Lista działów » Aktualności i ciekawostki


optiwhite a float- małe zbiorniki.



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam
Planuje założenie zbiornika w kształcie sześcianu o boku 40cm.
Czy przy szkle o wymiarach 40cm na 40cm, bede widział różnice miedzy szkłem float a optiwhite? czy stosowanie szkła opti white ma sens tylko przy duzych i grubych szkłach?
I czy jest sens zakładanie takiego akwarium z przednia szyba opti white a reszta float?
nie zalezy mi na pozbyciu sie wzmocnien, najbardziej chodzi mi o przejrzystość.
Koszt takiego zbiornika z przednia szyba opti white to 160zł wiec 2 razy drożej niz przy normalnym akwarium.
pozdrawiam

pieniek


13 lip 2006, 16:58   (#2)  

Na taki zbiornik potrzebujesz szybe 5-6mm (bez wzmocnien). IMO nie ma wielkiej roznicy- jesli dobrze skleisz przezroczystym silikonem, rowno i bez fugi, a do tego jak szklarz poszuka szybki o nie zielonym, tylko lakko niebieskawym zabarwieniu, to efekt bedzie wystarczajaco dobry. Ja mam w tej chwili tak sklejone akwarium 60x35x40 z szyby 6mm- piekna robota.
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mateooo321 i 425 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.