Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Nie rosną żabienice



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



24 paź 2006, 10:20 Nie rosną żabienice  (#1)  

Witam wszystkich. Problem jak w temacie. Akwa : 720l z paletkami. Podłoże jak na zdjęciu (melafir). Woda : 28-29 st C , pH 6.5 , TWO 6 , NO3 5-10 podmiana 1 raz tyg. około 200 litrów na mieszankę kranowej i RO.
Oświetlenie 2*54W T5, 2*58W T8, 2*36W T8.
Zdjęcie jednej z resztek żabienic :
Obrazek
A tak rosną lotosy :
Obrazek

Jaka może byc przyczyna Waszym zdaniem ?
Nawożenie 1 raz dziennie 2 ml roztworu z allegro (od miesiąca) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=125477774
Proszę o pomoc i pozdrawiam

compi
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 12 sie 2004, 21:29

26 paź 2006, 10:22   (#2)  

Widzę że problem wzbudził ogromne zainteresowanie i burzę odpowiedzi :(
Dzięki za pomoc.

compi
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 12 sie 2004, 21:29

26 paź 2006, 13:33   (#3)  

Cześć.Trudno odpowiedzieć na twoje pytanie światła masz raczej dość świadczzy o tym
gęsta i niska kępa lotusu parametry wody zbliżone do moich ale nie napisałeś jak stare jest akwa a żzabienice lubią stare podłoże .U mnie zaczęły rosnąć dopiero po 6-7 miesiącach od założenia i lubią kulki gliniane JBL-a w podłożu w pobliżu korzeni.Specjalnie nie nażekają na starą wodę po okresach rzadkich podmian mają jeszcze wieksze przyrosty.Jednym słowem im starsze akwa tym lepiej.
Powodzenia Wojtek B.
http://szwajcar.com/page1.php

Wojtek B.
Zainteresowany tematem

Posty: 219
Dołączył: 31 sie 2005, 13:43
Miasto: Bydgoszcz

26 paź 2006, 20:56   (#4)  

Witam! Akwa ma około roku. Wcześniej było w nim podłoże typu biały żwir ale ponieważ ciągle odkwaszał wodę rok temu wymieniłem na obecne podłoże i żabienice "dostały w łeb".
Najgorsze jest to że lotos, anubiasy i ta roślina obok rosną bardzo dobrze. Każda żabienica natomiast przez jakis czas po zasadzeniu sie trzyma ale po około miesiącu widać że raczej nie rośnie a to co jest zaczyna zamierać albo gnić. Stosowałem nawet pałeczki nawozowe w okolicę korzeni - efekt, to przedłużenie umierania, a o wzroście nie ma mowy. Ostatni zabieg to : wyjąłem przygnitą roślinę oczyściłem i taki kikut z korzeniami wsadziłem w podłoże (grubość około 12cm - aby było bliżej światła). Zaczęło rosnąć 3-4 tygodnie i znowu gnije - obraz jak na zdjęciu.
Dziękuję za odpowiedź - proszę jeszcze o jakieś wskazówki.

compi
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 12 sie 2004, 21:29

26 paź 2006, 22:47   (#5)  

compi napisał(a):- proszę jeszcze o jakieś wskazówki.


1)co to znaczy ze: podloze odkwaszalo wode?

2)nie wiem co to za podloze ale jesli jest to takie "cus" jakby "gumowe" to o ile dobrze kiedys ktos mi opowiadal ze mial z nim problemy-moze tutaj tkwi przyczyna

3)oswietlenie w sumie ...coz niby duze ale na to akwa to ledwie 0,5 W/l czyli niezaduze, poza tym "jak stare" sa swietlowki?

4)podaj poziom PO4 i Fe-jesli znasz

5)czym nawozisz i jak?
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

26 paź 2006, 23:16   (#6)  

1.Swietlówki - około 1 m-c.
2.Podłoże "melafir" to skała podobna do bazaltu. Wg pomiarów pH obojętna.
3.Nie mam testów na Fe i P04 jednak sądząc po tym czerwonym lotosie nie brakuje mu przynajmniej żelaza.
4. Nawożenie po 1 - 2 dni około 2-3 ml nawozu stąd : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=125477774
Sądząc po wyglądzie jest to symfonia z dodatkami. Dodam tylko tyle że ponad rok temu przy starym podożu nie dawałem żadnego nawozu.
5."Odkwaszanie" - podłoże typu "jasny żwir" zobojętniało kwaśną wodę (6-6,5) dodawaną podczas podmian. Musiało być tam trochę cząstek wapienia.

Prowadziłem próby z nawożeniem CO2 i bez. W obu przypadkach żabienice marniały.

compi
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 12 sie 2004, 21:29











Powiązane tematy
  • Rośliny rosną i glony też

    Cześć, To jest moje pierwsze akwarium. Proszę o pomoc w pozbyciu się glonów. Znajdują się na prawie każdej roślinie, rurkach od filtra. Szyby są delikatnie zielone. Rośliny fajnie rośną a od ok 2 tygo...

    Wyświetlenia: 11123 | Odpowiedzi: 72 czytaj więcej...

  • Neony Innesa nie pobierają dafni/rozwielitki

    Witam, mam zapytanie, czy to normalne, że Neony Innesa nie chcą jeść dafni/rozwielitki? W zeszłym roku jak założyłem akwarium, zakupiłem dafnię i szklarkę do karmienia Neonków Innesa. Chciałem dawać i...

    Wyświetlenia: 427 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Czy nie mam za niskie Gh i Kh??

    Witam Posiadam roślinne akwarium 112 litrów. Rośliny to lotosy, cryptokoryny, anubiasy, dzisiaj przyjdzie żabienica i jeszcze jakaś roślina. Posiadam filtr ro. W kranie mam wode o Gh jakieś 12 i Kh j...

    Wyświetlenia: 1197 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Glon nie do pokonania

    Witam Tak jak w temacie nie mogę zwalczyć glona widocznego na zdjęciach mimo czyszczenia podczas podmian wody następnego dnia wraca parametry wody w normie , rośliny rosną jednak są bardzo nieestetyc...

    Wyświetlenia: 1820 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Kurz/pył w wodzie, nic nie pomaga.

    Walczę z kurzem/pyłem w wodzie już od kilku dni. Nie wiem co to jest, czy coś wypyliło od lawy czy to jakaś pozostałość po pierwotniakach a może śluzowce zaczynają się rozpadać. Woda jako tako jest c...

    Wyświetlenia: 7864 | Odpowiedzi: 84 czytaj więcej...

  • Wybór filtra do 240l. Zmieniać czy nie?

    Cześć. Jako, że jestem w trakcie zmiany aranżacji akwarium (100x40x60h), po głowie chodzi mi zmiana filtra. Obecnie posiadam Biomastera thermo 600 i wydaje mi się, że to nieco za mały filtr do mojego ...

    Wyświetlenia: 1471 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Jbl direct co2 test - nie działa

    Dzień dobry, Jakiś czas temu zakupiłem wyżej wymieniony test do bezpośredniego pomiaru co2. Nieważne czy mierze wodę z akwarium LT, wodę kranową, wodę przegotowaną, dopiero po wlaniu wielu kropel mi...

    Wyświetlenia: 463 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Unimax 500 nie leci z jednego z wylotów

    Filtr unimax 500 mam od jakiś ośmiu lat, jednak od dobrych 5 lat nieużywany. Jak wiadomo model ten ma dwa wloty i dwa wyloty. Dziś w wannie próbowałem go reanimować, woda szybko przepływa tylko z jedn...

    Wyświetlenia: 535 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Tej firmy jeszcze nie znałem...

    Podsyłam stronkę do obejrzenia. Cuda, wianki... :-) https://www.wio.eco/

    Wyświetlenia: 1856 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • PO4 nie do zbicia na podłożu Yokuchi jiban soil

    Witam forumowiczów, Jestem początkujący akwarystą, założyłem akwarium 77 l,wymiary 60x35x35, na podłożu aktywnym yokuchi jiban soil w rogu piach. Start akwarium to 2.02.2023.Zastosowany filtr to Aquae...

    Wyświetlenia: 1304 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: FoCuS_PL i 584 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.