Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


NO3 na poziomie 50 :/



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



10 mar 2019, 20:13 Re: NO3 na poziomie 50 :/  (#51)  

Testy tropicala, wykonane zgodnie z instrukcją, cholera wie co tam walą do tej kranowy. Zielenice są ale mało nie przeszkadzają mi napewno nie namnazaja się były już na starszych liściach jak dostałem rośliny.

Smithi77
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 26 lut 2019, 20:59

10 mar 2019, 20:16 Re: NO3 na poziomie 50 :/  (#52)  

Poszukaj parametrów kranówki na stronie dostawcy wody.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

10 mar 2019, 20:19 Re: NO3 na poziomie 50 :/  (#53)  

Wkleiłem kilka postów wyżej

Smithi77
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 26 lut 2019, 20:59

10 mar 2019, 21:09 Re: NO3 na poziomie 50 :/  (#54)  

Faktycznie, gdzieś umkło. Zastanawia mnie skąd taka duża przewodność w stosunku do twardości. Może używają zmiekczacza który wprowadza jony sodu w nadmiarze to też by potwierdzało wyższe KH od GH. Może wyślij zapytanie do nich.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

10 mar 2019, 21:40 Re: NO3 na poziomie 50 :/  (#55)  

Nie wiem czy coś to zmieni, jestem na etapie oczytania się z osmozy co z czym się je, noi zakup. Polecacie coś sensownego?

Smithi77
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 26 lut 2019, 20:59

11 mar 2019, 01:29 Re: NO3 na poziomie 50 :/  (#56)  

Oki, jestem przekonany że są to okrzemki pomimo że łatwo da się je usunąć, w pierwszej fazie okrzemek jest pokryty galaretowatym sluzek z wiekiem staje się twardszy i trudniejszy do usunięcia, dorwalem jakiś artykuł nie wiem ile w tym prawdy. Wysoka twardość spore oświetlenie duża zawartość krzemianow to wszystko ma wpływ na te pieprzone brązowe gluty. Jak narazie u mnie zaczyna się zazebiac wszystko, twardość z oświetleniem jeszcze tylko potwierdze krzemiany w bance, dodatkowo po wyłączeniu światła to badziewie znika. W pierwszej kolejności zanim włączę światło muszę sprawdzić krzemiany i zbić twardość wody. Kranowe przestanę mieszać bo być może dostarczam z nią krzemianow.

Smithi77
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 26 lut 2019, 20:59

11 mar 2019, 08:22 Re: NO3 na poziomie 50 :/  (#57)  

Zawsze możesz kupić wkład do filtra na krzemiany i zobaczyć czy coś pomoże.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

22 mar 2019, 02:16 Re: NO3 na poziomie 50 :/  (#58)  

Zrobilem jak pisalem i po brazowych glutach :). Dzieki za pomoc udzielajacym sie w temacie.

Na chwile obecna pojawilo sie troszke zielenic, ale to juz ogarne bez problemu przypuszczam ze fosfor spadl zbytnio.

Smithi77
Początkujący

Posty: 32
Dołączył: 26 lut 2019, 20:59











Powiązane tematy
  • Luźna gadka o NO3 i PO4

    Ile tego azotu podawać jest rozmowa co w drugim temacie. Można w różny sposób podchodzic do nawożenia azotem i fosforem. Według internetu w akwarium rybnym NO3 może być za wysoko dlatego zaleca się po...

    Wyświetlenia: 468 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Testy pH, gH, kH, NO3, PO4, Fe i inne - temat dedykowany

    Witam. Jakich producentów testy na NO3, PO4, Fe warto kupić (dokładność pomiaru w stosunku do ceny i producenta) a od jakich trzymać się z daleka?. jakie mają zakresy pomiarowe (od ilu do ilu) i na il...

    Wyświetlenia: 162365 | Odpowiedzi: 395 czytaj więcej...

  • Nagły skok NO3 i NO2

    W jednym z moich akwariów 75L zapchał się miesiąc temu prefiltr podłączony do starego okrągłego Eheima o poj ok 3L. Wkłady też były zasyfiałe. Doszło wtedy do wzrostu NO2 (zaobserwowałem to po tym jak...

    Wyświetlenia: 1013 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Wysoki poziom NO3 - brak wytłumaczenia

    Witajcie, Mój brat ma problem w akwa z No3 No2. Otóż tak, u mnie No3, No2 w jednym dużym akwa 260l jest bardzo niskie, w drugim akwa 45l tak samo. Mamy tą samą wodę do podmiany - testy wykazały ba...

    Wyświetlenia: 5217 | Odpowiedzi: 32 czytaj więcej...

  • Proporcja między NO3 a PO4

    Witam. Moje akwarium to 72L z mocnym oświetleniem Led pod rośliny. W akwarium nawoze co2 z butli wysokociśnieniowej , Tropica specjalised nutrition 5 pompniec przy podmienianie na tydzień ( 12L RO z...

    Wyświetlenia: 1623 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • CO2 w pionie czy w poziomie ?

    Witam wszystkich Czy butla CO2 może być ułożona w poziomie zamiest pozycji pionowej?? Czy działanie, ciśnienie lub cokolwiek innego związanego z jej działaniem zmienia się pod wpływem takiego uł...

    Wyświetlenia: 4046 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Nawożenie pod wysokie NO3 i PO4

    Mam problem z wysokim NO3 i PO4 oraz dopasowaniem do tego nawożenia. W 70L akwarium trzymam ok 20 szt razbor Espei, 15 błyszczyków, starego zbrojnika oraz starą boję odziedziczone po szwagrze, ok 2 ot...

    Wyświetlenia: 793 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Która skala na teście no3?

    Dorzdzcie proszę, zawsze używałem zooleka, ale tym razem kupiłem JBL - test na no3... Z której skali mam czytać wynik? W starszej chyba wersji było akwarium roślinne, oczko wodne, i morskie... - tylk...

    Wyświetlenia: 556 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Test Zoolek NO3 - fakty i mity

    Witam. Ponieważ po internecie krążą różne opinie na temat testów Zooleka, postanowiłem sam sprawdzić, czy rzeczywiście jest aż tak zły jak są o nim opinie :) Przeprowadziłem "kalibrację" tes...

    Wyświetlenia: 31231 | Odpowiedzi: 106 czytaj więcej...

  • Stabilizacja NO3 do P04 - Retfild.

    Witam, Poproszę Was o pomoc. Baniaczek: 105l. Rośliny, rosną brak glonów. Zacząłem podawać sole fosforowe aby podnieść PO4 a zbić NO3. Co się udaje, celem jest współczynnik Retfilda. Chemia wody: K -...

    Wyświetlenia: 2984 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: mar1977, Piotr Baszucki i 397 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.