Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Nowy dystrybutor ADA Polska



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



05 lis 2010, 14:17 Nowy dystrybutor ADA Polska  (#1)  

Witam wszystkich

jestem właścicielem sklepu zoologicznego na terenie Warszawy.
w ostatnim czasie otrzymałem propozycję od 2 różnych firm na ofertę produktów ADA w znacznie niższych cenach niż oferowane przez oficjalnego dystrybutora. Co dziwne, oświadczono iż produkty pochodzą z legalnego kanału dystrybucji i otrzymam na nie faktury zakupu.

mam jednak pewne obawy no bo jak to możliwe skoro wyłączność dla Polskę ma ADA Poland (Aquarium & Aquadam). Czy ktoś wie coś na ten temat? czy aby produkty nie pochodzą z przemytu? Nie chciałbym mieć problemów skarbowych z tego tytułu.

od znajomych z Warszawy wiem iż sporo lokalnych sklepów kupuje te towary, mimo wszystko cała sytuacja wygląda conajmniej podejrzanie

Avatar użytkownika
Myrdzio
Początkujący

Posty: 9
Dołączył: 05 lis 2010, 14:07
Miasto: Warszawa

05 lis 2010, 15:07   (#2)  

Być może firma, która się z Tobą skontaktowała handluje podróbkami. Na rynku azjatyckim obecne są np. podrabiane podłoża ADA Amazonia. Dopóki leżą w kartonach można jest odróżnić po delikatnych niuansach w kroju czcionki na kartonie. Po zalaniu akwarium, podrobione podłoże rozpada się w luźne błoto po ok. roku.

EDIT:

Znalazłem stosowny wątek:
http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... -fast.html

Z opisem problemu - po 6 miesiącach (a nie po roku) - podrabiana Amazonia rozpada się.

A tutaj strona ilustrująca różnice między oryginałem a podróbą:
http://bhushandalvi.wordpress.com/2008/ ... -amazonia/
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire
Ostatnio edytowano 05 lis 2010, 15:27 przez Kadazan, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

05 lis 2010, 15:24   (#3)  

Kadazan napisał(a):Być może firma, która się z Tobą skontaktowała handluje podróbkami. Na rynku azjatyckim obecne są np. podrabiane podłoża ADA Amazonia. Dopóki leżą w kartonach można jest odróżnić po delikatnych niuansach w kroju czcionki na kartonie. Po zalaniu akwarium, podrobione podłoże rozpada się w luźne błoto po ok. roku.


dziękuję za odpowiedź tak mi się właśnie wydawało, że to zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe
ciekawe ile firm zostało w ten sposób zrobione w balona :(((((((((((

Avatar użytkownika
Myrdzio
Początkujący

Posty: 9
Dołączył: 05 lis 2010, 14:07
Miasto: Warszawa

05 lis 2010, 15:27   (#4)  

Kadazan napisał(a):Być może firma, która się z Tobą skontaktowała handluje podróbkami. Na rynku azjatyckim obecne są np. podrabiane podłoża ADA Amazonia. Dopóki leżą w kartonach można jest odróżnić po delikatnych niuansach w kroju czcionki na kartonie. Po zalaniu akwarium, podrobione podłoże rozpada się w luźne błoto po ok. roku.


Skąd takie informacje?? Z tego co mi wiadomo to była taka afera ale kilka lat temu, a chińczykom wytoczono proces i to sie tyczyły tylko i wyłącznie Amazoni i żadnych inncyh produktów.. Z resztą jakiemu azjacie w głowie podrabiać produkt który cenowo porównywalnie jest dla nich tak jak dla nas żwir+ziemia :) tym bardziej komu opłacałoby się ściągać samo podłoże... koszty trasportu by go zjadły:)
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl
Ostatnio edytowano 05 lis 2010, 15:33 przez Piotrek Dymowski, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Posty: 1286
Dołączył: 11 lis 2007, 22:18
Miasto: Warszawa

Wspieram stronę kontem Premium

05 lis 2010, 15:31   (#5)  

Myślę, że najprościej zapytać o to oficjalnego dystrubutora ADY czy z nimi współpracuje
- jeśli tak to wszytko jasne. Na ebay jest pełno aukcji z Hong Kongu gdzie produkty ADY są zdecydowanie w niższej cenie, różnice dochodzą do 50 % ceny oficjalnej znanej w Polsce. Z czystej ciekawości kupowałem już tam dwa razy i nic nie wzbudziło moich podejrzeń.

Avatar użytkownika
szubek
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 16 kwi 2009, 10:06
Miasto: Łódź

05 lis 2010, 15:35   (#6)  

szubek napisał(a):Myślę, że najprościej zapytać o to oficjalnego dystrubutora ADY czy z nimi współpracuje
- jeśli tak to wszytko jasne. Na ebay jest pełno aukcji z Hong Kongu gdzie produkty ADY są zdecydowanie w niższej cenie, różnice dochodzą do 50 % ceny oficjalnej znanej w Polsce. Z czystej ciekawości kupowałem już tam dwa razy i nic nie wzbudziło moich podejrzeń.


bo tyle te produkty tam kosztują :P i nie ma w tym nic dziwnego.. sam również nie raz zamawiałem coś z Japoni, Singapuru, Malezji, Chin i zawsze wszystko było ok..

a mi sie wydaje że Myrdzio to fikcyjna postać, mająca wzniecić kolejny burzliwy temat dot. ADA :D
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Posty: 1286
Dołączył: 11 lis 2007, 22:18
Miasto: Warszawa

Wspieram stronę kontem Premium

05 lis 2010, 15:38   (#7)  

Skąd takie informacje?? Z tego co mi wiadomo to była taka afera ale kilka lat temu, a chińczykom wytoczono proces i to sie tyczyły tylko i wyłącznie Amazoni i żadnych inncyh produktów.. Z resztą jakiemu azjacie w głowie podrabiać produkt który cenowo porównywalnie jest dla nich tak jak dla nas żwir+ziemia


Podałem swoje źródło - bezpośrednio forum APC i blog Aquamusing, a pośrednio przedstawiciel ADA Hong Kong. Sprawa rzeczywiście jest sprzed 1,5 roku i nie znam szczegółów jak się potoczyła - jeśli macie jakieś źródła to dajcie znać.

Czy jakiemuś Azjacie opłaca się podrabiać ten produkt? Jak widać opłaca się - można wyeksportować :)
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

05 lis 2010, 15:47   (#8)  

Kadazan napisał(a):Być może firma, która się z Tobą skontaktowała handluje podróbkami. Na rynku azjatyckim obecne są np. podrabiane podłoża ADA Amazonia. Dopóki leżą w kartonach można jest odróżnić po delikatnych niuansach w kroju czcionki na kartonie. Po zalaniu akwarium, podrobione podłoże rozpada się w luźne błoto po ok. roku.

EDIT:

Znalazłem stosowny wątek:
http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... -fast.html

Z opisem problemu - po 6 miesiącach (a nie po roku) - podrabiana Amazonia rozpada się.

A tutaj strona ilustrująca różnice między oryginałem a podróbą:
http://bhushandalvi.wordpress.com/2008/ ... -amazonia/


Ja miałam podobny problem z podłożem kupionym kilka tygodni temu które w akwarium rozpadło się dosłownie po kilku dniach. Sprzedawca nie chce mi oddać pieniędzy ponieważ nie zachowałam oryginalnego opakowania i nie mogę mu tego udowodnić (paranoja!!!!)
Do tego bezczelnie poinformowano mnie iż Amazonia była w bardzo niskiej cenie więc czego się spodziewałam!!!!!!

Skąd człowiek ma wiedzieć, że dane podłoże jest oryginalne skoro nie ma porównania i nigdy nie miał w ręku innego ADA???????czy ja mam umieć odczytywać znaczki japońskie i rozpoznawać czcionki????dlaczego producent nie informuje Klientów i nie wprowadzi jakiegoś hologramu potwierdzającego autentyczność produktu jak robią to inne znane firmy?????jest przecież XXI wiek!

Jeśli sprawa nie zostanie pomyślnie dla mnie zakończona w ciągu kilku najbliższych dni mam zamiar podać sprzedawcę do sądu!!!!!!!podłoże kosztowało niemało bo mam akwarium 720l, teraz żałuję że skusiłam się na niską cenę mogłam dołożyć i mieć oryginał ze sklepu :(((((( po kontakcie ze sklepem w Bydgoszczy dowiedziałam się, że oryginalne podłoże ADA jest zawsze w cenie 149zł i że mam wystrzegać się wszystko co ma niższą cenę bo mogę naciąć się na oszustów podobno importer narzuca sklepom cenę sprzedaży i nie mogą sprzedawać go taniej pod groźbą zerwania współpracy
rzeczywiście patrząc na oferty w internecie większość znanych sklepów ma cenę 149zł więc coś w tym jest

Avatar użytkownika
Magda Olęcka
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 07 sie 2010, 08:49

05 lis 2010, 16:07   (#9)  

ja nie wiem w czym problem jak kupiłaś tanio to powinnaś się cieszyć

ja tydzień temu kupiłem amazone do nowego akwarium i na folii były trochę inne napisy niż poprzednio ale co z tego skoro zapłaciłem ponad 30zł mniej na 1 worku
i mam super podloze a jak ktoś się nie zna i tak na oko nie odróżni
Mam już zalane akwarium ponad tydzień i nic mi się nie rozpada wiec nie dramatyzujcie
pozdro mendez

Avatar użytkownika
mendez17
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 22 wrz 2010, 15:56
Miasto: Łódź

05 lis 2010, 16:47   (#10)  

Nie ma co dramatyzować, jestem przekonany że podłoża które macie są w 100% oryginalne.. :)

Najgorsze sa opinie tych którzy kupią taniej, mają pierwszy raz styczność z tym produktem, źle wystartują baniak, mają z nim problemy i później twierdza że kupili podróbkę :)

Magda Olęcka napisał(a):[
Jeśli sprawa nie zostanie pomyślnie dla mnie zakończona w ciągu kilku najbliższych dni mam zamiar podać sprzedawcę do sądu!!!!!!!podłoże kosztowało niemało bo mam akwarium 720l, teraz żałuję że skusiłam się na niską cenę mogłam dołożyć i mieć oryginał ze sklepu :(((((( po kontakcie ze sklepem w Bydgoszczy dowiedziałam się, że oryginalne podłoże ADA jest zawsze w cenie 149zł i że mam wystrzegać się wszystko co ma niższą cenę bo mogę naciąć się na oszustów podobno importer narzuca sklepom cenę sprzedaży i nie mogą sprzedawać go taniej pod groźbą zerwania współpracy
rzeczywiście patrząc na oferty w internecie większość znanych sklepów ma cenę 149zł więc coś w tym jest


To uważasz że sklep Iquitos i Aquascape sprzedając za mniej sprzedają podróbki?? Jasne że nie.. jedni robia promocje, inni mają to od innych dostawców i z urzędu mają niższe ceny, czy to sie komus podoba czy nie :)
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Posty: 1286
Dołączył: 11 lis 2007, 22:18
Miasto: Warszawa

Wspieram stronę kontem Premium

05 lis 2010, 16:56   (#11)  

Piotrek Dymowski napisał(a):Nie ma co dramatyzować, jestem przekonany że podłoża które macie są w 100% oryginalne.. :)

Najgorsze sa opinie tych którzy kupią taniej, mają pierwszy raz styczność z tym produktem, źle wystartują baniak, mają z nim problemy i później twierdza że kupili podróbkę :)

Magda Olęcka napisał(a):[
Jeśli sprawa nie zostanie pomyślnie dla mnie zakończona w ciągu kilku najbliższych dni mam zamiar podać sprzedawcę do sądu!!!!!!!podłoże kosztowało niemało bo mam akwarium 720l, teraz żałuję że skusiłam się na niską cenę mogłam dołożyć i mieć oryginał ze sklepu :(((((( po kontakcie ze sklepem w Bydgoszczy dowiedziałam się, że oryginalne podłoże ADA jest zawsze w cenie 149zł i że mam wystrzegać się wszystko co ma niższą cenę bo mogę naciąć się na oszustów podobno importer narzuca sklepom cenę sprzedaży i nie mogą sprzedawać go taniej pod groźbą zerwania współpracy
rzeczywiście patrząc na oferty w internecie większość znanych sklepów ma cenę 149zł więc coś w tym jest


To uważasz że sklep Iquitos i Aquascape sprzedając za mniej sprzedają podróbki?? Jasne że nie.. jedni robia promocje, inni mają to od innych dostawców i z urzędu mają niższe ceny, czy to sie komus podoba czy nie :)


czy mógłbyś podać mi namiary na innych dostawców? równiez jestem zainteresowany sprzedażą produktów Amano w niskich cenach

Avatar użytkownika
Myrdzio
Początkujący

Posty: 9
Dołączył: 05 lis 2010, 14:07
Miasto: Warszawa

05 lis 2010, 17:03   (#12)  

Ja miałam podobny problem z podłożem kupionym kilka tygodni temu które w akwarium rozpadło się dosłownie po kilku dniach. Sprzedawca nie chce mi oddać pieniędzy ponieważ nie zachowałam oryginalnego opakowania i nie mogę mu tego udowodnić


W takim wypadku praktyką, którą pochwalam jest napisanie stosownego wątku z dokumentacją fotograficzną i podaniem danych nieuczciwego sprzedawcy, aby przestrzec innych akwarystów przed stratą czasu i pieniędzy.
Twój post potwierdza zresztą, że podróbki są obecne na rynku. :( Niepokojąca sprawa.

Do tego bezczelnie poinformowano mnie iż Amazonia była w bardzo niskiej cenie więc czego się spodziewałam!


A za taki tekst pochwalam prawy prosty i poprawkę z buta. :evil:

Skąd człowiek ma wiedzieć, że dane podłoże jest oryginalne skoro nie ma porównania i nigdy nie miał w ręku innego ADA???????czy ja mam umieć odczytywać znaczki japońskie i rozpoznawać czcionki????dlaczego producent nie informuje Klientów i nie wprowadzi jakiegoś hologramu potwierdzającego autentyczność produktu jak robią to inne znane firmy?????jest przecież XXI wiek!


Wprowadzono, jakiś czas pokazywano odpowiedni znaczek potwierdzający autentyczność i pochodzenie produktu. Niestety nie mogę go teraz znaleźć, wydaje się, że znikł :/

po kontakcie ze sklepem w Bydgoszczy dowiedziałam się, że oryginalne podłoże ADA jest zawsze w cenie 149zł i że mam wystrzegać się wszystko co ma niższą cenę bo mogę naciąć się na oszustów podobno importer narzuca sklepom cenę sprzedaży i nie mogą sprzedawać go taniej pod groźbą zerwania współpracy


Wątpię, aby było tak, jak twierdzi sklep - jest to działanie niezgodne z prawem:
http://www.wprost.pl/ar/194679/Zmowa-cenowa/

Sam kupiłem Amazonię taniej niż 149zł w sklepie RA - przy zakupie 3x9l wyszło mnie to 133zł za worek :) Kupując podłoże na 720 litrów na pewno zapłaciłabyś jeszcze mniej. Na kartonie była naklejka Aquadam, więc mam pewność, że podłoże pochodzi z legalnej dystrybucji.

Tutaj masz podaną listę partnerów importera:
http://www.aquadam.com.pl/PARTNERZY,1,1,14,.htm
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

05 lis 2010, 17:10   (#13)  

Możecie podać mi linka z ebaja do aukcji z produktami ADY z azji bo jak szukam to nic nie mogę znaleźć

RuloN
Początkujący

Posty: 17
Dołączył: 16 sie 2010, 20:03

05 lis 2010, 17:17   (#14)  

http://stores.ebay.pl/U-Barn/ADA-produc ... 34.c0.m322

coś kiepisko szukasz...ja kupowałem u tego sprzedawcy i zawsze ok.

Avatar użytkownika
szubek
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 16 kwi 2009, 10:06
Miasto: Łódź

05 lis 2010, 17:25   (#15)  

A wiesz może czy jakiś sprzedawca sprzedaje lampy?

RuloN
Początkujący

Posty: 17
Dołączył: 16 sie 2010, 20:03

05 lis 2010, 17:34   (#16)  

Wracając do rozpadającego się i pylącego podłoża, które było opisywane powyżej..
Oryginalne podłoże przechowywane poniżej jakiejś tempertaury jest zmrożone i traci swoje właściwości. Prosze sobie wejść na strone ADA Poland i zerknąć na fotki które pokazują miejsce magazynowania podłoża, jest to metalowy garaż :wink: a ostatnio były zimne zimy nawet do -30stopni, tak więc czy oryginał przez to że pyli, mąci wode i szybciej sie rozpada przestaje być oryginałem?
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Posty: 1286
Dołączył: 11 lis 2007, 22:18
Miasto: Warszawa

Wspieram stronę kontem Premium

05 lis 2010, 18:15   (#17)  

Piotrek Dymowski napisał(a):Wracając do rozpadającego się i pylącego podłoża, które było opisywane powyżej..
Oryginalne podłoże przechowywane poniżej jakiejś tempertaury jest zmrożone i traci swoje właściwości. Prosze sobie wejść na strone ADA Poland i zerknąć na fotki które pokazują miejsce magazynowania podłoża, jest to metalowy garaż :wink: a ostatnio były zimne zimy nawet do -30stopni, tak więc czy oryginał przez to że pyli, mąci wode i szybciej sie rozpada przestaje być oryginałem?


właśnie miałem zamawiać u tego sprzedawcy produkty ADA. widzę, że nie ma sensu, zamrożona Amazonia to i pewnie i nawozy. nie chcę pylącej amazonii

dobrze ze mnie ostrzegłeś

Avatar użytkownika
Myrdzio
Początkujący

Posty: 9
Dołączył: 05 lis 2010, 14:07
Miasto: Warszawa

05 lis 2010, 18:22   (#18)  

Trwałość struktury granulek podłoża ADA to jedna z jego głównych zalet. Jeśli więc już po kilku dniach ulega rozpadowi to niewątpliwie jest to podejrzane. Nie sądzę jednak aby mogła doprowadzić do tego niska temperatura. Przecież podczas transportu z Azji podłoże na pewno nie znajduje się w ogrzewanych pomieszczeniach, a mimo to po dotarciu do klienta jest "całe i zdrowe". Jeśli więc na stronie ADA Poland widać warunki przetrzymywania towaru, stamtąd trafia on do sklepów i dalej do zadowolonych klientów to chyba nie jest to jednak problem temperatury?

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz

05 lis 2010, 18:36   (#19)  

W ulotce dot. podłoża jest napisane cytat: "Store in a dry and cool place".
Chłodne to nie znaczy mróz. Pytanie faktycznie co się dzieje z podłożem jak zostanie zmrożone. Wg. mnie zmrożenie i potem sukcesywne rozmrażanie podłoża przez złe przechowywanie może właśnie doprowadzić do rozpadnia się podoża po zalaniu. Najlepiej aby wypowiedział się spec. od fizyki. Pewnie gdyby było pakowane próżniowo to nie było by takiego probemu.

Avatar użytkownika
szubek
Stały bywalec

Posty: 318
Dołączył: 16 kwi 2009, 10:06
Miasto: Łódź

05 lis 2010, 18:52   (#20)  

Jeśli niskie warunki termiczne osłabiałyby właściwości podłoża, to jeśli w siedzibie ADA Polska są przetrzymywane we wspomnianym przez Piotrka blaszaku, to byłoby jednoznaczne z zarzutem wobec firmy, że sprzedaje wadliwy towar (rozpadające się podłoże), co jest skutkiem niewłaściwego przechowywania... a przecież ogrom klientów nadal kupuje i korzysta z tych produktów z zadowoleniem.

Avatar użytkownika
MikołajW
Znający temat

Posty: 1357
Dołączył: 14 paź 2008, 21:47
Miasto: Bydgoszcz











Powiązane tematy
  • Aquael HYPERMAX - nowy filtr zewnętrzny

    hypermax.jpg Wątek w którym będziemy zbierać informacje o nowym modelu filtra: Aquael Hypermax. Link do sklepu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtr-aquael-hypermax-4500-przedsprzedaz-p-47006...

    Wyświetlenia: 21164 | Odpowiedzi: 66 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1267 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Miejsca, w których można nabić butlę CO2 (cała Polska)

    Sam stanalem przed decyzja zakupienia butli CO2 (poza wakacjami rzadko bywam w domu a przygotowanie 10l mieszaniny rekacyjnej jak by nie bylo zajmuje troche cennego czasu). Pomyslalem przy okazji o ...

    Wyświetlenia: 236335 | Odpowiedzi: 411 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 489 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Nowy Eheim Classic

    Na stronie Eheima pojawił się baner z zapowiedzią nowej odsłony serii Classic. Widzieliście? Aż się portfel do mnie uśmiechnął i czule zakłapał. Image1705528146.411211.jpg Wysłane z iPhon...

    Wyświetlenia: 2042 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Nowy dom, akwarium i ułatwienia?

    Witam, mam pytanie bo może ktoś był w podobnej sytuacji, buduję sobie dom i wiem już gdzie będzie stało akwarium, jestem na etapie gdzie mogę podciągnąć sobie, odpływ kanalizy czy wyprowadzić zawór z ...

    Wyświetlenia: 810 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Aquael Turbo Mini - nowy filtr wewnętrzny Aquaela

    aquael-turbo-mini-news.jpg Zapraszam do zapoznania się z opisem nowości Aquaela: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/aquael-turbo-mini-320l/h-filtr-wewnetrzny-akwarium-1080l-p-49327.html

    Wyświetlenia: 451 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • [ADA view] Tutorial zakładania akwarium 180cm

    https://www.youtube.com/watch?v=AT8ZM7dh_38 Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 335 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • ADA View: 180x60x60cm

    https://www.youtube.com/watch?v=U-RM9ToJxyQ Zapraszam do obejrzenia.

    Wyświetlenia: 442 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 491 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 294 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.