Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Nocne zmętnienie wody

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

16 lis 2020, 17:24 Nocne zmętnienie wody  (#1)  

Nie mogę sobie sam poradzić z tym problemem, więc może Wam coś ciekawego przyjdzie do głowy.
Od kilku miesięcy walczę z mętną wodą :x . Dziwne w całej sytuacji jest to, że woda mętnieje w ciągu nocy a zmętnienie to znika w ciągu dnia. Akwarium jest już dojrzałe i ma ponad rok.
Parametry
ph-8
Nh3 -0
NO2- 0
NO3 -10 mg/l
PO5- 0,5 mg/l
K -25 mg/l

Znalazłem ciekawy wątek
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 75902.html
Ale u mnie sytuacja jest dokładnie odwrotna- rano woda mętna a wieczorem klarowna.
Czy macie pomysł co to może być?

Grzesiek81
Początkujący

03 gru 2020, 12:05 Re: Nocne zmętnienie wody  (#2)  

Metodą prób i błędów znalazłem podejrzanego. Po odstawieniu Carbo w płynie problem sie zmniejszył. Lałem go zgodnie z instrukcją. Myślicie, że to on wybijał bakterie w akwarium?

Grzesiek81
Początkujący

03 gru 2020, 12:08 Re: Nocne zmętnienie wody  (#3)  

Grzesiek81 napisał(a):Metodą prób i błędów znalazłem podejrzanego. Po odstawieniu Carbo w płynie problem sie zmniejszył. Lałem go zgodnie z instrukcją. Myślicie, że to on wybijał bakterie w akwarium?
Na pewno nie pomógł. Szczególnie jeśli to świeżo założony zbiornik.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

03 gru 2020, 12:34 Re: Nocne zmętnienie wody  (#4)  

Właśnie nie jest świeży. Ma już ponad rok. Szczegolnie ze parametry sa ok. Przynajmniej te z azotem. NH3 i NO2 caly czas wynosza zero, a NO3 waha sie od 10 do 20

Grzesiek81
Początkujący

03 gru 2020, 12:49 Re: Nocne zmętnienie wody  (#5)  

W jakimś stopniu Carbo upośledzało biologię. A to wystarczyło by powodować problemy z filtracją biologiczną. Jak wygląda u Ciebie natlenienie wody, podajesz CO2?
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

03 gru 2020, 13:11 Re: Nocne zmętnienie wody  (#6)  

Nie, nie podaję CO2. A do napowietrzania ustawilem wylot z deszczownicy tak, zeby woda falowała na powierzchni (deszczownica jest pod wodą)

Grzesiek81
Początkujący

03 gru 2020, 13:15 Re: Nocne zmętnienie wody  (#7)  

Grzesiek81 napisał(a):Nie, nie podaję CO2. A do napowietrzania ustawilem wylot z deszczownicy tak, zeby woda falowała na powierzchni (deszczownica jest pod wodą)
To może zbiornik przerybiony, zalegający osad organiczny na dnie, nie czyszczony filtr.
Nie napisałeś wiele na początku wątku dlatego trudno się domyślić co może być przyczyną. Naprawdę jest wiele zależnych.
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.