Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Pochwała firmy JBL

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

04 lut 2020, 22:43 Pochwała firmy JBL  (#1)  

Witajcie,

chciałem Wam opisać sytuację związaną z firmą JBL. Od lat używam testów JBL - w moim przypadku najlepiej mi się sprawdzają. Kiedyś kupiłem całe opakowanie do testów na PO4, NO3 i Fe, później kupowałem uzupełnienia i było ok. Ostatnio gdy kupiłem coś mi nie grało z testem na NO3 ale dopiero po paru razach zwróciłem uwagę że to jest nowy test. Inaczej odmierzamy czynniki trochę inne opakowanie. No fajnie ale trzeba kupować całe opakowanie od nowa bo się nie zgadza skala kolorów. Postanowiłem napisać do firmy JBL że mam taką sytuację że od lat korzystam z ich testów mam wszystko tylko nie posiadam skali barwnej... Na co JBL napisała że mi wyśle kurierem nowe skale barwne. Okazało się że firma kurierska gdzieś w Niemczech zgubiłą przesyłkę na co JBL wysłał ponownie. Dzisiaj miałem kuriera i co mam 2 paczki (po 3 tyg. przyszła również ta pierwsza) i 2 zestawy skal barwnych dla wszystkich testów JBL. Naprawdę miło - dlatego też chciałem o tym napisać.... :D

arkkab
Zainteresowany tematem

Miasto: Piaseczno

04 lut 2020, 22:50 Re: Pochwała firmy JBL  (#2)  

arkkab napisał(a):Witajcie,

chciałem Wam opisać sytuację związaną z firmą JBL. Od lat używam testów JBL - w moim przypadku najlepiej mi się sprawdzają. Kiedyś kupiłem całe opakowanie do testów na PO4, NO3 i Fe, później kupowałem uzupełnienia i było ok. Ostatnio gdy kupiłem coś mi nie grało z testem na NO3 ale dopiero po paru razach zwróciłem uwagę że to jest nowy test. Inaczej odmierzamy czynniki trochę inne opakowanie. No fajnie ale trzeba kupować całe opakowanie od nowa bo się nie zgadza skala kolorów. Postanowiłem napisać do firmy JBL że mam taką sytuację że od lat korzystam z ich testów mam wszystko tylko nie posiadam skali barwnej... Na co JBL napisała że mi wyśle kurierem nowe skale barwne. Okazało się że firma kurierska gdzieś w Niemczech zgubiłą przesyłkę na co JBL wysłał ponownie. Dzisiaj miałem kuriera i co mam 2 paczki (po 3 tyg. przyszła również ta pierwsza) i 2 zestawy skal barwnych dla wszystkich testów JBL. Naprawdę miło - dlatego też chciałem o tym napisać.... :D
Fajnie, że opisujesz taką sytuację. A masz może testy na Mg? Jeśli tak, to jak wychodzi Ci skala porównawcza do próbek? Mi za każdym razem wychodzi jaskrawo pomarańczowe zabarwienie próbki, a na skali takiego koloru nie ma.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

04 lut 2020, 23:24 Re: Pochwała firmy JBL  (#3)  

Cześć, niestety ale nie mam testów Mg ale patrząc na skalę barwną którą otrzymałem to skala zaczyna się od jasnego pomarańczowego (0) do czerwonego (>10). Dodałem do postu jeszcze skalę z strony JBL. Spójrz czy Twoja jest taka sama czy się różni:
Załączniki
78018.jpg

arkkab
Zainteresowany tematem

04 lut 2020, 23:44 Re: Pochwała firmy JBL  (#4)  

arkkab napisał(a):Cześć, niestety ale nie mam testów Mg ale patrząc na skalę barwną którą otrzymałem to skala zaczyna się od jasnego pomarańczowego (0) do czerwonego (>10). Dodałem do postu jeszcze skalę z strony JBL. Spójrz czy Twoja jest taka sama czy się różni:
Ta skala wygląda na nową, moja to chyba stary model. W tej kolory są jaskrawsze, czyli w stylu próbek, które otrzymuje.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

04 lut 2020, 23:52 Re: Pochwała firmy JBL  (#5)  

Zauważyłem że większość testów JBL przynajmniej "odświeżył". W przypadku NO3 - kompletnie i bez nowej skali mogłem sobie robić testy i robić podejrzewam że tak samo jest z testem na Mg.

arkkab
Zainteresowany tematem

Powiązane tematy
  • Test firmy Zoolek - przekłamywanie wyników

Kupiłem dzisiaj test na poziom azotanów po dwukrotnym zmierzeniu wychodzi mi 80mg na litr myślę sobie nie jest dobrze , zbadałem kranówę ze studni wychodzi podobnie myślę sobie test do kosza , wziąłem...

Wyświetlenia: 1572 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

• 30l - Zestaw smart firmy Aquael - Nanostudioart Adam Golik

Witajcie! Tym razem na tapecie zestaw smart firmy Aquael 29x29x35 Oświetlenie 6w led plant 8000k Filtracja aquael mini pat Co2 brak Podłoże ADA amazonia i piasek ADA la plata sand Skały Manten stone Z...

Wyświetlenia: 1158 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• CompleteSubstrate + JBL Mando

Mam zamiar zalozyc akwarium na tym podlozu, w zwiazku z tym mam pytanie czy to dobre polaczenie. Planowane akwarium: Wymiary: 100x40x40 Filtr: Tetratec EX 700 Oswietlenie : Philips "Master&quo...

Wyświetlenia: 189 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Aranżacja akwarium z firmy Diversa

Witam To jest mój pierwszy post, zupełnie nie mam doświadczenia w prowadzeniu akwarium, ale chciałbym założyć zbiornik o wyglądzie podobnym do tego z filmu Diversa reklamującego oświetlenie led inten...

Wyświetlenia: 661 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Akwarium na stoisku firmy

Akwarium jest oryginalnym akcentem na stoiskach firmowych i świetnym sposobem na zwrócenie uwagi Klientów.

Wyświetlenia: 439 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.