Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Obsada 54l

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

23 lis 2019, 10:43 Obsada 54l  (#1)  

Dzień dobry,
Planuje sobie urządzić drugie akwarium słodkowodne 60#30#30. Sprzęt i hardscape chcę dobrać pod obsadę. I tu planowana obsada:
12-15 neonów czerwonych
3 otoski
I chciałbym coś jeszcze w stylu gurami bo wiem że taki zbiornik jest na nie za mały ale jakaś rybka do gurami podobna.
Co myślicie?

Ftygos
Początkujący

23 lis 2019, 11:24 Re: Obsada 54l  (#2)  

Ftygos napisał(a):Dzień dobry,
Planuje sobie urządzić drugie akwarium słodkowodne 60#30#30. Sprzęt i hardscape chcę dobrać pod obsadę. I tu planowana obsada:
12-15 neonów czerwonych
3 otoski
I chciałbym coś jeszcze w stylu gurami bo wiem że taki zbiornik jest na nie za mały ale jakaś rybka do gurami podobna.
Co myślicie?
Siemanko,

Gurami czekoladowy? Tylko zwróć uwagę na parametry wody. Neon czerwony bytuje w bardzo miękkiej wodzie, niskim pH i temperaturze 26-28°C. Pytanie czy zapewnisz takie warunki by nie stracić obsady.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

23 lis 2019, 11:35   (#3)  

Dzięki za szybką odpowiedź,
Temperatura prosto, ph i twardość jakieś szyszki olchy czy liście dębu, herbata sporo sposobów, neony już mam w moim 54,, starym" i tam mam gh około 7 i ph 6.3-6.8. Taki półroślinniak. A ten to byłby taki mały do salonu bo tamten stoi w sypialni.

Ftygos
Początkujący

23 lis 2019, 11:38 Re: Obsada 54l  (#4)  

Cały czas piszemy o neonach czerwonych?
Nie Inessa, Dimond, czy innych.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

23 lis 2019, 11:41   (#5)  

Tak czerwonych chyba że by tu dać innesa bo są chyba nieco mniejsze to można by ich kilka wiecej

Ftygos
Początkujący

23 lis 2019, 11:46 Re: Obsada 54l  (#6)  

Ftygos napisał(a):Tak czerwonych chyba że by tu dać innesa bo są chyba nieco mniejsze to można by ich kilka wiecej
No więcej niż 15szt. to na pewno nie. Pytam czy aby to neony czerwone, bo bywa że ludzie mylą. Jeśli nie masz zgonów to Gurami czekoladowe w takich warunkach będą się miały dobrze. Tylko pamiętaj, że to ryby labiryntowe, czyli oddychają powietrzem atmosferycznym (tak jak inne Gurami, bojowniki, skrzeczyki), więc temperatura w pomieszczeniu też powinna być wysoka, bo dostaną zapalenia labiryntu i "kaput".
Ewentualnie zbiornik trzeba przykryć żeby utrzymać wyższą temperaturę nad taflą wody w akwarium.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

23 lis 2019, 11:55   (#7)  

Będę miał pokrywę lu szkło a o labiryntowcach to miałem okazję se przekonać miałem bójka w 30l i mi się przeziebil i teraz jest krewetkarium :)

Ftygos
Początkujący

Powiązane tematy
  • Obsada Juwel Lido 120

Witam, Na forum jestem już sporo czasu, ale akwarium od dawna nie posiadam. Przypadkowo trafiłem na ogłoszenie kilka km od miejsca zamieszkania ze zbiornikiem 61x41x58h i bez chwili zastanowienia pos...

Wyświetlenia: 895 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• 54l akwarium biotopowe. Polska rzeka Krężniczanka

https://www.youtube.com/watch?v=YOXmjJHMXmc W dzisiejszym filmie kolejne akwarium biotopowe. Pięknie przedstawiony wycinek Krężniczanki w wykonaniu Bartłomieja Paśnika. Zbiornik wziął udział w tego...

Wyświetlenia: 323 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Akwarium biotopowe 54l - niewielki potok przepływający przez

https://www.youtube.com/watch?v=MLZnTfSByOw W dzisiejszym filmie mam dla was coś wyjątkowego akwarium jednego z was moich widzów. Zbiornik przedstawia niewielki potok przepływający przez miejscowoś...

Wyświetlenia: 319 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• obsada dla akwarium 360l

obecnie mam 22 sztuki drobnoustek beckforda, i 8 sztuk kiryska sterby planuję dokupić 7 lub 12 kirysków i pielęgniczki kakadu. akwarium mocno obrośnięte z dużą ilością kryjówek. czy 3 haremy 1+2 nie b...

Wyświetlenia: 543 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

• Akwarium 54l problemy po restarcie

Siema W innym temacie pisałem o restarcie akwarium 54l. Do restartu doszło. Restart był 26 kwietnia. Oto informacje o baniaku. 1. Wymiary akwarium: 60x30x30 2. Moc i rodzaj oświetlenia: Było Aqua...

Wyświetlenia: 413 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.