Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


nawożenie co2 w 54L



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



10 lis 2006, 12:23 nawożenie co2 w 54L  (#1)  

Pytanie brzmi czy w baniaczku 54 L średnio zarośniętym wystarczy nawożenie co2 przez dzwon z arozolu oświetlenie na razie niewystarczające 1x14W ze standartowej pokrywy zamierzam dołożyć jeszcze jedną rurkę 14W w akwarium rośliny o małych wymaganiach świetlnych anubiasy microsorum oraz mech singapur oświetlam 12godz na dobę

slawny76


10 lis 2006, 12:33   (#2)  

Myśle, że powinno starczyć. A jak bys jeszcze skierował wode z wylotu filtra na dno dzwonu to by się szybciej CO2 rozpuszczało. wolałbym zrobić bimbrownie i nie wydawać kasy na dezodorant. Bimbrownia nie będzie gorsza od dezodorantu, nie bedziesz musiał przy niej chodzić no tylko wymieniać co jakiś czas to co już się wygazowało ;)

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

10 lis 2006, 13:53   (#3)  

100>P Piotr Stochmal napisał(a):Myśle, że powinno starczyć. A jak bys jeszcze skierował wode z wylotu filtra na dno dzwonu to by się szybciej CO2 rozpuszczało. wolałbym zrobić bimbrownie i nie wydawać kasy na dezodorant. Bimbrownia nie będzie gorsza od dezodorantu, nie bedziesz musiał przy niej chodzić no tylko wymieniać co jakiś czas to co już się wygazowało ;)
Dziękuję za odpowiedż niestety nie mogę skierować wylotu filtra na dzwon przynajmniej na razie w tej chwili mam deszczownię pod lustrem wody co do bimbrowni to przymierzałem się ale boję się przedawkowania, akwa stoi w pracy nie ma mnie w weekendy gdyby coś to.... strach pomyśleć niemniej jednak Twoja wypowiedż ucieszyła mnie bo nie miałem innego pomysłu na co2 w moim baniaczku :lol: :lol: :lol:

slawny76


15 lis 2006, 14:10   (#4)  

Ciekawe tylko czy przy takim słabym oświetleniu CO2 wogóle coś zmieni?

Vellamo


21 lis 2006, 17:52   (#5)  

do 54 L akwa najlepiej jaka bimbrownie skonstruowac butelki 1 L czy moze 0,5 L znazwyczaj akwrysci stosuja bimbrownie o poj 1L do akwa ok. 112L. oczywiscie w takim malym akwa zapotrzebowanie bedzie mniejsze wiec zmniejszenie o polowe ogolnego przepisu zacieru i zastosowanie butelek 0,5 L rozwiaze sprawe dozowanie co2 przez 24h

vitalone


21 lis 2006, 18:54 Re: nawożenie co2 w 54L  (#6)  

slawny76 napisał(a):Pytanie brzmi czy w baniaczku 54 L średnio zarośniętym wystarczy nawożenie co2 przez dzwon z arozolu


Odnośnie pomysłu z dzwonem ... mam akwarium 60l, 45 W oświetlenie. Na początku też był dzwon, dezodorant i napełnianie. Ale szybko zostało to zamienione na bimbrownię, bo po pierwsze - straciłam przez dzwon pięknego prętnika, który chciał tam wić gniazdo, a po drugie-w końcu to ciągłe napełnianie denerwuje. Z bimbrownią nie ma kłopotu, dla pewności na noc puszczam napowietrzanie- z bąbelkami powietrza CO2 szybko ucieknie. A chyba niektórzy (a może większość) z tego co czytałam , na noc nic nie zmieniają. Więc pomyśl czy naprawdę warto wydawać pieniądze, bo ja stracilam przez to ok 40 zł. Ja też wyjeżdżam często na weekend i do tej pory wszystko gra. Polecam.

Vellamo napisał(a):Ciekawe tylko czy przy takim słabym oświetleniu CO2 wogóle coś zmieni?


No jak będą te dwie 14, to już będzie sens dawkowania CO2.

andzia


21 lis 2006, 19:15   (#7)  

witam i dziękuję za wszystkie rady.Oczywiście jest już druga czternastka trochęsię namęczyłem przy przeróbce pokrywy ale to inny temat. Przekonał mnie pomysł do bimbrowni przy użyciu mniejszych butelek niedługo start. Jeszcze taz dzięki za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam

slawny76


21 lis 2006, 21:02   (#8)  

Vellamo napisał(a):Ciekawe tylko czy przy takim słabym oświetleniu CO2 wogóle coś zmieni?
Zgadzam sie bez sensu 14W/40L netto wody i CO2 calkiem zly pomysl!!

Gość


21 lis 2006, 21:42   (#9)  

Hugaczek napisał(a):
Vellamo napisał(a):Ciekawe tylko czy przy takim słabym oświetleniu CO2 wogóle coś zmieni?
Zgadzam sie bez sensu 14W/40L netto wody i CO2 calkiem zly pomysl!!


Niby czemu. Może nie pomoże bardzo, ale nie powinno zaszkodzić. Widziałem sporą różnice we wzroście roślin po dodaniu Co2 pomimo oświetlenia 36W/126L.

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

21 lis 2006, 21:59   (#10)  

vitalone napisał(a):do 54 L akwa najlepiej jaka bimbrownie skonstruowac butelki 1 L czy moze 0,5 L znazwyczaj akwrysci stosuja bimbrownie o poj 1L do akwa ok. 112L.

Uważam, że robienie bimbrowni w małej butelce jest błędem :!:
Należy zrobić zacier w butelce 5l, ale 1-1,5 litra zacieru. Druga butelka też powinna być 5litrowa, zalana do połowy wodą.
Moja bimbrownia działa około półtora miesiąca, nawet 2 miesiące, ale to już inna sprawa.

Gość


21 lis 2006, 23:43   (#11)  

Zobek napisał(a):
Hugaczek napisał(a):
Vellamo napisał(a):Ciekawe tylko czy przy takim słabym oświetleniu CO2 wogóle coś zmieni?
Zgadzam sie bez sensu 14W/40L netto wody i CO2 calkiem zly pomysl!!


Niby czemu. Może nie pomoże bardzo, ale nie powinno zaszkodzić. Widziałem sporą różnice we wzroście roślin po dodaniu Co2 pomimo oświetlenia 36W/126L.
To powiedz mi po co robic cos co w niczym nie pomoze a wiem na 100% ze przy tym swietle robienie bimbrowni jest tak potrzebne jak umarlemu kadzidlo :D

Gość


22 lis 2006, 00:08   (#12)  

slawny76 napisał(a):witam i dziękuję za wszystkie rady.Oczywiście jest już druga czternastka trochęsię namęczyłem przy przeróbce pokrywy ale to inny temat. Przekonał mnie pomysł do bimbrowni przy użyciu mniejszych butelek niedługo start. Jeszcze taz dzięki za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam

Czytać uważnie - jest w tej chwili 28W/54l

Gość


22 lis 2006, 11:56   (#13)  

ja jak narazie terz stosuje u siebie areozol 1000ml + dzwon i tez uwazam ze to slaby pomysl :D zamierzam skonstruowac bimbrownie zalezaloby mi na jakosci a nie dlugosci lecz wasze odpowiedzi troche nurtuja - akwa 54 L - 45-50 L netto 1x8w aquarelle 1x14/16w leuci daylight = 22 W co wy na to bedzie widac rezultaty ? a jesli zamontowac 1 L butelke bimbrownia bedzie chodzila pelna para trzebabedzie chyba wlaczyc napowietrzanie zeby lokatorzy sie nie podusili
pozdro :arrow: :idea:

vitalone


22 lis 2006, 13:46   (#14)  

Jeżeli zrobisz w litrowej butelce 1 litr zacieru to nic ztego nie będzie. Ilość CO2 nie zależy od wielkości butelki ale od ilości i składu zacieru.

Gość


22 lis 2006, 19:03   (#15)  

Hugaczek napisał(a): To powiedz mi po co robic cos co w niczym nie pomoze a wiem na 100% ze przy tym swietle robienie bimbrowni jest tak potrzebne jak umarlemu kadzidlo :D


Czy ty na pewno czytasz ze zrozumieniem :?: Napisałem w swoim poprzednim poście, że u mnie to trochę pomogło.
Ostatnio edytowano 22 lis 2006, 20:28 przez Zobek, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

22 lis 2006, 20:22   (#16)  

Zobek napisał(a):
Hugaczek napisał(a):Niby czemu. Może nie pomoże bardzo, ale nie powinno zaszkodzić. Widziałem sporą różnice we wzroście roślin po dodaniu Co2 pomimo oświetlenia 36W/126L.
To powiedz mi po co robic cos co w niczym nie pomoze a wiem na 100% ze przy tym swietle robienie bimbrowni jest tak potrzebne jak umarlemu kadzidlo :D


Zobek napisał(a):Czy ty na pewno czytasz ze zrozumieniem :?: Napisałem w swoim poprzednim poście, że u mnie to trochę pomogło.
To ty zobacz co napisales a nie pisz mi o czytaniu :!:

Gość


22 lis 2006, 20:34   (#17)  

Racja błąd przy kopiowaniu. Chodziło mi o to, że psizesz, że Co2 w takim akwa jest bezsensu a wcale tak nie jest bo u mnie pomogło.

Avatar użytkownika
Zobek
Aktywny użytkownik

Posty: 630
Dołączył: 15 paź 2004, 14:51
Miasto: Gliwice

22 lis 2006, 23:28   (#18)  

Zobek napisał(a):Racja błąd przy kopiowaniu. Chodziło mi o to, że psizesz, że Co2 w takim akwa jest bezsensu a wcale tak nie jest bo u mnie pomogło.
Ale chlopie nie przy 14W przy 28 to juz calkiem co innego chyba zgodzisz sie :D A pojemnosc akwa w tym momencie wlasciwie nie ma znaczenia :D

Gość


28 lis 2006, 18:28   (#19)  

Ja mam taki problem: 54l 2x 15w bimbrownia co2 rozpuszczane przez kostke lipowa i nie widać aby rośliny bąbelkowały :cry: Może wie ktoś co to za przyczyna :?:

celac
Poznaje temat

Posty: 99
Dołączył: 01 maja 2006, 23:07

30 lis 2006, 22:48   (#20)  

celac napisał(a):Ja mam taki problem: 54l 2x 15w bimbrownia co2 rozpuszczane przez kostke lipowa i nie widać aby rośliny bąbelkowały :cry: Może wie ktoś co to za przyczyna :?:
Pewnie masz zle nawozenie albo jakis kulawy zacier sprawdz parametry :D

Gość












Powiązane tematy
  • Generator co2 ze stali nierdzewnej

    Witam Szanownych Forumowiczów. Może ktoś z Was posiada generator co2 z butlą ze stali nierdzewnej 2l na kwasek i sodę. Mam taki zestaw od kilku tygodni i wydaje mi się że bardzo szybko schodzi CO2 z b...

    Wyświetlenia: 3239 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Rozpoczęcie przygody z Co2 tyle że bio

    Witam Od dłuższego czasu chciałem mieć zestaw do Co2 do akwarium. Niestety w mojej okolicy nie ma gdzie nabić butle a samochodu nie mam aby pojechać gdzieś dalej aby nabić(mieszkam w Łodzi na Retkini...

    Wyświetlenia: 885 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Nawożenie na jałowym podłożu

    Hej. Jak zaczynać nawozić od startu na samym żwirku? Rośliny będą z uprawy nadwodnej.

    Wyświetlenia: 450 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Miejsca, w których można nabić butlę CO2 (cała Polska)

    Sam stanalem przed decyzja zakupienia butli CO2 (poza wakacjami rzadko bywam w domu a przygotowanie 10l mieszaniny rekacyjnej jak by nie bylo zajmuje troche cennego czasu). Pomyslalem przy okazji o ...

    Wyświetlenia: 236342 | Odpowiedzi: 411 czytaj więcej...

  • Nawożenie metodą GEN - Growthive Excellent Nutrition

    nawozenie-yokuchi-gen.jpg Zapraszam do zapoznania się z artykułem i dyskusji na temat zaproponowanej metody nawożenia: https://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/nawozenie/5340-nawozenie-gen-growthiv...

    Wyświetlenia: 4908 | Odpowiedzi: 65 czytaj więcej...

  • SODASTREAM Reduktor CO2

    Witam, mam butle SODASTREAM, podłączoną pod reduktor od ISTA CO2-foto 1. przez przejściówke TR 21*4, 5/8-18UNF, foto 2. I teraz pytanie? 1- co byście mi za reduktor polecili jakiś inny do tej butli. ...

    Wyświetlenia: 1136 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nawożenie EI

    Jak w temacie czekam na wasze subiektywne opinie czy waszym zdaniem to najlepsza metoda nawozenia ?

    Wyświetlenia: 1539 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Nawożenie solami na sucho

    Metoda EI (Estimative Index) jak ktoś jest zainteresowany Sole podajemy 2-4 razy w tygodniu w zależności od zapotrzebowania roślin Podstawa to wysokie poziomy CO2 Dobry obieg wody Duże podmiany wo...

    Wyświetlenia: 742 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Nowość Aqua-art - reduktor CO2 do butli SodaSystem

    sodastream1.jpg Zapraszam do zapoznania się z nowością w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/reduktor-butli-sodasystem-p-49196.html Kto z Was używa systemu SodaStream z butlą 500g? Jesteśc...

    Wyświetlenia: 819 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Generator CO2 Ziss II - regulacja

    Nie wiem, czy ktoś tu miał generator CO2 Ziss na kwasku cytrynowym? Chodzi mi o regulację tego urządzenia. Producent pisze, że kropelka ma spadać raz na 11 minut. Zastanawiam się, czy mogę przepływ wy...

    Wyświetlenia: 1065 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lesniowka i 323 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.