Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Obsada do cube`a 39cm



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



12 lip 2006, 13:10 Obsada do cube`a 39cm  (#1)  

Witam,
Od pół roku wróciłem do dawnego hobby - na początek zabrałem się za malutkie Malawi (112l).A po lekturze tego forum tak mnie wciągnęło, że zamarzył mi się mały japończyk.

W związku chciałbym zapytać szanownych kolegów o poradę w sprawie obsady roślinnej i zwierzęcej oraz o nawożenie zbiornika, który zamierzam w niedługim czasie założyć.

wymiary 39x39x39 (czyli wewnątrz 56l)
oświetlenie ok 0.5W/l (nie wiem co tu wymyślić - ze względu na koszty na razie poprzestanę na kompaktach ok 30W a potem się pomyśli o czymś odpowiedniejszym)
filtracja FZN-1 (gąbka+ceramika(lub lawa)+włóknina)
brak CO2
kranówa - Ph=7.8, TWO=24, TWW=18, NO3=0

marzy mi się jakieś iwagumi - kilka skałek, 2-3 gatunki niewymagających roślin (chodzi o maksymalne zmniejszenie obsługi) i razbory klinowe

przeryłem już to forum (nie tylko to zresztą) - co nieco już wiem, ale wolałbym na początek dostać konkretne wskazówki

z góry dziękuję za pomoc

Ninja


12 lip 2006, 14:23   (#2)  

Jesli slabsze oswietlenie to proponuje mchy i kryptokoryny- mozna naprawde fajna kompozycje zrobic malym nakladem pracy
Pozdrawiam
Grzegorz Guzik- Kraków

Avatar użytkownika
Grzegorz Guzik
Znający temat

Posty: 1953
Dołączył: 30 cze 2003, 21:53
Miasto: Kraków

13 lip 2006, 11:25   (#3)  

bardzo zainteresowałem sie twoim pomysłem, planuje założenie podobnego zbiornika tyle że o boku 40 cm :)

jeśli założysz to akwarium, lub jesteś w trakcie to prosze wklej zdjęcia na forum
Pozdrawiam

pieniek


14 lip 2006, 09:47   (#4)  

pieniek: jestem, tak jak i Ty, na etapie planowania ...
koncepcję miałem taką jak Ty, ale szafka 40x40 okazała się być szafką 39.5x39 - stąd skrócenie krawędzi
w obecnej chwili zastanawiam się czy jednak zbiornik 60x30x30 nie daje więcej możliwości ? :?
mimo wszystko pociągają mnie cube`y np <a href="http://www.pbase.com/plantella/nano_tank">takie jak tu</a>
(oczywiście powiększone do 40cm :) )
ale jeśli zdecyduję się na cube`a to fotki wyślę :)

Ninja


14 lip 2006, 10:15   (#5)  

napewno akwarium kształcie prostopadłoscianu inaczej sie aranżuje niż o kształcie sześcianu, no ale bez przesady z szczescianu tez mozna wyczarować coś fajnego..

a na jakie oświetlenie sie zdecydowałeś? i czy zbiornik bedzie z normalnego szkła float? i ile zapłaciłeś/zapłacisz za wykonanie zbiornika

a mógłbyś sie skontaktować sie zemna na gg :D? 1083525

pieniek












Powiązane tematy
  • Obsada 200l

    Chciałbym obsadzić akwarium 180-200l spokojnymi rybami, głównie gurami mozaikowa ale nie wiem jakie ryby do nich i ile sztuk. Może ktoś podpowie kilka wariantów?.

    Wyświetlenia: 378 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Obsada

    Witajcie mam akwarium 100x40x50 (profilowane) Co sądzicie o tej obsadzie i mam pytanie czy akwarium nie bedzie przerybione. 7gupikow pawie oczko 4pielegniczki ramireza 9 kiryskow panda 6 grubowargów ...

    Wyświetlenia: 300 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Obsada 340l

    Witam założyłem ostatnio swoję pierwsze akwarium po długiej przerwie , powoli zbieram obsadę. Na chwilę obecną mam: -5 molinezji (kupiłem bo miałem wysyp glonów nitkowych,pięknie wyczyściły wszystko) ...

    Wyświetlenia: 997 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Obsada 72l z sumikami

    Witam, Mam dojrzewające akwarium 72 litry. Syn wybrał takie rybki (koniecznie chce jakies sumiki - okonia udało mi si wybić mu z głowy ;) ) https://photos.app.goo.gl/fqi5iqxytdce8oNx7 - pielęgnice...

    Wyświetlenia: 318 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Obsada do akwarium 72l

    Hej, Posiadam akwarium 72l, akwarium "działa" już bez obsady ponad miesiąc i powoli przymierzam się do zaopatrzenia akwarium w jakieś życie :D Temperatura w akwarium to ok 25 stopni bez gr...

    Wyświetlenia: 636 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Obsada 240 l

    Cześć. Potrzebuję porady/inspiracji. Obsada do akwarium 90x60x45(h) Z mojej strony to 30 x zwinnik blechera I pytanie co jeszcze. Warunki w akwa to podłoże aktywne, woda ro na podmiany (minera...

    Wyświetlenia: 754 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Obsada akwarium 70x35x25

    Cześć mam zamiar zalozyc zbiornik 70 długosci 35 szerokości 25 wysokosci i zastanawiałem się nad obsada harem pretnika trojbarwnego 1/2 ,10 razbor boreanskich ,5 piskorkow i trochę krewetek neocardina...

    Wyświetlenia: 1052 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jaki nawóz do akwarium ze sporą obsadą ryb.

    Witam. Mam akwarium 73L ze sporą obsadą ryb gdzie mam dość wysokie No3=25 i Po4=2. Podaje vimi all in one codziennie 7ml, ono jakos szczególnie nie zwieksza No3 i Po4 ale wydaje mi się ze powinienem z...

    Wyświetlenia: 3087 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Obsada zbiornika 90x45x45

    Część, Zbiornik dojrzewa, a ja się zastanawiam nad obsadą do mojego baniaka, wiem, wiem sprawa indywidualna, ale mam kilka typów i może kogoś wypowiedz mnie przekona do danego gatunku. Styl jaki star...

    Wyświetlenia: 1439 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Obsada 200l

    Witam, proszę o pomoc w obsadzie akwarium 200l. (100x40x50). Planuje ramirezki a co więcej? Dziękuje za wszelkie propozycje, pozdrawiam :) Image1674576159.029104.jpg Wysłane z iPhone przy użyciu ...

    Wyświetlenia: 1469 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 180 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.