjęcia i poprosił o przysłanie go na maila.
Zdjęcie trafiło na Reddit, a potem na imgur, gdzie w ciągu 24 godzin obejrzało je 1,7mln osób. Oryginalny wątek tutaj:
http://www.reddit.com/r/pics/comments/1 ... ient_came/

A to moja historia foto:
"Ile ten dentysta może trwać? Lepiej znajdę sobie coś do roboty - o, jakieś akwarium roślinne, obejrzę sobie... o kurde, 300l opti od ADA i to w oddziale banku, muszę je dokładnie obejrzeć... taaa.... co my tu mamy... taaa... trochę nitek, warto podbić CO2. Rotala prosi się o przycinkę. Sypnąłbym ze dwie łyżki KNO3, bo mchy jakieś wątłe. Szit, miałem zrobić podmiankę w swojej 90P i przydałby się restart Iwagumi... ale to jak wrócę do domu, teraz sobie tu posiedzę i pogapię."
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

25 lip 2013, 11:22 Podwodny Świat - moja pasja  (#7)  

Kadazan napisał(a):A to moja historia foto:
"Ile ten dentysta może trwać? Lepiej znajdę sobie coś do roboty - o, jakieś akwarium roślinne, obejrzę sobie... o kurde, 300l opti od ADA i to w oddziale banku, muszę je dokładnie obejrzeć... taaa.... co my tu mamy... taaa... trochę nitek, warto podbić CO2. Rotala prosi się o przycinkę. Sypnąłbym ze dwie łyżki KNO3, bo mchy jakieś wątłe. Szit, miałem zrobić podmiankę w swojej 90P i przydałby się restart Iwagumi... ale to jak wrócę do domu, teraz sobie tu posiedzę i pogapię."


Poprawiłeś mi humor na resztę dnia :)
080L ATP Slope Piotr Mierzejewski
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 72612.html
Nawozy do podłoża - tania alternatywa
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 59403.html

Avatar użytkownika
msnolan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2313
Dołączył: 29 gru 2011, 21:10
Miasto: Pisz

25 lip 2013, 11:54 Podwodny Świat - moja pasja  (#8)  

Bez wiedzy na temat historii tego zdjęcia i tak nietrudno określić gdzie zostało wykonane i że starszy pan na nim uwidoczniony jest raczej klientem w kolejce niż sędziwym akwarystą z wieloletnim stażem.

Natomiast wpis nie jest smutnym uwieńczeniem akwarystycznej emerytury czy też patosem, zdjecie które zostało do niego dołączone jest tylko tłem dla opisania czegoś co pewnie dotyczy niejednej osoby z forum.
A wszystko to można traktować z przymrużeniem oka i jak chcecie bawić się w historię obrazka, to może taka też będzie dobra:

"Straszy Pan sadząc po obuwiu firmy Testoni jest dość majętny, plakat reklamujący kartę danego banku wisi tam nieprzypadkowo gdyż ów sędziwy pan jest akcjonariuszem tegoż banku i jednocześnie jednym z największych udziałowców. Akwarium znajduje się w jednym ze sklepów akwarystycznych w którym to nasz starszy pan zamówił akwarium o większych rozmiarach i czeka właśnie na załadunek giganta o czym świadczy widniejąca za oknem przyczepa, a wszystko to po to, by udowodnić koledze że większe zbiorniki nie wymagają tak częstych podmian wody" :wink:

pozdrawiam

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

25 lip 2013, 13:54 Podwodny Świat - moja pasja  (#9)  

Kurde, jak na testach psychologicznych: "dokończ historię" :roll:
Swoją drogą ciekawe profile he he he :wink:

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

25 lip 2013, 14:12 Podwodny Świat - moja pasja  (#10)  

Witam!

A może Pan się wzruszył,dlaczego nie jest już młody.Tyle lat mu uleciało a akwarystyka za jego młodych lat jeszcze była w powijakach.I teraz podziwia i ......................... :(
Zapraszam do obejrzenia moich zbiorników:
112l. MT
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 56541.html wyróżniony - IAPLC2015 - 768, EAPLC2015 - 122 :?:
72l. LT
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 59909.html czyżby EAPLC - :?:
30l. krewetkarium
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 65744.html
W planach małe krewetkarium 25x25x25 (część materiału jest)
Pozdrawiam Tomasz

Avatar użytkownika
tomaszsu75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3273
Dołączył: 23 cze 2013, 21:34
Miasto: Wrocław

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Dlaczego moja roślina bieleje proszę o pomoc

    Hej, ostatnio borykam się z problemem słabego wzrostu Hemianthus Cube, listy bieleją i roślina znika. Po wsadzeniu sadzonki invitro, po 4 dniach listki robią się białe. Parametry wody po4: 1.9 No3: ...

    Wyświetlenia: 508 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 063l - Podwodny ogród - dariuszmachander

    Witam mam do przedstawienia wam nowy baniak 63L na podłożu Aktywnym CONROSOIL. Został on założony około 2 miesiące temu. I póki co sobie żyje. Co tydzień czyszczę szyby i robię podmianki. Szkło : 6...

    Wyświetlenia: 3678 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Pietach - DIY - moja twórczośc radosna

    Witam wszystkich - tych majsterkujących i tych oglądających. Jako, iż na podstawie moich mniej lub bardziej udanych schematów i konstrukcji kilku majsterkowiczów zbudowało swoje lampki a sam zaczyn...

    Wyświetlenia: 151021 | Odpowiedzi: 978 czytaj więcej...

  • 30x30x35 - moja mała skalna kostka

    Kostka założona 17.02.2022 W akwarium zostało użyte podłoże Rotala Maflora Intense. Skały to Rotala Premium Namasu Stone. Rośliny: Micranthemum monte carlo , Rotala H'ra, Hygrophila pinnatifida, Anu...

    Wyświetlenia: 4593 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Moja filtracja. Polecam.

    Mam 250l. Kupiłem kubeł maxikani 500 taki 15l. Tam jest 5 lub 6 szuflad. Podpiełem to do pompy obiegowej grundfosa takiej z trzema biegami. 1 bieg 1400 litrów i 5w poboru prądu, 2-1600l 21w, 3-1750l 4...

    Wyświetlenia: 1951 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • 300l - Podwodny Ogród - Pablo8412

    hh2.jpg Witam Chciałbym zaprezentować swój zbiornik,który powstał na początku czerwca i w końcu zaczyna cieszyć moje oczy :) Dane techniczne Wymiary:134x45x50 (Brutto:278) Oświetlenie to zaled...

    Wyświetlenia: 38125 | Odpowiedzi: 156 czytaj więcej...

  • Fluval 306 moja opinia

    Witam. Z racji tego że mój piękny JBL e1501 umarł a konkretnie głowica – w sumie jak pamiętam po dwóch latach może troszkę więcej. Byłem zmuszony kupić nowy filtr. Pytałem u sprzedawcy czy jest szansa...

    Wyświetlenia: 10908 | Odpowiedzi: 31 czytaj więcej...

  • Jak zmodyfikować moją obsadę 180l

    Witam Od dawna posiadam akwarium. Przewałkowałem różne gatunki ryb od takich które w szklance przeżyją aż po dyskowce. Aktualnie posiadam standardowe akwarium 180l. W akwarium filtr zewnętrzny HW-302....

    Wyświetlenia: 3867 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 540l - Wodny Świat Szczepana - szczepan 86

    Witam po dłuższym czasie w końcu postanowiłem przedstawić swoje akwarium 540L. Wymiary : 160x50x70H (akwarium robione dobre 10lat temu jeszcze w ramie szyba 10mm) Filtracja : 1 x eheim 2213 (gąbki i ...

    Wyświetlenia: 2743 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Jak naprawić moją belkę LED (Aquael)?

    Witam, podczas prac pielęgnacyjnych w moim akwarium potłukłem belkę LED Aquael sunny 36W. Belka świeci, jednak potłukł się plastik chroniący listwę. Jak to naprawić i zabezpieczyć? Wrzucam fotki poglą...

    Wyświetlenia: 1011 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 305 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.