Lista działów » Aktualności i ciekawostki


no3 w... destylowanej wodzie....?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



mam problem - do podmian stosuje wode z RO.... poprzednio uzywałem testu zooleka... i no3 było 0.... ... z racji podwyższonego no3 w akwa (skonczył mi sie test zooleka) zbadałem no3 testem Sery wode z RO ... i pokazało cus około 10mg/l ...
czy to test zawyża ?? C zy w Ro cos sie wyczerpało... jesli tak to co?? Membrana czy których z filtrów przed?
ps. wydaje mi sie że gdzieś pisało że test Sery zawyża wskazania.... i chyba cos w tym jest bo tydzien temu zmierzyłe w akwa i było 10 potem tes sery pokazał 20 ... nie wydaje mi sie aby skok spowodowany był przekarmieniem albo niewyczyszczonymi gąbkami bo akurat wtedy je b. dokladnie wypłukałem (fluval 304 na akwa 200l)
wykonałem jeszcze telefon do przyjaciela.... powiediał ze jeśli to membrana - to wskaże twardość - twardość wody po demiralizacji 0

Avatar użytkownika
Paulo
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 01 maja 2005, 10:51

10 sie 2006, 11:13   (#2)  

Test serry zazwyczaj pokazuje trochę więcej niż inne testy tak wynika przynajmniej z mojej praktyki

Avatar użytkownika
gregor16
Początkujący

Posty: 27
Dołączył: 05 mar 2006, 13:36
Miasto: Puławy











Powiązane tematy
  • Luźna gadka o NO3 i PO4

    Ile tego azotu podawać jest rozmowa co w drugim temacie. Można w różny sposób podchodzic do nawożenia azotem i fosforem. Według internetu w akwarium rybnym NO3 może być za wysoko dlatego zaleca się po...

    Wyświetlenia: 785 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 112l - Na biłgorajskiej wodzie - szopcio2008

    Zbiornik 112l wymiary 80x35x40 założony tydzień temu Oświetlenie 2xretro fit sunny 16w+plant 10w Nawożenie na razie brak CO2 butla 2kg dozowane przez spiek Podłoże żwirek kwarcowy 2-3mm czarny (podło...

    Wyświetlenia: 47857 | Odpowiedzi: 107 czytaj więcej...

  • Testy pH, gH, kH, NO3, PO4, Fe i inne - temat dedykowany

    Witam. Jakich producentów testy na NO3, PO4, Fe warto kupić (dokładność pomiaru w stosunku do ceny i producenta) a od jakich trzymać się z daleka?. jakie mają zakresy pomiarowe (od ilu do ilu) i na il...

    Wyświetlenia: 163332 | Odpowiedzi: 395 czytaj więcej...

  • Kurz/pył w wodzie, nic nie pomaga.

    Walczę z kurzem/pyłem w wodzie już od kilku dni. Nie wiem co to jest, czy coś wypyliło od lawy czy to jakaś pozostałość po pierwotniakach a może śluzowce zaczynają się rozpadać. Woda jako tako jest c...

    Wyświetlenia: 8026 | Odpowiedzi: 84 czytaj więcej...

  • Nagły skok NO3 i NO2

    W jednym z moich akwariów 75L zapchał się miesiąc temu prefiltr podłączony do starego okrągłego Eheima o poj ok 3L. Wkłady też były zasyfiałe. Doszło wtedy do wzrostu NO2 (zaobserwowałem to po tym jak...

    Wyświetlenia: 1084 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Wysokie ph na wodzie z osmozy

    Mam dość wysokie ph w akwarium w którym do podmiany używam osmozy z mineralizatorem Qualdrop GH+. Wynosi ono 7.6. Podloze aktywne ale juz dosyć lecie, ma kilka lat. Z rok temu dostałem ok 2 cm świeżeg...

    Wyświetlenia: 1589 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Akwarium na wodzie RO - mineralizator

    Ostatnio rozmawiałem z akwarystą, który ma zbiorniki głównie na ro ale również na kranówce. Glony pojawiają się u niego jedynie w akwariach na kranówce. Mimo, że akwaria na wodzie RO są prowadzone be...

    Wyświetlenia: 2823 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Wysoki poziom NO3 - brak wytłumaczenia

    Witajcie, Mój brat ma problem w akwa z No3 No2. Otóż tak, u mnie No3, No2 w jednym dużym akwa 260l jest bardzo niskie, w drugim akwa 45l tak samo. Mamy tą samą wodę do podmiany - testy wykazały ba...

    Wyświetlenia: 5309 | Odpowiedzi: 32 czytaj więcej...

  • Płukanie wkładów filtra w wodzie kranowej

    Na stronie JBL (https://www.jbl.de/pl/tematy-akwarium-wasciwy-material-filtracyjny/section/41/waciwy-materia-filtracyjny?country=pl) natknąłem się na artykuł na temat wkładów filtracyjnych. Piszą o n...

    Wyświetlenia: 915 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Proporcja między NO3 a PO4

    Witam. Moje akwarium to 72L z mocnym oświetleniem Led pod rośliny. W akwarium nawoze co2 z butli wysokociśnieniowej , Tropica specjalised nutrition 5 pompniec przy podmienianie na tydzień ( 12L RO z...

    Wyświetlenia: 1687 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 159 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.