Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Pare pytań odnośnie zakładania zbiornika.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Zamierzam zrestartować obecnie posiadany zbiornik. Jest to 340 l. (128/53/50) higieniczne akwarium z paletami. Paletki już sprzedane i marzy mi się akwarium w stylu Amano, a dokładniej same mchy i trawka.
Jest Fluwal 304 i 3+
W planach 4*54W T5 Philips 865, CO2- butla 4 kg.
Mam też kilka pytań, planuje ułożyć na dnie warstwę JBL AQUABASIS PLUS i nie wiem ile kilogramów na moje akwarium zamówić, a na wierzch żwir 3-5 mm. i też nie wiem ile tego żwiru będę potrzebował.
Może ma ktoś podobne akwarium i mi pomoże.

Stig
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 09 lis 2006, 16:52
Miasto: Białystok

Stig napisał(a): i marzy mi się akwarium w stylu Amano, a dokładniej same mchy i trawka.


zerknij:

http://www.akwarium.org/urzadzanie.php?id=72
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

05 gru 2006, 13:00   (#3)  

Wiem i cm. ma mieć podłoże ale za Chiny Ludowe nie wiem jak to przeliczyć na kilogramy.

Stig
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 09 lis 2006, 16:52
Miasto: Białystok

05 gru 2006, 13:21   (#4)  

Stig napisał(a):Wiem i cm. ma mieć podłoże ale za Chiny Ludowe nie wiem jak to przeliczyć na kilogramy.


heh :) no coz..najlepsze sa metody najprostsze. po prostu albo sparwdz albo zapytaj w sklepie : ile litrow ma 1 opakowanie. jesli bedziesz znal popjemnosc opakowania to juz z prostego rachunku: dl akwa x szer akwa x wys podloza - obliczysz ilosc opakowan
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

05 gru 2006, 13:23   (#5)  

może Ci pomoge. Ja mam akwarium które ma podstawe 80x35cm. 5L tego podłoża starcza na 2cm warstwę. Nie polecam dawać większej warstwy aniżeli 1cmJBL- + przynajmniej 6cm żwirku ponieważ na podłożu mogą sie pojawiać zielenice, sinice. ma to miejsce w sytuacji gdy na żwirek który znajduje się powyżej tego podłoża pada bezpośrednio światło. W sytuacji gdy całe dno porośnięte jest roślinnością nie bedzie tego problemu ale trzeba uważać na to by przy wyciąganiu lub wkładaniu nowych roślin nie wyciągnąć JBL-a na wierzch bo bedą kłopoty z glonami. PZDR

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

05 gru 2006, 13:25   (#6)  

heh..szukajcie a znajdziecie :) ...:

http://www.jbl.de/factmanager/frame_pag ... e=2&Id=134

100>P Piotr Stochmal napisał(a): ale trzeba uważać na to by przy wyciąganiu lub wkładaniu nowych roślin nie wyciągnąć JBL-a na wierzch bo bedą kłopoty z glonami. PZDR


zdecydowanie zgodze sie z Toba-podloza te sa na zasadzie "ZOSTAW I MNIE NIE RUSZAJ". mialem podobbny przypadek z podlozem sery (floradepot). nie daj boze cos mieszac w dnie (a bron boze odmulac) :)
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

05 gru 2006, 13:32   (#7)  

Wielkie dzięki
Powinienem sobie poradzić.

Stig
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 09 lis 2006, 16:52
Miasto: Białystok

05 gru 2006, 17:48   (#8)  

(litraz akwa*zadana wys podloza)/wysokosc akwa= litry podlozaktore trzebawsypac

czy taki wzor jest prawdziwy?

farmazone
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 20 maja 2006, 09:31
Miasto: Warszawa

06 gru 2006, 11:23   (#9)  

Tak, ale musisz pamiętac o zgodności jednostek, czyli żądaną wysokość podłoża podać w decymetrach.
Z moich pomiarów wynika że 1 litr drobnego żwiru kwarcowego waży 1,5 kilograma.

Plejstocen
Stały bywalec

Posty: 395
Dołączył: 09 gru 2003, 14:04

06 gru 2006, 12:07   (#10)  

Jabol podał tego linka
http://www.akwarium.org/urzadzanie.php?id=72
i oczywiście jest to dobry opis zakładania nowego zbiornika, ale zawsze jest jakieś ale: na naszym forum jest taki opis
http://www.roslinyakwariowe.pl/art.php?go=28
chodzi mi głównie o porady dotyczące pierwszych dni zakładanego aqa , są duże rozbieżności np: z podmianami wody.
Powiedzcie co ma zrobić początkujący akwarysta jak przeczyta sobie te 2 sposoby startu.
Dodam od siebie, że robiłem 2 tygodnie temu restart mojego akwa i zrobiłem to jeszce inaczej, ale to zupełnie inna historia.

Gość


06 gru 2006, 12:11   (#11)  

lancer18d napisał(a):Powiedzcie co ma zrobić początkujący akwarysta jak przeczyta sobie te 2 sposoby startu.


heh..no jak to co? :)

moze sobie wybrac :)
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

06 gru 2006, 12:18   (#12)  

Myślisz, że rzut monetą to będzie dobry sposób wyboru :?: :) :)

Gość


06 gru 2006, 13:20   (#13)  

Osobiście stosuje metodę z SRWiA i jestem z niej bardzo zadowolony ponieważ nie mam glonów przy starcie. Brak glonów zawdzieczam też regularnemu monitorowaniu parametrów wody- co 4 dni i ewentualnemu uzupełnieniu Fe, NO3,PO4 do minimalnych wartości tj. takich, które rośliny sa w stanie "zjeść" w momencie aklimatyzacji w nowym baniaku. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno











Powiązane tematy
  • [ADA view] Tutorial zakładania akwarium 180cm

    https://www.youtube.com/watch?v=AT8ZM7dh_38 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 323 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Dobór oświetlenia do zbiornika

    Witam Dawno mnie tu nie było w sensie dodania wątku :) Planuję założenie zbiornika o wymiarach 130 dł x 45 szer. i 50 wys. szkło opti. Chciałbym poznać Wasze propozycje odnośnie oświetlenia - będzie ...

    Wyświetlenia: 947 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Chłodzenie zbiornika za pomocą chłodziarki

    Cześć, nie znalazłem żadnego tematu związanego z chłodzeniem zbiornika chłodziarką i tu mam do was pytanie, Interesuje mnie w zasadzie wszystko gdyż nie są to małe pieniądze ^^ - hałas - pobory pr...

    Wyświetlenia: 303 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Obsada zbiornika 90x45x45

    Część, Zbiornik dojrzewa, a ja się zastanawiam nad obsadą do mojego baniaka, wiem, wiem sprawa indywidualna, ale mam kilka typów i może kogoś wypowiedz mnie przekona do danego gatunku. Styl jaki star...

    Wyświetlenia: 1440 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Oświetlenie zbiornika 90x45x45

    Cześć. Baniak postawiony 3 dni temu Aranżacja: Iwagumi Oświetlenie: SkuLight Aqi-80 Intense Sterownik: SkiLight Wifi Roślinność: Eleocharis, Hemiantus Skala: Dragon Stone Narazie pale na 80% mocy i ...

    Wyświetlenia: 982 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Filtracja SUMP w garażu oddalonym o 20m od zbiornika

    Witam wszystkich, jestem akwarysta od lat. Jak dotąd zbiorniki 50-100 roślinne HT. Buduje dom w , którym będzie stał już większy zbiornik w salonie około 500 l. Już na etapie wybierania projektu domu ...

    Wyświetlenia: 2036 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Start zbiornika 112 l

    Witam startuje zbiornik 112 l i mam kilka pytań odnośnie nawożenia. Ale zacznijmy od opisu 112 l na piasku bazaltowym i pod rośliny kulki gt, zalany woda ro zmineralizowana solami Mg-30 Ca-12 Oświ...

    Wyświetlenia: 4327 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...

  • Bucephalandra - emersyjna hodowla - kilka pytań

    chciałbym spróbować emersyjnej hodowli bucephalandry. W związku z tym mam kilka pytań: jakie podłoże wybrać? (akwarystyczne, ogrodnicze), czym i jak nawozić? sadzić kładąc na podłożu, czy może mocować...

    Wyświetlenia: 2099 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Porażenie zbiornika cladophorą

    https://www.youtube.com/watch?v=1A07lhLiFuI Zapraszam do obejrzenia. Przypominam o możliwości automatycznego tłumaczenia napisów na j.polski. Od zawsze mawiało się, żę Cladophora nie rozrasta si...

    Wyświetlenia: 431 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Filtr odwróconej osmozy parę pytań

    Witam. Wpadł mi w ręce ten konkretny model Filtra: https://www.seachem.com/pinnacle-plus.php Czekam na nowe membrany 100GPD i zastanawiam się nad pewnymi modyfikacjami. Może ktoś ...

    Wyświetlenia: 1336 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 375 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.