Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Nie świecące swietlowki

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

07 paź 2019, 12:32 Nie świecące swietlowki  (#1)  

Witam serdecznie mam problem w akwarium z oświetleniem mianowicie mam statecznik elektroniczny 2x54w i świetlówki mi nie świecą A jak wyciągnie wtyczkę z gniazdka i wloze jeszcze raz to świetlówki się zapalają Ale za chwilę gasną.Czyżby to była wina statecznik

Gargi21
Poznaje temat

08 paź 2019, 23:29 Re: Nie świecące swietlowki  (#2)  

Tak, może być uszkodzony.
A wcześniej świeciły, czy dopiero pierwszy raz podłączasz statecznik (mogłeś źle podłączyć kabelki).
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

09 paź 2019, 05:06 Re: Nie świecące swietlowki  (#3)  

Piotr Baszucki napisał(a):Tak, może być uszkodzony.
A wcześniej świeciły, czy dopiero pierwszy raz podłączasz statecznik (mogłeś źle podłączyć kabelki).
Wczesniej świeciły normalnie nie.było problemu żadnego

Gargi21
Poznaje temat

22 paź 2019, 22:07   (#4)  

Witam. Co do statecznika elektronicznego żeby się uszkodził to naprawdę trzeba mieć duże szczęście. Pierwsze co sprawdź omomierzem świetlówki. Obstawiam że jest świetlówka uszkodzona.

piotrosie
Zainteresowany tematem

Miasto: Osie-Bydgoszcz

Powiązane tematy
  • Myślę że wszystko ok, a rośliny nie rosną

Akwarium 240l.Woda ze strumyka górskiego z lasu GH7, KH2, NO3 20,PO4 2, PH 6.6, podłoże żwirek 2-6mm,zmieszany z lawą wulkaniczną, kulki GT JBL, oświetlenie t8 2x30w philips daylight 865+ hailea tropi...

Wyświetlenia: 83 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Problem z roślinami- nie rosną.

Cześć. Dawno nie gościłem na żadnym forum, raczej tylko zaglądałem w poszukiwaniu informacji. Mam jednak problem z roślinami w akwarium, którego nie potrafię rozwiązać. Akwarium Juwel RIO 125 Dwa mod...

Wyświetlenia: 689 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Co jest nie tak?

Witam potrzebuję pomocy odnośnie roślin. Roślina na korzeniu ma czarne liście i dziury. Inna też kiepsko wygląda, a te czerwone ze zdjęcia mają małe liście. Tydzień po podmianie 30l wody pojawiają glo...

Wyświetlenia: 766 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

• Rośliny nie rosną. Analiza parametrów wody

Cześć Akwarium ma 1,5 roku. Podstawowe dane to: pojemność 63l, oświetlenie 1x T8 15w i pasek led z allegro na diodach 5630. Aktualnie zmieniłem świetlówkę na moduł led aquael retrofit 10w plant. Podł...

Wyświetlenia: 2656 | Odpowiedzi: 61 czytaj więcej...

• 112l - Epifity i nie tylko - Mizurka

Witam Akwarium to 112L o standardowych wymiarach 80x35x40. Jest to drugi start ponieważ za pierwszym razem całkowicie przegrałem walkę z sinicami. Stare gąbki i wkłady do filtra zostały wywalone, a n...

Wyświetlenia: 917 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.