Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Obawy i pytania po odpaleniu pierwszego akwarium 63l



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Kiedys ktos wyliczal ze nie mam jakiegos nadmiernego swiatla...

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Focuss-F1 napisał(a):Kiedys ktos wyliczal ze nie mam jakiegos nadmiernego swiatla...
No niby wychodzi 24lm/l. To może korzeń coś uwalnia skoro tylko na nim masz zielono.
Rozumiem, że kamienie nie są zielone.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Minimalne zielone plamki sa w 2 miejscach na 2 kamieniach. Takie o srednicy 0.5cm

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Może ktoś mądrzejszy się "wypowie".

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Pomocy...
Mam od 2 tygodni problem z akwarium. Wszystko prowadzę jak wcześniej ale teraz się zaczęło....
W zeszłym tygodniu skimmer wciągnął i usmiercil mi jakieś 10 rybek... Ustawiłem go teraz ze włącza się co 2 godziny na 10 minut. W zeszła sobotę dokupulem ok 10 brakujących rybek...
I teraz problem... Od kilku dni codziennie wylawiam po 3-4 padniete rybki... W tydzień padło koło 15 rybek... W skimerze czysto... Część z nich wyglądała jak pogryziony ale dziś wylowilem 4 nietkniete... Padaja zarówno otiski neobki jak i danio. Prosze pomóżcie co mam robić. Woda cały czas klarowna. Podmianki co tydzień około 30% wody.

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Focuss-F1 napisał(a):Pomocy...
Mam od 2 tygodni problem z akwarium. Wszystko prowadzę jak wcześniej ale teraz się zaczęło....
W zeszłym tygodniu skimmer wciągnął i usmiercil mi jakieś 10 rybek... Ustawiłem go teraz ze włącza się co 2 godziny na 10 minut. W zeszła sobotę dokupulem ok 10 brakujących rybek...
I teraz problem... Od kilku dni codziennie wylawiam po 3-4 padniete rybki... W tydzień padło koło 15 rybek... W skimerze czysto... Część z nich wyglądała jak pogryziony ale dziś wylowilem 4 nietkniete... Padaja zarówno otiski neobki jak i danio. Prosze pomóżcie co mam robić. Woda cały czas klarowna. Podmianki co tydzień około 30% wody.
Robiłeś testy? Ciężko ocenić z Twojego opisu.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Kiedys kupilem tez taki czarny zwir i katowal mi ryby bo uwalnial jakies gowno do wody, wymienilem na naturalny.Przy czarnym zwirku ryby zachowywaly sie caly czas jakby woda byla niedotleniona ciagle wchlowaly skrzelami a napowietrzanie mialem na full.Po wymianie zwirku problem z padajacymi rybami zniknol.
Druga sprawa to NO3 moze ci katowac obsade.
Musisz zrobic testy.

Smithi77
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 26 lut 2019, 20:59

W sobotę zrobiłem podmianle jakieś 40-50%wody i trochę się to uspokoiło. W niedzielę nie było padniętch rybek a dziś znalazłem jedna. Więc jest lepiej bo w tamtym tygodniu padło około 15 szt. Dziś zrobiłem jeszcze podmianle jakieś 10%. Prosze poradzcie jak teraz działać... Sprawdzać parametry wody a jeżeli tak to jakie?

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Focuss-F1 napisał(a):W sobotę zrobiłem podmianle jakieś 40-50%wody i trochę się to uspokoiło. W niedzielę nie było padniętch rybek a dziś znalazłem jedna. Więc jest lepiej bo w tamtym tygodniu padło około 15 szt. Dziś zrobiłem jeszcze podmianle jakieś 10%. Prosze poradzcie jak teraz działać... Sprawdzać parametry wody a jeżeli tak to jakie?
A ryby kupowałeś wszystkie w jednym sklepie?
Dobrze jakbyś mógł spróbować z innego "źródła"

Majkel82
Aktywny użytkownik

Posty: 626
Dołączył: 05 paź 2017, 09:54

Wszystkie kupuje od początku u jednego dostawcy. Miał bardzo dobre opinie w internecie i tylko tam się zaopatruje.

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Ja bym sprawdził ph Kh Gh i no3 na początek.

Smithi77
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 26 lut 2019, 20:59

Witam
Znów powrócił u mnie temat masowego zdychania ryb. Zostało już dosłownie kilka sztuk. Prosze o pomoc co zrobić?
Wczesniej udało mi się uratować sytuację jakimś lekarstwem że sklepu... Rybki przestały zdychac. Po 3 tygodniach uzupełniłem sobie skład ale poszło już wtedy lawinowo... W ciągu tygodnia znikło wszystko co kupiłem... Byłem w sklepie polecony mi zlac 80% wody odmulajac dno i zalać nowa wola... Tak zrobiłem.. 2 dni był spokój i dziś rano 4 rybki już padły...

Prosze o pomoc co ja teraz powinienem zrobić? Pomysłów już nie mam a jednak nie chce się poddawać i chce mieć ładne akwarium z rynkami.

Bardzo proszę o rady. Akwarium zakładane w grudniu więc ma jakieś 5 miesięcy...

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Oddaj wodę na testy do zoologicznego, kolegi, kogoś w okolicy bo tak to jest działanie po omacku. Może biologia nie dojrzała i nie wyrabia po uzupełnieniu obsady, może okresowo coś pojawia się w wodzie z kranu (ją też bym zbadał). Bez tego za wiele nikt ci nie doradzi. Jeśli myjesz filtry w wodzie w akwarium i nie wymieniasz więcej niż 30% tygodniowo lub nie lejesz wody utlenionej czy carbo bez opamiętania to od testów bym zaczął.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

Podmieniles wodę i nadmiar no3 jak i zapewne no2 został usunięty. Minęło kilka dni i ponownie masz za duże stężenie..Podmieniaj wodę co dwa trzy dni ale tak po 20-30 % nie dokupuj też żadnych ryb.Filtr myjesz tylko w wodzie z akwarium.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

Ok. Czyli sama podmianka plus płukanie filtra. Filtr zawsze pluskam tylko w wodzie z podmianka gabke że skimmer też. Woda jest i zawsze była klarowna. Dziś zdechł mi jeszcze kirysek. Jedno oko miał jakieś takie większe wybrzuszone... Co to mogło być? Inne rybki nie mają żadnych objaw...
Podmianle robić tylko z wodą dostaną 24h?

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Tak. Woda powinna odstać dlatego jeśli jest w niej chlor to się ulotni a po drugie wyrówna się jej temperatura i nie będzie aż tak diametralnie dużej różnicy między wlewana a akwarium. Co do oka wpisz w google choroby ryb akwariowych i poszukaj objawów.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

A dodawać przy tych podmiankach bakterie i uzdatniwcz do wody?

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

W jakim celu używasz uzdatniacza wody? Jeśli tylko po to by pozbyć się chloru to właściwie nie ma potrzeby bo odstanie załatwi sprawę ale jeśli i tak się boisz to dodaj go odrazu po nalaniu wody. Bakterie po 24h ponieważ uzdatniacz może mieć na nie zły wpływ.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

Szczerze używam bo tak mi polecony w sklepie... Ze przy podmianle dawać bakterie oraz uzdatniacz. Jutro zrobię podmianle... Woda już czeka... Naradzie stan rybek się nie zmienił Ele pozostali mi 3szt danio, 1 szt neonka, 3 szt kiryski i jakieś 7 szt otoskow

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53











Powiązane tematy
  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 4002 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Mega akwarium - peha68

    Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

    Wyświetlenia: 18036 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 617 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • [2456L] Dziennik budowy - Akwarium w ścianie

    Nareszcie! Doczekałem się! Nadszedł czas na rozpoczęcie prac z wymarzonym akwarium w ścianie, pomiędzy pokojami. Budowa domu była od samego początku podporządkowana i z myślą o duuuużym akwarium. Już ...

    Wyświetlenia: 65227 | Odpowiedzi: 232 czytaj więcej...

  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 998 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15283 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Pył w akwarium

    Witam założyłem ostatnio nowe akwarium 40l. Kupiłem sobie dobrze oceniane podłoże aktywne aquarium soli firmy tropica którego nie płuczę się przed wsypaniem. Od założenia akwarium po dwóch tygodniach ...

    Wyświetlenia: 715 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Zakładanie akwarium

    Cześć akwaryści, Zakładam właśnie nowe akwarium. Nie jest to już moje pierwsze podejście, jednak poprzednie próby kończyły się z różnym skutkiem, nie zawsze pożądanym (inwazje glonów, brak wzrostu ro...

    Wyświetlenia: 313 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1221 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Akwarium bez podmian na mineralizatorze- stabilność

    Dzień dobry, Zastanawiam się nad obniżeniem ph oraz twardości wody w moim akwarium low tech. Chciałbym docelowo zrezygnować z podmian o ile wszystko będzie dobrze funkcjonować. W domu mam mineralizat...

    Wyświetlenia: 340 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Artur 1 i 170 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.