Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Obowiązkowe punkty Wrocławia



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



31 lip 2006, 20:44 Obowiązkowe punkty Wrocławia  (#1)  

Witam,
W przyszłym tygodniu będę we Wrocławiu na dwa, trzy dni. I prosiłbym was, abyście mi podali obowiązkowe punkty, które akwarysta musi we Wrocłwiu obejżeć. Sklepy akwarystyczne, ogród botaniczny (to sam wiem)... ale najbardziej te sklepy. Jeżeli nie będzie to problem, to oprócz adresu sklepu, prosiłbym o podanie krotkiego opisu jak do tego miejsca dojść, dojechać (numery autobusów) od Hali Strzegomskiej (jedyne miejsce we Wrocławiu, które wiem gdzie jest i będę mieszkać blisko. Będę mieć plan, więc prosiłbym o operowanie nazwami ulic, a nie nazwami zwyczajowymi.
Za odpowiedzi z góry dziękuję :wink:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

31 lip 2006, 23:45   (#2)  

Geiłda akwarystyczna w piątek na terenie transbudu ul. armii krajkowej ,godz 10-13 ,największy wybór roślinek z jakim spotkałem się we wrocławiu ,niskie ceny np. Vallisneria tota 10sz.(po tyle najczęściej są pakowane ) 8zł ,tanie nawozy PG, z roślinkami polecam barak w pierszym zedzie po prawej stronie .

jaca76
Zainteresowany tematem

Posty: 180
Dołączył: 22 mar 2005, 11:23

01 sie 2006, 13:05   (#3)  

Dzięki za tą giełdę. Z tego co wiem, to wstęp jest za 5 złotych tak :?: Czy ktoś wie, czy mają tam jakieś ciekawe krewetki :?:

Podobno warty odwiedzenia jest sklep "Kakadu" w galeri dominikańskiej, czy koś może to potwierdzić i powiedzieć jak się w tej galerii znaleźć :?:

P.S. Prosiłbym o szybkie odpowidzi, bo jeżeli wszystko pojdzie nie po mojej myśli, to będę musił wyjechać już jutro :idea:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

01 sie 2006, 20:33   (#4)  

Polecam sklep akwarystyczny "KAKADU" ,w Galerii Dominikańskiej na placu Dominikańskim. Sklep mieści się na parterze. Natomiast dojechać można z Dworca Głównego PKP niemal każdym tramwajem, tj. dokładnie dwa przystanki, na drugim wysiadasz i nie sposób jej nie zobaczyć (Galerii).
Kichu

Avatar użytkownika
Kichu
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 26 mar 2006, 10:47
Miasto: Wrocław

01 sie 2006, 22:17   (#5)  

Zobek napisał(a):Dzięki za tą giełdę. Z tego co wiem, to wstęp jest za 5 złotych tak :?: Czy ktoś wie, czy mają tam jakieś ciekawe krewetki :?:

Podobno warty odwiedzenia jest sklep "Kakadu" w galeri dominikańskiej, czy koś może to potwierdzić i powiedzieć jak się w tej galerii znaleźć :?:

P.S. Prosiłbym o szybkie odpowidzi, bo jeżeli wszystko pojdzie nie po mojej myśli, to będę musił wyjechać już jutro :idea:


Tak, wstep 5zl. Na gieldzie wiekszosc roslin to emersy i na to warto zwrócic uwage :wink: Faktycznie barak po środku pierwszego rzędu po prawej stronie warto odwiedzic bo jest spory wybor roslin. Kakadu to taki sobie sklep. Polecam zajrzeć do sklepu na ul. Jedności Narodowej, tam sa do dostania krewety i nieraz ciekawe rosliny.
Pozdrawiam, Mariusz

Avatar użytkownika
enigma
Zasłużony akwarysta

Posty: 967
Dołączył: 27 sie 2003, 14:12
Miasto: Wrocław

01 sie 2006, 22:27   (#6)  

enigma napisał(a):Polecam zajrzeć do sklepu na ul. Jedności Narodowej, tam sa do dostania krewety i nieraz ciekawe rosliny.

Znasz może numer autobusu, który tam jedzie z pod hali strzegomskiej :?: Jedności jest dosyć dluga. W którym mniej więcej miejsu (może być nazwa zwyczajowa, bo bede mieł przewodnika w postaci kuzynki). A jakieś sklepy w centrach handlowych (np. takie jak Bielany (nie wiem czy dobrze napisalem)) :?:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

01 sie 2006, 22:54   (#7)  

Zobek napisał(a):
enigma napisał(a):Polecam zajrzeć do sklepu na ul. Jedności Narodowej, tam sa do dostania krewety i nieraz ciekawe rosliny.

Znasz może numer autobusu, który tam jedzie z pod hali strzegomskiej :?: Jedności jest dosyć dluga. W którym mniej więcej miejsu (może być nazwa zwyczajowa, bo bede mieł przewodnika w postaci kuzynki). A jakieś sklepy w centrach handlowych (np. takie jak Bielany (nie wiem czy dobrze napisalem)) :?:


Sam mieszkam kolo Hali Strzegomskiej takze bezposrednio nie ma tam polaczenia. Musialbyś pojechac 142 lub 132 i wysiasc na 1 przystanku za przekorczeniem Odry. Potem jest troche do przejscia bo jakies 10-15 min pieszo. Sklep jest jakies 100m przed skrzyzowaniem z Roosvelta jadąc od strony centrum. Na Bielanach jest sklep ale nie polecam.
Pozdrawiam, Mariusz

Avatar użytkownika
enigma
Zasłużony akwarysta

Posty: 967
Dołączył: 27 sie 2003, 14:12
Miasto: Wrocław

02 sie 2006, 00:16   (#8)  

enigma napisał(a):
Zobek napisał(a):
enigma napisał(a):Polecam zajrzeć do sklepu na ul. Jedności Narodowej


Czegoś nie wiem? Na "Jedności" nigdy niczego rozsądnego nie było chyba. Na Drobnera Selinger prowadził :Maję", ale już emeryt, a następca Janusza nie-akwarysta.

Krewetki też w pobliżu "Jedności" - na Poniatowskiego... O to chodzi?

Nawigacja po Wrocławiu: http://gisserver.um.wroc.pl/mapa/uliceadresy.aspx

Pzdr Jurek

jurek b.


02 sie 2006, 00:20   (#9)  

Dobre rośliny dostaniesz w centrach handlowych Galerii Dominikańskiej, czy Korona (ale tu tylko rośliny ;) cena oczywiście wyższa. Bardzo dobry sklep znajduje się na skrzyżowaniu Ul Swobodnej i Stawowej, koło dworców PKS i PKP.
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

02 sie 2006, 07:05   (#10)  

jurek b. napisał(a):Krewetki też w pobliżu "Jedności" - na Poniatowskiego... O to chodzi?


Chyba ze zmeczenia już wczoraj mi się pomyliło. Oczywiście chodzi o Poniatowskiego :oops: Dzięki za poprawienie Jurek :!:
Pozdrawiam, Mariusz

Avatar użytkownika
enigma
Zasłużony akwarysta

Posty: 967
Dołączył: 27 sie 2003, 14:12
Miasto: Wrocław

02 sie 2006, 08:44   (#11)  

Czyli podsumowując:
Giełda, ale nie kupować roślin, bo emersy
Kakadu w Galerii dominikańskiej
Sklep na Poniatowskigo (jakiś dokładniejszy namiar :?: )
Sklep w centrum Korona
Sklep na skrzyżowaniu Swobodnej i Stalowej

A na Bielany i sklep na Jedności nie tracić czasu :?:

Jeżeli ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe sklepy to pisać. Na szczęście nie jade jeszcze dzisiaj, więc mam szanse dowiedzieć się więcej :wink:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

02 sie 2006, 09:12   (#12)  

Emersów osobiście się nie boje ale to kwestia gustu ;)
Na Poniatowskiego są akurat dwa sklepy ;) oba po lewj strony idąc od strony Galerii Dominikańskiej. Nie pamiętam pod jakim numerem jest ten własciwy, poprostu sie przejdziesz ulica nie jest długa.
...Swobodnej i Stawowej ;)
Obrazek

Avatar użytkownika
Bartek
Znający temat

Posty: 1153
Dołączył: 03 lis 2005, 23:34
Miasto: Oleśnica

02 sie 2006, 09:16   (#13)  

Zobek napisał(a):Czyli podsumowując:
Giełda, ale nie kupować roślin, bo emersy
Kakadu w Galerii dominikańskiej
Sklep na Poniatowskigo (jakiś dokładniejszy namiar :?: )
Sklep w centrum Korona
Sklep na skrzyżowaniu Swobodnej i Stalowej

A na Bielany i sklep na Jedności nie tracić czasu :?:

Jeżeli ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe sklepy to pisać. Na szczęście nie jade jeszcze dzisiaj, więc mam szanse dowiedzieć się więcej :wink:


Rośliny możesz kupić bo większość emersów przystosowuje się bez poblemów do uprawy podwodnej. W Kakadu od razu uprzedzam że ceny są zaporowe :wink: Sklep na Poniatowskiego, jakieś 50m przed skrzyżowaniem z ul. Roosevelta.
Pozdrawiam, Mariusz

Avatar użytkownika
enigma
Zasłużony akwarysta

Posty: 967
Dołączył: 27 sie 2003, 14:12
Miasto: Wrocław

02 sie 2006, 09:19   (#14)  

Bartek napisał(a):Emersów osobiście się nie boje ale to kwestia gustu ;)
Na Poniatowskiego są akurat dwa sklepy ;) oba po lewj strony idąc od strony Galerii Dominikańskiej. Nie pamiętam pod jakim numerem jest ten własciwy, poprostu sie przejdziesz ulica nie jest długa.
...Swobodnej i Stawowej ;)


Sorry za pomyłke. Ale według mojej mapy te ulice się nie krzyżują :? Swobodna krzyżuje się z Borowką, ktora jest przedłużeniem stawowej, czy to tam ma być :?: Mapa jest z 2003 r. czy cos się zmieniło :?:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

06 sie 2006, 18:54   (#15)  

Witam,
Dzisiaj wróciłem z Wrocka. Pogoda troch pokrzyżowała moje plany (nie chciało mi się ruszać z domu), ale coś tam zobaczyłem. Może zdam mały raporcik, polece co uważam za dobre, komuś się może przydać.
A więc tak. Polecam giełdy i tą na świebodzkim i tą na Armii krajowej. Ceny bardzo okazyjne, ciekawe roślinki i rybki, niestety trafiłem na gorszy dzień i nie było krewetek :( Odradzam sklep Kakadu w galerii dominikańskiej. Ceny z kosmosu, w wystawowym malawi (?) strefy beztlenowe i obsługa niezbyt znająca się na rzeczy (chyba, że ja miałem przyjemność bycia obsługiwanym przez taką osobę). Dziękuję wszystkim, którzy wypowiedzieli się w tym teamcie i chcieli mi pomóc.
A szczególnne podziękowania dla:
Enigmy - za miłą rozmowę, służenie radą, przyjęcie mnie u siebie i zaopatrzenie mnie w super korzeń, za prawie darmo.
i przede wszystkim dla Artura Czekajły - za transport na giełdę na Armii krajowej, oprowadzenie mnie po giełdzie, służenie radą i bardzo miła i pouczającą rozmowę.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim :D :!:

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

07 sie 2006, 08:42   (#16)  

Nie ma za co, zrobilem to z przyjemnoscia.
:D
Storczyki miniaturowe kupie.

Avatar użytkownika
artur czekajło
Początkujący

Posty: 35
Dołączył: 16 wrz 2005, 15:15
Miasto: długołęka/wrocław

07 sie 2006, 10:19   (#17)  

Nie ma sprawy, mam nadzieje, że bedzie się dobrze sprawował :wink:
Pozdrawiam, Mariusz

Avatar użytkownika
enigma
Zasłużony akwarysta

Posty: 967
Dołączył: 27 sie 2003, 14:12
Miasto: Wrocław











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mateooo321 i 423 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.