Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Pierwsze akwarium roślinne

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów.
+ nowy temat

09 cze 2017, 12:38 Pierwsze akwarium roślinne  (#1)  

Witam, jako iż jestem nowy na forum chciałbym się przedstawić. Mam na imię Franek pochodzę z Województwa Dolnośląskiego a dokładniej z Wrocławia i jestem początkującym akwarystą. A więc do rzeczy. Od dwóch lat mam akwarium 60l, lecz glony mnie niszczą więc postanowiłem założyć nowe - 160l Akwarium. Spróbowałem pójść w roślinne, bo 60 był baniaczkiem bardziej z fauną niż florą. I teraz tak. Nie wiem co zrobić, aby moje rośliny w przyszłym akwarium zrobiły bardzo gęstą florę. Będę mieć standardowe świetlówki 2x 23w + 13w LED. Nawożę Mikro I makro. Zapewne kupię jakieś kapsułki do żwirku, i będzie też postawiona butlaCO2 Czy to wystarcza aby rośliny się rozrosły na piękne? Użyję głównie z zestawu
Jak już mówiłem jestem początkującym akwarystą i nie znam się na roślinach. Moje akwarium nie będzie w pełni holenderskie, bardziej chciałbym aby rośliny układały ładne tło korzenia i całego akwarium. Nigdy nie mierzyłem parametrów wody. Oczywiście przycinki i inne sprawy co do utrzymania tego akwarium mam już zapewnione. Tylko, jak zacząć, aby to miało sens? Czy to, co zamierzam przygotować może mi zapewnić ładne akwarium w połowie holenderskie? :)

Żabek
Poznaje temat

Miasto: Wrocław

Cześć. Moje porady traktuj z przymrużeniem oka z racji, że tez zaczynam i moje akwarium rozpoczęło drugi miesiąc. Mogę napisać na podstawie, tego co przeczytałem przygotowując się do swojego.
Oświetlenie, które chcesz mieć wydaje mi się absolutnym minimum a pewnie, żeby roślinki rosły ładnie i miały kolory to nie wystarczy. Szczególnie jeśli chcesz dać CO2. Poczytaj o LT i HT.
Zamiast kulek pod żwir lepiej pewnie dać ziemię ogrodową albo podłoże aktywne ale tu musisz sam poczytać. Ja zdecydowałem się na podłoże aktywne i jestem zadowolony ale drugi raz spróbuję chyba czegoś innego:)

Powodzenia i poszukaj wiedzy na forum a pytaj o konkretne rzeczy, których nie zrozumiesz.
W pytaniach ogólnych i wskazujących, że nie chciało Ci się niczego przeczytać samemu będą Cię raczej odsyłali do lektury tego co jest już w internecie napisane.

Silveroak
Poznaje temat

Miasto: Piaseczno

Dobra, już znalazłem fajne podłoże aktywne, to jego użyję. Dzięki za pomoc. Uważasz że rośliny już powinny rosnąć jak na drożdżach?

Żabek
Poznaje temat

Dobra, już znalazłem fajne podłoże aktywne, to jego użyję. Dzięki za pomoc. Uważasz że rośliny już powinny rosnąć jak na drożdżach?

Żabek
Poznaje temat

Nie to dopiero początek. Nawożenie słupa wody, parametry wody...

Silveroak
Poznaje temat

Dużo tego... :roll: Jakie są prawidłowe parametry wody dla większości roślin?

Żabek
Poznaje temat

Wpisz to pytanie w google lub na tym portalu i czytaj:) Ja za mało wiem, żeby się mądrzyć

Silveroak
Poznaje temat

:twisted: Rozpisałem się a tu mi zjadło posta

Żabek napisał(a):Dużo tego...

Wybór dobrego podłoża, to tak jak Ci kolega wyżej fajnie napisał "to dopiero początek"

Ja proponuję przysiąść do lektury, i poczytać. Wszystko znajdziesz tu na forum.
- jakie są rodzaje podłoży, i jak się z każdym z nich obchodzić po zalaniu.
- parametry wody, poziomy nawozów w słupie wody
- temat filtracji, media itp
- oświetlenie, rodzaje, jaka powinna być moc. Tutaj duże znaczenie ma czy chcesz LT czy HT
To tak w skróconym skrócie :mrgreen:

Dobra zasada - pierw poczytaj, a potem zakładaj aqwa.
Oczywiście jak czegoś nie rozumiesz, to pytaj. Na pewno ktoś Ci pomoże :wink:
Pozdrawiam
Artur

Utul
Znający temat

Miasto: Marklowice

Powiązane tematy
  • Kolejne projekty Studia Aranżacji Akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-cat2230-aranzacja-akwarium-11zajawka-8b932e279993e0cba271a90bae832630.jpg Zapraszamy do obejrzenia kolejnych projektów naszego Studia Ar...

Wyświetlenia: 0 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• Rośliny pływające do akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-rosliny-plywajace-akwarium-8c148e05ae337dd3e756ecae45487d18.jpg Na katalog roślin akwariowych powiększych się o kolejny gatunek rośli...

• Korzenie do akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-korzenie-news-ddd0e397eb0460c3f4d2ab525f9f2909.jpg Często narzekacie na problem z dostępem do materiałów aquascapingowych, koniecznoś...

• Bonsai Wood - korzenie na drzewko w akwarium

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-cat2230-bonsai-wood-news2-ba868db9dbf3801f26cfd3a57558ccd1.jpg Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty korzeni do akwarium. Nowością...

• Akwarium 300x60x60cm ze szkła OptiWhite

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-nowyb1-28c46a4f6813b49a1cc12daba1d1d41d.jpg Mieliśmy przyjemność przygotowywać zbiornik dla kolejnego sympatyka naszego Serwisu. Tym ...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.