Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Ocena rozmieszczenia roślin w akwarium.

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam,

Potrzebuję pomocy/porady w rozmieszczeniu roślinek w akwarium 200L. Nie wiem jak wy to robicie, że nawet po 4 miesiącach od założenia akwarium nadal wygląda ładnie. U mnie fajnie wygląda na początku a później jak rośliny zaczynają rosnąć to robi się papka. Czy wy patrzycie na akwarium i potraficie sobie wyobrazić jak będzie wyglądać za kilka miesięcy?

Starałem się wszystko tak rozmieścić żeby duże rośliny nie przysłaniały mniejszych.

Na przodzie akwarium znajdują się Eleocharis acicularis, Cladophora aegagropila, Staurogyne repens.

Na sam tył dałem roślinki (patrząc od lewej) Nymphoides hydrophylla, Ludwigia palustris, Bacopa caroliniana, Ludwigia rebens rubin, Bacopa caroliniana, Ludwigia rebens, Nymphoides hydrophylla, Limnophila Sessiliflora.

Na środku znajduje się Rotala sp. bonsai i dodatkowo w ziemi jeszcze jest zakopana bulwa Nymphaea Tiger Lotus.

Co myślicie o takim układzie? Coś zmienić, coś przenieść? Coś dosadzić?
Załączniki
P00307-182414.jpg
Całe akwarium.
P00307-175612.jpg
Prawa strona.
P00307-180338.jpg
Lewa strona.

DamianKr
Początkujący

Powiązane tematy
  • Mega akwarium - peha68

Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

Wyświetlenia: 2050 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

• 07l - Mini akwarium - Adamsky41

Hej. Przedstawiam zrestartowane właśnie akwarium 7l (28x13x20cm). Filtracja Aquael Pat Mini Oświetlenie Aquael Leddy Smart 6w sunny Podłoże Platinum Soil Rośliny: Micranthemum Monte Carlo Rotala Yao Y...

Wyświetlenia: 306 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Nasz forumowicz twórcą najmniejszego akwarium na świecie

HSVk9kpTURBXy84NjY1ZTA4MjFjZGRmZTQyYjUyNTcwNDE5ZmUwMGU3YS5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCw4GhMAE.jpeg Miniaturowe akwaria to tylko i wyłącznie ciekawostka, ale miło mi poinformować iż w tym temacie pojaw...

Wyświetlenia: 994 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• 189l akwarium biotopowe. Rzeka Kepayang w porze deszczowej

https://www.youtube.com/watch?v=TJTVFttoSzg W dzisiejszym filmie akwarium przedstawiające wycinek Indonezji, rzekę Kepayang w porze deszczowej. Ciekawie zaaranżowane akwarium, zamiast żwirku w pod...

Wyświetlenia: 443 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• 004l - Kula jako akwarium - Kamil

Witam, jako że jestem nowy tutaj to zacznę od najbardziej kontrowersyjnego akwarium które na początku miało służyć jako tzw śmietnik na rośliny i tymczasowy magazyn najmniejszych gupików. Zdaję sobie ...

Wyświetlenia: 848 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.