Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Pielęgnacja białego piachu w akwarium



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Nigdy nie używałem białego piasku w zbiorniku, teraz naszło mnie na aranżacje z białym piaskiem i nie wiem czy nie będę żałował 8)
Piasek wypełnia około 30-40% zbiornika 1300 litrów, zbiornik zalany 3 tygodnie temu, jeszcze bez ryb, a już widzę że piasek robi się brudnawy, to co to będzie z rybami :?: :shock:
Jeśli chodzi o wysokość to niewielka, 1 góra 1,5 centymetra. Przed aranżacja myślałem że co jakiś czas będę go wymieniał, wciągnę stary i nasypie nowy. Ale myślałem że może raz na pół roku taki zabieg zrobię, a tu widzę że trzeba będzie częściej :?
Piasek robi się taki jakby zakurzony, czytałem ze można wzruszyć podłoże jakimś odmulaczem trapezowym co jakiś czas, a może jakieś inne jeszcze techniki macie?

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2216
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

Ja raz na 2 tygodnie ściągam przy podmianie wierzchnią warstwę i dosypuję nowy.
Ale ja mam akwarium 73l i nie biały a colrado sand

Binio
Stały bywalec

Posty: 451
Dołączył: 24 sty 2019, 13:02

Piasek mam w dwóch akwariach. W jednym robi się szary tam go co jakiś czas zamieszam w drugim także robił szary ale z czasem przestał zmieniać kolor-są tam kiryski, które w tym czasie urosły i podejrzewam, że to one są za to odpowiedzialne.... W przypadku gdy nie będziesz miał chęci zamieszać zakupisz kilka kirysków....
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

gazownik napisał(a):Piasek mam w dwóch akwariach. W jednym robi się szary tam go co jakiś czas zamieszam w drugim także robił szary ale z czasem przestał zmieniać kolor-są tam kiryski, które w tym czasie urosły i podejrzewam, że to one są za to odpowiedzialne.... W przypadku gdy nie będziesz miał chęci zamieszać zakupisz kilka kirysków....


Dokładnie.Kiryski to najlepszy i naturalny 😛 sposób na czysty piasek.

Avatar użytkownika
nuendo
Stały bywalec

Posty: 328
Dołączył: 10 lis 2015, 20:02
Miasto: Wrocław

Najlepiej to regularnie przy każdej podmianie sciągać wierzchnią warstwę piasku i dosypywać nową .

Kiryski to też jakaś opcja bo ten piasek przewracają ,u siebie w 300 litrach z 8 kirysków spiżowych zrobiło mi się 13 nawet nie wiem kiedy i teraz problem taki ze ten piasek to wieczorami potrafi latać po całym akwarioum ,tak buszują ze na środku do gołego szkła :). Ale piasek czysty .

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54











Powiązane tematy
  • Akwarium na nawozie ogólnym Vimi

    Postanowiłem postawić zbiornik na nawozach VImi. Naturalne czy krajobrazowe na dziko jak widać [emoji3] Vimi Reminamin Vimi all in One Vimi all in Red Akwarium nie jest jakieś super także zrozumie...

    Wyświetlenia: 2039 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 791 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 3162 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Tygodniowe akwarium 60l

    Ave Takie pytanie. Tydzień temu założyłem akwarium LT. Podłoże Controsoil, filtr Fluval U2, świece na razie 5 godzin dziennie, woda kranowa plus uzdatniacz.Podawane bakterie Sera Bio Nitrivec,dzisiaj...

    Wyświetlenia: 369 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Zbrojnik terroryzuje akwarium

    Witam, Akwa 72l, 60cm długość, filtracja ultramax 1500. Obsada: 6 gupikow dorosłych i kilka sztuk narybku 4 danio 6 brzanek wysmuklych Kilka krewetek 1 zbrojnik pospolity... No i właśnie... Syn ż...

    Wyświetlenia: 244 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 342 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Filtracja do akwarium 450l

    czy w akwarium 450l 150x50x60 starczyłaby filtracja aquael ultramax 1500 i turbo 2000 pod skalary i mieczyki?

    Wyświetlenia: 657 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Serwis akwarium - relaks z Green Aqua

    https://www.youtube.com/watch?v=rmGng5y_dS0 Zapraszam do obejrzenia i chwili reklaksu :)

    Wyświetlenia: 236 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 438 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1087 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: AquaMolitor, Grzegorz Geming i 415 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.