Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! ZAMÓW TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Obawy i pytania po odpaleniu pierwszego akwarium 63l



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Kiedys ktos wyliczal ze nie mam jakiegos nadmiernego swiatla...

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Focuss-F1 napisał(a):Kiedys ktos wyliczal ze nie mam jakiegos nadmiernego swiatla...
No niby wychodzi 24lm/l. To może korzeń coś uwalnia skoro tylko na nim masz zielono.
Rozumiem, że kamienie nie są zielone.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Minimalne zielone plamki sa w 2 miejscach na 2 kamieniach. Takie o srednicy 0.5cm

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Może ktoś mądrzejszy się "wypowie".

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Pomocy...
Mam od 2 tygodni problem z akwarium. Wszystko prowadzę jak wcześniej ale teraz się zaczęło....
W zeszłym tygodniu skimmer wciągnął i usmiercil mi jakieś 10 rybek... Ustawiłem go teraz ze włącza się co 2 godziny na 10 minut. W zeszła sobotę dokupulem ok 10 brakujących rybek...
I teraz problem... Od kilku dni codziennie wylawiam po 3-4 padniete rybki... W tydzień padło koło 15 rybek... W skimerze czysto... Część z nich wyglądała jak pogryziony ale dziś wylowilem 4 nietkniete... Padaja zarówno otiski neobki jak i danio. Prosze pomóżcie co mam robić. Woda cały czas klarowna. Podmianki co tydzień około 30% wody.

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Focuss-F1 napisał(a):Pomocy...
Mam od 2 tygodni problem z akwarium. Wszystko prowadzę jak wcześniej ale teraz się zaczęło....
W zeszłym tygodniu skimmer wciągnął i usmiercil mi jakieś 10 rybek... Ustawiłem go teraz ze włącza się co 2 godziny na 10 minut. W zeszła sobotę dokupulem ok 10 brakujących rybek...
I teraz problem... Od kilku dni codziennie wylawiam po 3-4 padniete rybki... W tydzień padło koło 15 rybek... W skimerze czysto... Część z nich wyglądała jak pogryziony ale dziś wylowilem 4 nietkniete... Padaja zarówno otiski neobki jak i danio. Prosze pomóżcie co mam robić. Woda cały czas klarowna. Podmianki co tydzień około 30% wody.
Robiłeś testy? Ciężko ocenić z Twojego opisu.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Kiedys kupilem tez taki czarny zwir i katowal mi ryby bo uwalnial jakies gowno do wody, wymienilem na naturalny.Przy czarnym zwirku ryby zachowywaly sie caly czas jakby woda byla niedotleniona ciagle wchlowaly skrzelami a napowietrzanie mialem na full.Po wymianie zwirku problem z padajacymi rybami zniknol.
Druga sprawa to NO3 moze ci katowac obsade.
Musisz zrobic testy.

Smithi77
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 26 lut 2019, 20:59

W sobotę zrobiłem podmianle jakieś 40-50%wody i trochę się to uspokoiło. W niedzielę nie było padniętch rybek a dziś znalazłem jedna. Więc jest lepiej bo w tamtym tygodniu padło około 15 szt. Dziś zrobiłem jeszcze podmianle jakieś 10%. Prosze poradzcie jak teraz działać... Sprawdzać parametry wody a jeżeli tak to jakie?

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Focuss-F1 napisał(a):W sobotę zrobiłem podmianle jakieś 40-50%wody i trochę się to uspokoiło. W niedzielę nie było padniętch rybek a dziś znalazłem jedna. Więc jest lepiej bo w tamtym tygodniu padło około 15 szt. Dziś zrobiłem jeszcze podmianle jakieś 10%. Prosze poradzcie jak teraz działać... Sprawdzać parametry wody a jeżeli tak to jakie?
A ryby kupowałeś wszystkie w jednym sklepie?
Dobrze jakbyś mógł spróbować z innego "źródła"

Majkel82
Aktywny użytkownik

Posty: 626
Dołączył: 05 paź 2017, 09:54

Wszystkie kupuje od początku u jednego dostawcy. Miał bardzo dobre opinie w internecie i tylko tam się zaopatruje.

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Ja bym sprawdził ph Kh Gh i no3 na początek.

Smithi77
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 26 lut 2019, 20:59

Witam
Znów powrócił u mnie temat masowego zdychania ryb. Zostało już dosłownie kilka sztuk. Prosze o pomoc co zrobić?
Wczesniej udało mi się uratować sytuację jakimś lekarstwem że sklepu... Rybki przestały zdychac. Po 3 tygodniach uzupełniłem sobie skład ale poszło już wtedy lawinowo... W ciągu tygodnia znikło wszystko co kupiłem... Byłem w sklepie polecony mi zlac 80% wody odmulajac dno i zalać nowa wola... Tak zrobiłem.. 2 dni był spokój i dziś rano 4 rybki już padły...

Prosze o pomoc co ja teraz powinienem zrobić? Pomysłów już nie mam a jednak nie chce się poddawać i chce mieć ładne akwarium z rynkami.

Bardzo proszę o rady. Akwarium zakładane w grudniu więc ma jakieś 5 miesięcy...

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Oddaj wodę na testy do zoologicznego, kolegi, kogoś w okolicy bo tak to jest działanie po omacku. Może biologia nie dojrzała i nie wyrabia po uzupełnieniu obsady, może okresowo coś pojawia się w wodzie z kranu (ją też bym zbadał). Bez tego za wiele nikt ci nie doradzi. Jeśli myjesz filtry w wodzie w akwarium i nie wymieniasz więcej niż 30% tygodniowo lub nie lejesz wody utlenionej czy carbo bez opamiętania to od testów bym zaczął.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

Podmieniles wodę i nadmiar no3 jak i zapewne no2 został usunięty. Minęło kilka dni i ponownie masz za duże stężenie..Podmieniaj wodę co dwa trzy dni ale tak po 20-30 % nie dokupuj też żadnych ryb.Filtr myjesz tylko w wodzie z akwarium.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

Ok. Czyli sama podmianka plus płukanie filtra. Filtr zawsze pluskam tylko w wodzie z podmianka gabke że skimmer też. Woda jest i zawsze była klarowna. Dziś zdechł mi jeszcze kirysek. Jedno oko miał jakieś takie większe wybrzuszone... Co to mogło być? Inne rybki nie mają żadnych objaw...
Podmianle robić tylko z wodą dostaną 24h?

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

Tak. Woda powinna odstać dlatego jeśli jest w niej chlor to się ulotni a po drugie wyrówna się jej temperatura i nie będzie aż tak diametralnie dużej różnicy między wlewana a akwarium. Co do oka wpisz w google choroby ryb akwariowych i poszukaj objawów.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

A dodawać przy tych podmiankach bakterie i uzdatniwcz do wody?

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53

W jakim celu używasz uzdatniacza wody? Jeśli tylko po to by pozbyć się chloru to właściwie nie ma potrzeby bo odstanie załatwi sprawę ale jeśli i tak się boisz to dodaj go odrazu po nalaniu wody. Bakterie po 24h ponieważ uzdatniacz może mieć na nie zły wpływ.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

Szczerze używam bo tak mi polecony w sklepie... Ze przy podmianle dawać bakterie oraz uzdatniacz. Jutro zrobię podmianle... Woda już czeka... Naradzie stan rybek się nie zmienił Ele pozostali mi 3szt danio, 1 szt neonka, 3 szt kiryski i jakieś 7 szt otoskow

Focuss-F1
Poznaje temat

Posty: 62
Dołączył: 03 sty 2019, 12:53











Powiązane tematy
  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 1843 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

  • Zbrojnik terroryzuje akwarium

    Witam, Akwa 72l, 60cm długość, filtracja ultramax 1500. Obsada: 6 gupikow dorosłych i kilka sztuk narybku 4 danio 6 brzanek wysmuklych Kilka krewetek 1 zbrojnik pospolity... No i właśnie... Syn ż...

    Wyświetlenia: 191 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 220 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Filtracja do akwarium 450l

    czy w akwarium 450l 150x50x60 starczyłaby filtracja aquael ultramax 1500 i turbo 2000 pod skalary i mieczyki?

    Wyświetlenia: 538 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Serwis akwarium - relaks z Green Aqua

    https://www.youtube.com/watch?v=rmGng5y_dS0 Zapraszam do obejrzenia i chwili reklaksu :)

    Wyświetlenia: 183 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 394 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1019 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Zepsułem sobie akwarium - bo zrobiłem sobie sam lampę LED

    Witam serdecznie, no piszę w sprawie swojego akwarium, takie nie za duże: szerokość - 72 cm , głębokość - 37cm, wysokość - 40cm, szkoło 5mm. wszystko było ok do czasu aż wymieniłem swoje świetlówki 4...

    Wyświetlenia: 654 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Nowy dom, akwarium i ułatwienia?

    Witam, mam pytanie bo może ktoś był w podobnej sytuacji, buduję sobie dom i wiem już gdzie będzie stało akwarium, jestem na etapie gdzie mogę podciągnąć sobie, odpływ kanalizy czy wyprowadzić zawór z ...

    Wyświetlenia: 694 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Pielęgnacja nano akwarium

    https://www.youtube.com/watch?v=-ZxUwnM3wLU Zapraszam do obejrzenia, może kogoś zainspiruje do postawienia takiego baniaczka.

    Wyświetlenia: 283 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 159 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.