Testy akwariowe Tetra
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

NO3 na poziomie 50 :/

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.
Napisz post
Testy tropicala, wykonane zgodnie z instrukcją, cholera wie co tam walą do tej kranowy. Zielenice są ale mało nie przeszkadzają mi napewno nie namnazaja się były już na starszych liściach jak dostałem rośliny.

Smithi77
Początkujący

Poszukaj parametrów kranówki na stronie dostawcy wody.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

Wkleiłem kilka postów wyżej

Smithi77
Początkujący

Faktycznie, gdzieś umkło. Zastanawia mnie skąd taka duża przewodność w stosunku do twardości. Może używają zmiekczacza który wprowadza jony sodu w nadmiarze to też by potwierdzało wyższe KH od GH. Może wyślij zapytanie do nich.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Nie wiem czy coś to zmieni, jestem na etapie oczytania się z osmozy co z czym się je, noi zakup. Polecacie coś sensownego?

Smithi77
Początkujący

Oki, jestem przekonany że są to okrzemki pomimo że łatwo da się je usunąć, w pierwszej fazie okrzemek jest pokryty galaretowatym sluzek z wiekiem staje się twardszy i trudniejszy do usunięcia, dorwalem jakiś artykuł nie wiem ile w tym prawdy. Wysoka twardość spore oświetlenie duża zawartość krzemianow to wszystko ma wpływ na te pieprzone brązowe gluty. Jak narazie u mnie zaczyna się zazebiac wszystko, twardość z oświetleniem jeszcze tylko potwierdze krzemiany w bance, dodatkowo po wyłączeniu światła to badziewie znika. W pierwszej kolejności zanim włączę światło muszę sprawdzić krzemiany i zbić twardość wody. Kranowe przestanę mieszać bo być może dostarczam z nią krzemianow.

Smithi77
Początkujący

Zawsze możesz kupić wkład do filtra na krzemiany i zobaczyć czy coś pomoże.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Zrobilem jak pisalem i po brazowych glutach :). Dzieki za pomoc udzielajacym sie w temacie.

Na chwile obecna pojawilo sie troszke zielenic, ale to juz ogarne bez problemu przypuszczam ze fosfor spadl zbytnio.

Smithi77
Początkujący

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.