Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Parę pytań co do zawartości JBL TEST COMBI SET

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam,

planuje kupic JBL TEST COMBI SET

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/test-c ... 11386.html

w walizce są:

- test pH (skala 3-10)
- test kH (twardość węglanowa)
- test NO2 (azotyny)
- test NO3 (azotany)
- test Fe (żelazo)

Znajomy doradził mi, żeby kupic ten zestaw i dokupić do tego:

- test PO4 (uzupełnienie)
- test gH (uzupełnienie)

Niby mam zrobić właśnie tak bo skale, pudełekcza itd. są już w walizce.
Na zdjęciach niewygląda jakby to miało to tam być, no chyba, że same skale ale nie pojemniczki.

Czy oprócz tego mam jeszcze zakupić jakieś inne testy?

Zgóry dzięki za odpowiedź!

roboryba

Tak, w walizce masz wszystko co potrzeba aby wykonać kazdy test jbl procz samych odczynników, czyli mozesz kupić tylko uzupelnienia. Sam mam ten zestw i tez dokupilem tylko uzupelnienie po4 i gh.

Peterpl
Stały bywalec

Miasto: Głogów / Wrocław

Pojemniki tez czy uzywam tych samych?

roboryba

Pojemników do pomiarów używasz tych samych, masz w zestawie 3 szklane pojemniki i jedna plastikowa menzurke

Peterpl
Stały bywalec

Oki dzięki, zamówione.

roboryba

Testy dotarły, zrobione pierwszy raz i takie moje spostrzeżenie połączone z pytaniami.

1. Jak zrobić testy kh i hg? Nie ma instrukcji no i nie widzę skali w ulotkach/instrukcjach.
2. Test na no3 jakoś słabo się rozpuszcza, postępuje godnie z instukcją, czekam 10minut. Substancja ciągle jest niejednolita, ciecz z gródkami. Czy wy też tak macie?
3. Przy jakim świetle to najlpiej robić? Znaczy odczytywać?

Ps. Test ważny do 10.2015

roboryba

KH i GH, lejesz do menzurki 5ml wody z akwarium, wkrapiasz po kropelce odczynnika, aż do momentu zmiany koloru. Każda kropelka to jeden stopień. (na końcu książeczki masz z jakiego na jaki kolor ma zmienić dany test)

Jeżeli woda zmieni kolor po 6 kroplach to masz twardość 6Kh.

NO3 trzeba dobrze wymieszać (poprzez potrząsanie) przez tą jedną minutę przed odstawieniem, chodź mi się nigdy nie udało sprawić, aby był całkiem klarowny, zawsze jest lekko mętny.

Najlepiej przy świetle dziennym.

Peterpl
Stały bywalec

osobiście też korzystam z testów kropelkowych JBL i mogę zasugerować jeszcze dokupienie bardziej dokładnego moim zdaniem testu ph 6-7,6

Paweł Kubiak
Poznaje temat

Miasto: Środa Wielkopolska

Powiązane tematy
  • Kilka pytań - aranżacja

Witam wszystkich za około 2 miesiące będę startował z moim akwarium i wpadła mi w oko oto taka aranżacja jak na zdjęciu poniżej i nie wykluczam zbudowanie nieco podobnej. W związku z tym mam kilka py...

Wyświetlenia: 1329 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

• Kilka pytań dotyczące obasdy/oświetlenia/filtracja

Witam posiadam akwarium 240l 120x40x50 Parametry wody aktualne pH:7/7.5 KH 12 GH 14 tempertura - 26 C (wacha się od 22-28 Próby tarła dla zbrojników) Filtracja eheim 2224 wata1/2 koszyka ceramika 1/2 ...

Wyświetlenia: 559 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Restart zbiornika-kilka pytań.

Witam. Po prawie trzech latach nadszedł czas na restart.Czytając forum i prowadząc zbiornik przez ten czas trochę się nauczyłem choć nie ukrywam ,że nadal mam drobne kłopoty z nawożeniem i innymi spra...

Wyświetlenia: 2516 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...

• Test firmy Zoolek - przekłamywanie wyników

Kupiłem dzisiaj test na poziom azotanów po dwukrotnym zmierzeniu wychodzi mi 80mg na litr myślę sobie nie jest dobrze , zbadałem kranówę ze studni wychodzi podobnie myślę sobie test do kosza , wziąłem...

Wyświetlenia: 1638 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

• 019l - Shrimp set smart 1-sze w życiu akwarium - Kalmare

Witam, prezentuję pierwsze akwarium amatora w pełni tego słowa znaczenia. Akwarium jest właściwie 8 letniego syna ale wiadomo że potrzebna jest tu ręka dorosłego ;-) także mamy wspólne zajęcie. W ka...

Wyświetlenia: 2277 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.