DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog roślin
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Płyn do baniek mydlanych w akwarium

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Cześć ! Mój syn wlał ostatnio całe 5l płynu do baniek mydlanych do akwarium. Nie było mnie w domu z 3dni i teściowa się opiekowała i tak i ona przypilnowała... I rybki nie pozdychały :O Jak to możliwe wgl ?

tomol9548
Początkujący

16 kwi 2019, 11:40 Re: wytłumaczy mi ktoś  (#2)  

Hmm.

Po pierwsze nie wiadomo jaki to był płyn. Pamiętam jak mój syn miał pół roku i wszystkie naczynia myliśmy w naturalnym płynie do naczyń. 100% eko. Do tego pienił się jak zwykły płyn. Nie trzeba było nic wyparzac.

2. Nie piszesz jak duży masz zbiornik.

mgiecek
Początkujący

16 kwi 2019, 12:14 Re: wytłumaczy mi ktoś  (#3)  

450l zbiornik to w sumie duży więc może i nie powinno im nic się stać. Ale no w sumie byłem pewny,że zachorują po tym. A płyn też był właśnie eko

tomol9548
Początkujący

16 kwi 2019, 12:47 Re: wytłumaczy mi ktoś  (#4)  

Potraktujmy to jako test. Dawkowanie już mamy, teraz najważniejsze pytanie, czy widzisz pozytywne oddziaływanie na zbiornik? :D

RaZir
Poznaje temat

Miasto: Łódź

16 kwi 2019, 13:15 Re: wytłumaczy mi ktoś  (#5)  

w sensie ? Że jaki miałby wpływ płyn ? :D hahaha no umyty od razu i filtry hahahaha :D

tomol9548
Początkujący

16 kwi 2019, 14:00 Re: wytłumaczy mi ktoś  (#6)  

A rybom się nie odbija ;)

Majkel82
Aktywny użytkownik

Rośliny nie bomblują intensywniej? :D

fifiok
Stały bywalec

Miasto: Myślenice

Pamiętam, że kiedyś czytałem bodajże o odkryciu Gupika Endlera(nie jestem pewien). Z jakieś kałuży w pobliżu wioski przeniesiono je do akwarium ale coś było nie tak (nie rozmnażały się, były chore) i wtedy pomyślano że miejsce skąd wzięto rybki było zanieczyszczone i dlatego dodali mydła do akwarium. Rybki odżyły i wszystko się unormowało....

arkkab
Zainteresowany tematem

Miasto: Piaseczno

Powiązane tematy
  • Nano akwarium z Phyllanthus fluitans

https://www.youtube.com/watch?v=Ea2ow7GQsPo Nano akwarium, roślina pływająca, którą widzicie na powierzchni to Phylanthus fluitans: https://www.roslinyakwariowe.pl/opisy/baza-roslin/4646-phyllanth...

Wyświetlenia: 425 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• 450l - Kolorowe akwarium - campsis

Witam wszystkich, trzy miesiące temu założyłem swoje pierwsze akwarium. Zbiornik nie stwarza mi kłopotów więc postanowiłem pokazać efekt. Wymiary 135 cm x 75 cm x 60 cm (h) - ok. 450 l netto. Oświetle...

Wyświetlenia: 1619 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

• 2-godzinne nagranie akwarium (Green Aqua)

https://www.youtube.com/watch?v=SjPSlkoAcaQ Zapraszam, może komuś się przyda jeśli ma kłopoty z zaśnięciem :)

Wyświetlenia: 444 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Akwarium a la Diana Walstad

Zapraszam wszystkich, którzy po lekturze książki pt. "Rośliny w akwarium", założyli lub chcą założyć "akwarium a la Diana Walstad". Jakie macie dotychczasowe osiągnięcia, doświadcz...

Wyświetlenia: 696073 | Odpowiedzi: 4276 czytaj więcej...

• 189l akwarium biotopowe. Rzeka Kepayang w porze deszczowej

https://www.youtube.com/watch?v=TJTVFttoSzg W dzisiejszym filmie akwarium przedstawiające wycinek Indonezji, rzekę Kepayang w porze deszczowej. Ciekawie zaaranżowane akwarium, zamiast żwirku w pod...

Wyświetlenia: 239 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.