Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Odmulacz



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



15 gru 2006, 17:27 Odmulacz  (#1)  

Witam

Mam pytanko czy ktos z was zrobil odmulacz tylko chodzi mi o taki co woda z odmulacza bedzie trafiała spowrotem do akwarium

BLANTNH
Początkujący

Posty: 29
Dołączył: 05 cze 2005, 08:30
Miasto: Kraków Nowa Huta

15 gru 2006, 17:52   (#2)  

Nie trzeba takiego odmulacza robić bo są dostępne w sprzedaży juz od 6 zł. Wystarczy podłączyć brzęczyk i już.
Załączniki
DSC00353.JPG
(101.68 KiB) Pobrane 764 razy

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

15 gru 2006, 21:25   (#3)  

Witam.
Używałem tego odmulacza przez bardzo długi czas, jednak ... Ostatnio syn mi go połamał. Zmuszony zostałem do zakupu nowego. Zakupiłem odmulacz Sery i powiem szczerze, że mimo że nie ma przekonania do tej firmy, to odmulacz jest rewelacja. Tym ze zdjęcia strasznie się męczyłem. Teraz mam po prostu porównanie. Niby zasada działania taka sama... jednak.
Pozdrawiam

RobertElk


15 gru 2006, 22:39   (#4)  

Przedstawiony przeze mnie odmulacz jest bardzo kiepsko wykonany, z kiepskich plastików, słabe dopasowanie, wogóle jest kiepski. No i musi mieć bardzo mocnego brzęczyka podpietego bo przy takim o wydajności 100L/h aquaelu nie daje rady a bynajmniej można sie zameczyć. Dlatego tego odmulacza nie używam :) wole stary dobry odmulacz który przy okazji spuszcza wode :) pozdrawiam

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

16 gru 2006, 00:01   (#5)  

Witam.
Tak, wszystko racja. Kolega jednak prosił o taki, który nie wybiera wody z akwa. Co do odmulacza ze zdjęcia masz rację. Jednak... Ostatnio czytałem Twój post n/t paletek. Jeśli się zdecydujesz, to też będziesz szukał takiego odmulacza :)
Pozdrawiam

RobertElk


16 gru 2006, 00:19   (#6)  

RobertElk napisał(a): Jeśli się zdecydujesz, to też będziesz szukał takiego odmulacza :)
Pozdrawiam
Na szczęście mam obydwa odmulacze ;) a na razie urzywam tego co spuszcza wodę. Co do tych paletek to dlaczego bedzie mi potrzebny ten na brzęczyka? pozdrawiam

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

16 gru 2006, 00:33   (#7)  

Witam.
Jeśli baniak roślinny i spora ilość ryb - powiedzmy 6-8 szt to i sporo kupek jak rybki dorosną... Jeśli wodę będziesz w jakiś sposób preparował, obniżał PH lub twardość to zaczniesz doceniać taki odmulacz :) Szczególnie ważne to jest w zbiorniku tarliskowym.
Jakbyś chciał więcej info to zapraszam na gg: 1949335.
Pozdrawiam

RobertElk












Powiązane tematy
  • Odmulacz Juwel AquaClean 2.0

    https://www.youtube.com/watch?v=U-hoQRzgOQc Juwel wypuścił dziś filmik z prezentacją swojego odmulacza. Sprawdź opis i cenę w sklepie

    Wyświetlenia: 2135 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Odmulacz bateryjny Eheim - za słaba moc

    Czy ktoś posiada ten odmulacz? Jeśli tak, to czy trzeba jakoś umiejętnie go wkładać do wody albo cokolwiek robić żeby naprawdę działał?! Bo kupiłem go miesiąc temu w RA, wsadziłem od razu do akwarium ...

    Wyświetlenia: 928 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Chcę kupić porządny odmulacz

    Odmulaczy za 7 zł uzbierałem już trochę i powiem szczerze, nie sprawdzają się zupełnie u mnie. Syfu ostatnio się zbiera u mnie i chciałbym to zebrać jakims odmulaczem z różnymi końcówkami. Tzn wąskie ...

    Wyświetlenia: 1816 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Odmulacz 60 cm

    Witam. Chciałbym kupić odmulacz w kształcie trójkąta o długości 60 cm, jednak nie wiem czy się taki sprawdzi i czy będzie dobrze działał. Ma ktoś z Was taki, jak się sprawdza. Warto go kupić. Pozdra...

    Wyświetlenia: 781 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • [DIY] Odmulacz akwariowy

    chce pokazać odmulacz własnej roboty z filtra wew. chińczyka i przerobionego odmulacza http://allegro.pl/listing.php/search?string=HJ-922+950+L%2FH&category=90099&country=1 , http://allegro.pl...

    Wyświetlenia: 3111 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Odmulacz Tetra

    Witam. Mam do was pytanie. Czym rura ssąca w odmulaczu Tetra Gc30 jest takich samych rozmiarów jak w tetra tec Gc40? Ponieważ nie wiem jaki odmulacz wybrać do 82l. akwarium. a zależy mi aby w miare...

    Wyświetlenia: 1609 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Odmulacz bateryjny - prośba o ocenę jeśli ktoś używa takiego

    Znalazłam taką ofertę : http://www.allegro.pl/item312670595_odmulacz_bateryjny_super_odkurzacz_do_dna_gratisy.html a że jestem w potrzebie to mam ochotę kupić jakiś odkurzacz ale taki bez odsysania...

    Wyświetlenia: 1877 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Jaki odmulacz

    Hej Jaki kupic odmulacz do akwariumu 200l Podajcie firme badz stronke na ktorej mozna kupic taki odmulacz

    Wyświetlenia: 856 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotr Baszucki i 606 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.