Pokarmy Tetra Fresh Delica
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Nowe AFRICAN WOOD 160l - jakie rośliny?

Ogólne dyskusje akwarystyczne.
Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną,
oraz posty nie pasujące do innych działów.

Witajcie.

Zakładam ponownie wątek z prośbą o pomoc w doborze roślin do mojego nowego zbiornika o wymiarach 100x40x40.

Są to korzenie Savannah o łącznej wadze ok. 7kg.

I chciałbym coś dobrać roślin do nich niewysokich, maksymalnie drugoplanowych. Co polecacie z takich roślin?
Będzie dozowane tylko Carbo w płynie, potas i żelazo.
Z co2 raczej zrezygnuje.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdr

Pikacz196196
Poznaje temat

Zdjęcia aranżacji do obsadzenia roślinami
IMG_20180527_095307.jpeg
IMG_20180527_095252.jpeg
IMG_20180527_095142.jpeg
IMG_20180527_095052.jpeg

Pikacz196196
Poznaje temat

Pikacz196196 napisał(a):Witajcie.

Zakładam ponownie wątek z prośbą o pomoc w doborze roślin do mojego nowego zbiornika o wymiarach 100x40x40.

Są to korzenie Savannah o łącznej wadze ok. 7kg.

I chciałbym coś dobrać roślin do nich niewysokich, maksymalnie drugoplanowych. Co polecacie z takich roślin?
Będzie dozowane tylko Carbo w płynie, potas i żelazo.
Z co2 raczej zrezygnuje.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdr
Witaj,

Może jakieś zdjęcie tego co ułożyłeś z tych korzeni tak żeby zobaczyć jaki masz plan i chociaż przykłady roślin, które chciałbyś użyć oraz jakie oświetlenie do tego zbiornika chcesz zastosować? Rodzaj podłoża też by nie zaszkodziło podać.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Cześć Krzyś :)

Pisaliśmy już o mojej aranżacji ze dwa dni temu.

Są to korzenie savannah i zdjęcia powinny być już widoczne.

Z roślin to może takie coś jak poniżej ale gdzie je dać/posadzić???

- staurogyne repens
- althernatera reinicki mini
- staurogyne porto
- echinodorus quadricostatus
- echinodorus magdalensis
- hydrocotyle tripartita japan

Pikacz196196
Poznaje temat

Chodziło mi raczej o wrzucenie ich w tym wątku tak by bardziej ogarnięte grono mogło ci podpowiedzieć.
Sorki już wrzucone dużo wyżej. Mój błąd. Wybacz.
Jednak informacje o oświetleniu i podłożu by się przydały.
Ostatnio edytowano 30 maja 2018, 19:58 przez Krzysztof Radziszewski, łącznie edytowano 1 raz

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Chodziło mi raczej o wrzucenie ich w tym wątku tak by bardziej ogarnięte grono mogło ci podpowiedzieć.
Widać zdjęcie??

Pikacz196196
Poznaje temat

Pikacz196196 napisał(a):
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Chodziło mi raczej o wrzucenie ich w tym wątku tak by bardziej ogarnięte grono mogło ci podpowiedzieć.
Widać zdjęcie??
Ktoś mi coś odpisze tutaj na forum odnośnie pytania o rośliny???

Pikacz196196
Poznaje temat

Jeśli taki układ korzeni chcesz zachować to według mnie jak dalej. Z Hydrocotyle chcesz zrobić pierwszy plan jeśli dobrze mi się wydaje? Tylko czy chcesz ją po całej długości czy może przełamać innym gatunkiem? Alternanthera na drugim planie między korzeniami po lewej? Dla kontrastu po drugiej stronie przy szybie posadził bym Staurogyne Porto "Velho". Echinodorus quadricostatus między korzeniami po prawej stronie. Echinodorus magdalensis po lewej przy szybie. Staurogyne repens dla urozmaicenia z przodu środkowego korzenia. A czemu nie chcesz nic z wysokich roślin? Rogi będą wyglądać na puste/łyse.
Nic nie piszesz na temat oświetlenia i podłoża co też jest ważne przy doborze roślin.
To co napisałem to tylko i wyłącznie mój zamysł planu do tego co widać. Ogólnie korzenie bym inaczej układał bo wyglądają dość płasko.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

To jest przykład aranżacji.
Jakbyś Krzyśku ułożył te korzenie wg ciebie żeby to wszystko miało ręce i nogi??

A co do roślin wysokich to jakie proponujesz takie aby zasłoniły mi rurki od filtra, grzałke itp
?

Światło mam Fluval A3991 Fresh & Plant 46W LED

Filtr Fluval 306

Podłoże: EBI jasny żwir 1-3mm 25kg

Pikacz196196
Poznaje temat

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Jeśli taki układ korzeni chcesz zachować to według mnie jak dalej. Z Hydrocotyle chcesz zrobić pierwszy plan jeśli dobrze mi się wydaje? Tylko czy chcesz ją po całej długości czy może przełamać innym gatunkiem? Alternanthera na drugim planie między korzeniami po lewej? Dla kontrastu po drugiej stronie przy szybie posadził bym Staurogyne Porto "Velho". Echinodorus quadricostatus między korzeniami po prawej stronie. Echinodorus magdalensis po lewej przy szybie. Staurogyne repens dla urozmaicenia z przodu środkowego korzenia. A czemu nie chcesz nic z wysokich roślin? Rogi będą wyglądać na puste/łyse.
Nic nie piszesz na temat oświetlenia i podłoża co też jest ważne przy doborze roślin.
To co napisałem to tylko i wyłącznie mój zamysł planu do tego co widać. Ogólnie korzenie bym inaczej układał bo wyglądają dość płasko.
Planuje w piątek zakupić rośliny in vitro (kubki czy porcje po 3-5 szt? Wiadomo w kubku więcej jest sadzonek)

Tło bede miał czarne raczej choć mam jeszcze mist i białe do wyboru ale obstaje przy czarnym.

Pikacz196196
Poznaje temat

Trzeba by było się pobawić i popróbować co można z nich ułożyć. Napewno nie tak by tworzyły jedną linię bo tak to teraz wygląda. Nadaj nimi trochę głębi. Z wysokich roślin to znów zależy jaki masz zamysł. Może jakieś nadwodki lub Limnophilia'e, Rotale też są piękne.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Trzeba by było się pobawić i popróbować co można z nich ułożyć. Napewno nie tak by tworzyły jedną linię bo tak to teraz wygląda. Nadaj nimi trochę głębi. Z wysokich roślin to znów zależy jaki masz zamysł. Może jakieś nadwodki lub Limnophilia'e, Rotale też są piękne.
Z wysokich może Hygrophilia Corymbosa STRICTA??
Co do korzeni to jak mniej więcej nadać im głębi??
Dać duży np. w rogu i potem układać mniejsze czy duży na środku albo....jak?? No właśnie jak? :)

Pikacz196196
Poznaje temat

Układaj rób zdjęcia i wstawiaj w swoim wątku. Może ktoś napisze co myśli o danym układzie.

Krzysztof Radziszewski
Znający temat

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: andriusza2000, AquaDuki

Sklep roslinyakwariowe.pl został przeniesiony na ulicę Młyńską Boczną 5 w Krakowieczytaj więcej