Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Nie świecące swietlowki

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

07 paź 2019, 12:32 Nie świecące swietlowki  (#1)  

Witam serdecznie mam problem w akwarium z oświetleniem mianowicie mam statecznik elektroniczny 2x54w i świetlówki mi nie świecą A jak wyciągnie wtyczkę z gniazdka i wloze jeszcze raz to świetlówki się zapalają Ale za chwilę gasną.Czyżby to była wina statecznik

Gargi21
Początkujący

08 paź 2019, 23:29 Re: Nie świecące swietlowki  (#2)  

Tak, może być uszkodzony.
A wcześniej świeciły, czy dopiero pierwszy raz podłączasz statecznik (mogłeś źle podłączyć kabelki).
mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

09 paź 2019, 05:06 Re: Nie świecące swietlowki  (#3)  

Piotr Baszucki napisał(a):Tak, może być uszkodzony.
A wcześniej świeciły, czy dopiero pierwszy raz podłączasz statecznik (mogłeś źle podłączyć kabelki).
Wczesniej świeciły normalnie nie.było problemu żadnego

Gargi21
Początkujący

22 paź 2019, 22:07   (#4)  

Witam. Co do statecznika elektronicznego żeby się uszkodził to naprawdę trzeba mieć duże szczęście. Pierwsze co sprawdź omomierzem świetlówki. Obstawiam że jest świetlówka uszkodzona.

piotrosie
Zainteresowany tematem

Miasto: Osie-Bydgoszcz

Powiązane tematy
  • 112l - Epifity i nie tylko - Mizurka

Witam Akwarium to 112L o standardowych wymiarach 80x35x40. Jest to drugi start ponieważ za pierwszym razem całkowicie przegrałem walkę z sinicami. Stare gąbki i wkłady do filtra zostały wywalone, a n...

Wyświetlenia: 789 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Jak kleić korzenie aby nie było widać kleju

https://www.youtube.com/watch?v=4sTfGRKSYzY Prosty trick z podłożem Tropica :) Obejrzyj kleje Dostępne pojemności podłoża Tropica

Wyświetlenia: 737 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Pistia nie rośnie?

Cześć Wam, Takie krótkie szybkie pytanie dotyczące pistii. Jak widać na zdjęciach marnieje... niby rośnie, niby wypuszcza kolejne młode rośliny ale jej liście... No pozostawiają wiele do życzenia. Jak...

Wyświetlenia: 802 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

• Alternathera - nie za gęsto?

W itam jak sądzicie, czy tych roślin nie posadziłem zbyt gęsto ? Z a blisko siebie ?

Wyświetlenia: 516 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Eleocharis Parvula nie rosnie

Witam. Mam dosc chyba nietypowy problem. W poprzednim baniaczku parwula byla jak trawa na polu golfowym - piekna, zwarta, gesta, natomiast po restarcie zbiornika zmagam sie z baaardzo powolnym wzro...

Wyświetlenia: 3387 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.