Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Ph Wody RO

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

22 kwi 2020, 20:46 Ph Wody RO  (#1)  

Witam. Jakie ph powinna mieć woda RO po wyściu z filtra?Mam mały problem otóż moja woda ma poniżej 5. Moj filtr przedstawia sie nastepujaco 1.polipropylen 2. 2x węgiel 3. polipropylen 4. membrana Ro 5. żywica MB400. żywice dołozyłem ze bo zaczynam przygodę z krewetkami.
Drugi problem to ph w akwarium roślinnym które wynosi 6 a nawet potrafi zejść poniżej(nawet po wyłaczeniu co2, w dzien leci 1 babel na 3-4s). Woda po zrobieniu odpowiedniej ilosci stoi min 24h w temp pokojowej żeby sie ogrzała ciepłem z otoczenia. Minetalizowana do 7gh i 1 kh z godzinke przed podmianą.
Sklejam fakty i myśle ze te problemy z ph zaczeły sie po założeniu zywicy. Czy problemem niskiego ph w akwarium jest żywica?

linkon1992
Początkujący

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.