DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog roślin
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Nieproszeni goście - inwazja a standard

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Czy normalnym zjawiskiem jest, że w dobrze prowadzonym akwarium, pojawiają się wszelkiego typu niezidentyfikowane obiekty pływające ? Od pewnego czasu, przy dokładnym przyjrzeniu się obserwuje stułbie, oczliki i nicienie w niewielkich ilościach pływające sobie po kątach. Kiedy można określić takie zjawisko jako inwazja, a normalne życie akwarium ?

Qubson
Stały bywalec

Miasto: Podhale

Musiałeś coś przywlec do zbiornika albo żywy pokarm, woda z transportu nowych ryb, nowe rośliny.
Samo z siebie tego typu rzeczy nie mają miejsca w akwarium.
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

weder
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdynia

Dość długo baniak stoi, wiec to możliwe.
Mam zamiar przelać 150 litrów starej wody do nowego zbiornika. Filtracja tej wody przez spora ilość waty wystarczy na te mikroorganizmy ?

Qubson
Stały bywalec

ja u siebie nigdy takich cudow nie mialem, a slyszalem ze to znaki mowiace dobrze, ze akwarium super rozwiniete biologicznie, nei wiem ile w tym prawdy

koscielski8
Początkujący

Jak się wszystko szybko pojawiło, to znikło. Nie ma śladu po planarii, bez stosowania żadnych środków. Sam już nie wiem, co było powodem wzrostu ich liczebności :d

Qubson
Stały bywalec

Normalnym jest, że w zdrowym akwarium pojawiają się znikąd różne żyjątka. Oczliki węgorki, nicienie, "ruchome punkty", coś pełza po szybie, coś pływa w toni! O rany czym to zabić! Niczym, zostaw to.

A czego się spodziewałeś? Akwarium się stabilizuje i kolejne nisze zasiedlają nowi mieszkańcy. Z czasem zostaną zjedzeni przez ryby. Może nie wszyscy, ale to dobrze. Osobiście nigdy nie widziałem, żeby Labeo dwubarwny, albo piskorek khula coś jadł podczas karmienia. A rosną takie kabany, że aż miło patrzeć. Wg mnie żywią się tą "plagą", którą większość akwarystów chce zlikwidować.

Chcesz mieć hodowlę in-vitro, czy ustabilizowane akwarium?

DavyJones

Nie widzę przeciwności żeby mieć jedno albo drugie bez jakichkolwiek obcych :)
Dla Ciebie to masa pomocnych żyjątek, dla mnie tak jak dla większości, źródło zagrożenia zarówno dla zdrowia jak i podopiecznych. Akwarium każde sobie nierówne, będę tępił, nie odpuszczę 8)
Tak jak pisze koscielski8 nie obserwowałem czegoś takiego nigdy, pojawiły się znikąd, i to nie jest rozruch akwarium...

Qubson
Stały bywalec

miałam w swoim roślinniaku zielone stułbie i tępiłam je zgniatając :) ograniczyłam światło i podawałam troszkę mniej pokarmu rybciom i troszkę pomogło :)
były dosłownie wszędzie nawet na helenkach :)
żadnej chemii nie stosowałam, a wiem ,że taka istnieje na stułbie :)

kasia874

DavyJones napisał(a):Normalnym jest, że w zdrowym akwarium pojawiają się znikąd różne żyjątka. Oczliki węgorki, nicienie, "ruchome punkty", coś pełza po szybie, coś pływa w toni! O rany czym to zabić! Niczym, zostaw to.

A czego się spodziewałeś? Akwarium się stabilizuje i kolejne nisze zasiedlają nowi mieszkańcy. Z czasem zostaną zjedzeni przez ryby. Może nie wszyscy, ale to dobrze. Osobiście nigdy nie widziałem, żeby Labeo dwubarwny, albo piskorek khula coś jadł podczas karmienia. A rosną takie kabany, że aż miło patrzeć. Wg mnie żywią się tą "plagą", którą większość akwarystów chce zlikwidować.

Chcesz mieć hodowlę in-vitro, czy ustabilizowane akwarium?

Zgadzam sie w stu procentach z przedmówcą, w akwarium powinniśmy dążyć do maksymalnego odwzorowania środowiska naturalnego, bioróżnorodności i naturalnych łańcuchów pokarmowych w zbiorniku, a nie do homogenizacji obsady i sterylizacji wody i podłoża.

U mnie w akwarium juz nie pamietam kiedy karmiłem ryby, chyba 2 miesiące temu dostały chrupki hikari, i wcale nie sa z nich super zadowolone, Rybki wymagające bo z odłowu, rasbory exclamation tak je nazywają za granica, takie malenstwa - a grube jak beki i wybarwione, zjadają wlasnie te wszystkie małe robale, do tego podjedzą iskry krewetki i najedzone jak w domu w Amazonii - do tego ekipa sprzatajaca kiryski pigmejskie, jeszcze przekopywacza piasku by potrzeba było i wszystko się kręci, krewetki dostają chrupkę na tydzień.

Dla eksperymentu zostawiłem kiedyś stary zbiornik bez filtra i przenioslem ryby do nowego zbiornika, w starym miałem chodowle zooplanktonu, pełno małych stworkow mozna by je tydzień klasyfikowac.

SHIMA
Początkujący

Miasto: Krakow

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.