Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Pleśń na korzeniach i podłożu



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Cześć mam świeże akwarium od 4 dni dałem na początku bakterie nitryfikacyjne akwarium 112l filtr hw 302 pojawiła mi się plesc jak sobie z nią poradzić? Dziś zrobiłem testy no2 i no3 wyszły na 0
IMG_20190731_091306.jpeg
(75.87 KiB) Pobrane 346 razy
IMG_20190731_091320.jpeg
(63.92 KiB) Pobrane 346 razy

jakubbb
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 31 lip 2019, 09:23

31 lip 2019, 09:51 Re: Pleśń  (#2)  

Zbiornik dojrzewa ,zniknie samo za ok 7-14 dni .

Można to delikatnie oddesać wężem przy podmiance .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

Zobacz górne menu: Artykuły i porady - > Aranżacja i pielęgnacja
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... zeniu.html
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Czy to glon, pleśn czy jakieś bakterie?

    Czy czarna lub szaroczarna plecha, która tworzy się na korzeniu tylko głównie pod spodem i w zacienionych miejscach to jest jakaś pleśn, bakteria czy glon? Uniosłem korzeń lekko do góry, żeby zrobić z...

    Wyświetlenia: 574 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Świeże akwarium - nawożenie/mineralizacji na podłożu aktywny

    Dzień dobry, akwarium 125 L założone niecałe 4 tygodnie temu na podłoży aktywnym H.E.L.P Advanced Soil ORIGINAL. I pytania początkującego akwarysty: 1) czy stosując wodę RO mam ją mineralizować? Jeśl...

    Wyświetlenia: 1294 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Białe kropki na skorupce ślimaka oraz na korzeniach i kamien

    Proszę o pomoc zakupiłem w internecie kilka ślimaków helmet. Jeden z nich został zakupiony wraz z białymi kropkami, które rozprzestrzeniły się po całym akwarium (kamienie, korzenie itp.). Dodaję kilka...

    Wyświetlenia: 602 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium na podłożu Yokuchi

    https://www.youtube.com/watch?v=wNByh7T_rh4 Zapraszam do obejrzenia aranżacji Marcina Biedala przygotowanego w siedzibie marki Yokuchi. Szczegółowe opisy produktów znajdziecie tutaj: https://skle...

    Wyświetlenia: 312 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • PO4 nie do zbicia na podłożu Yokuchi jiban soil

    Witam forumowiczów, Jestem początkujący akwarystą, założyłem akwarium 77 l,wymiary 60x35x35, na podłożu aktywnym yokuchi jiban soil w rogu piach. Start akwarium to 2.02.2023.Zastosowany filtr to Aquae...

    Wyświetlenia: 1303 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Mchy na korzeniach - hodowla parapetowa

    Stwierdziłem, że chcę na potrzeby przyszłych aranżacji (mcharium) rozmnożyć sobie mech na małych kawałkach korzeni. Do tego celu chcę zastosować plastikowe pojemniki śniadaniowe, które wystawię na par...

    Wyświetlenia: 881 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • [54l] Zakładanie akwarium na podłożu aktywnym

    Witam, mam kilka pytań odnośnie podłoża aktywanego Najpierw krótki opis mojego akwarium -wymiary 60x30x30 -oswietlenie Aquael Sunny LED 2x10W -filtr kubełkowy nie znam nazwy ale to będzie raczej SunSu...

    Wyświetlenia: 4606 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Początki akwarium na podłożu aktywnym

    Dzień dobry Ostatnio zdawałem już kilka pytań odnośnie mojego akwarium. Czy akwarium na podłożu aktywnym przez pierwsze miesiące może sprawiać trudności w hodowli epifitow? Czy istnieje w ogóle tak...

    Wyświetlenia: 2432 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Sadzenie rośliny in vitro w podłożu aktywnym

    Jak w temacie. Akwarium zalane. Mam rośliny in vitro i chciałbym je umieścić w podłożu. Podłoże jest bardzo lekkie. Są jakieś patenty?? Widziałem kiedyś sadzenie z wykałaczką ale nie mogę teraz odnal...

    Wyświetlenia: 1531 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Cyrkulacja w podłożu - teoria

    Zastanawiam się nad obiegiem wody w podłożu. Z tego co się orientuje, zakłada się, że ruchy wody w podłożu w akwarium występnują. Szukałem na ten temat informacji w sieci i to co znalazłem to inform...

    Wyświetlenia: 1434 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lesniowka i 446 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.