Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Nawożenie



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



18 gru 2018, 16:47 Re: Nawożenie  (#41)  

Zamówiłem już taki nawóz Al in one gdzie fosfor daje się osobno i spróbuję testami to kontrolować.

kombinator
Początkujący

Posty: 19
Dołączył: 16 gru 2018, 16:46

18 gru 2018, 16:53 Re: Nawożenie  (#42)  

kombinator napisał(a):Zamówiłem już taki nawóz Al in one gdzie fosfor daje się osobno i spróbuję testami to kontrolować.
A tak z ciekawości, który to nawóz All-in-one nie zawiera fosforu "P"? Pytam bo nie wiem a nie z przekory.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

18 gru 2018, 17:03 Re: Nawożenie  (#43)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):
Yaras napisał(a):Al in one nie jest dobrym sposobem. Chyba ze w rozpedzonym baniaku, kiedy wszystko jest juz ustawione. W przeciwnym razie na bank beda kumulacje i cotygodniowe podmiany tego nie zmienia.
Serio?! Nie mam nic do dodania.


Oj Krzysztof Radziszewski. Widze ze Ty na prawde masz niewielkie pojecie o tym co zachodzi w akwatium. To moze powiedz szanowny kolego. Co w przypadku gdy podajesz al in one, masz blok na azot. Ja Tobie powiem co. Klopoty. No ale widze ze kwestia nawozenia jest tutaj zbyt skomplikowana i lepiej tak jak producent zaleca lac i podmieniac, lac i podmieniac. I to niby zalatwi sprawe. Ja tez jiz nie mam za wiele do dodania. Wietrzenie zbiornika obce, nawozenie co2 obce i nawozenie mikroelementami takze.

Yaras
Poznaje temat

Posty: 115
Dołączył: 04 gru 2017, 12:11

18 gru 2018, 17:14 Re: Nawożenie  (#44)  

kombinator napisał(a):Zamówiłem już taki nawóz Al in one gdzie fosfor daje się osobno i spróbuję testami to kontrolować.
Nie wiem na jakim poziomie wiedzy o akwarystyce jesteś bo nie wiele się dowiedziałem pytając o dane Twojego zbiornika ale wiedz jedno. Wystrzegaj się osób piszących takie rzeczy jak kolega Yaras. Jeśli moje słowa do Ciebie nie przemawiają, poczekaj na reakcję innych forumowiczów i wtedy zdecyduj co jest dla Ciebie lepsze.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

18 gru 2018, 17:21 Re: Nawożenie  (#45)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):
kombinator napisał(a):Zamówiłem już taki nawóz Al in one gdzie fosfor daje się osobno i spróbuję testami to kontrolować.
Nie wiem na jakim poziomie wiedzy o akwarystyce jesteś bo nie wiele się dowiedziałem pytając o dane Twojego zbiornika ale wiedz jedno. Wystrzegaj się osób piszących takie rzeczy jak kolega Yaras. Jeśli moje słowa do Ciebie nie przemawiają, poczekaj na reakcję innych forumowiczów i wtedy zdecyduj co jest dla Ciebie lepsze.


Krzysztof Radziszewski. Nie udzieliles koledze zadnej informacji na temat jego problemow. Nie wiesz na czym polega wietrzrnie zbiornika, nie wiesz nic o podaeaniu co3. Uzywanie nawozow al in one na nietabilnym zbiorniku gdzie nie wiemy czego ile idzie dla Ciebie jest sposobem na klopoty. I Ty odradzasz komus aby posluchal nie majac pojecia o tym co zachodzi w akwarium? Zadalem pytanie Tobie ale nie dostane odpowiedzi, bo jej zwyczajnie nie znasz. Dla Ciebie al in one to sposob na wszustko. Widac tutaj Twoja przeogromna wiedze na temat funkcjonowabia zbiotnika HT. Oraz jego obslugi. Zadam jeszcze raz pytanie. Co z nawozem al in one kiedy mamy blok np na azot. Nie masz pojecia i nie doradzasz tyljo wypisujesz puste posty ktore nic nie wnosza.

Yaras
Poznaje temat

Posty: 115
Dołączył: 04 gru 2017, 12:11

18 gru 2018, 17:29 Re: Nawożenie  (#46)  

kombinator napisał(a):Zamówiłem już taki nawóz Al in one gdzie fosfor daje się osobno i spróbuję testami to kontrolować.
Link poniżej będzie świetnym początkiem na zapoznanie się ze startem zbiornika. Kolega Goodwin pięknie i zwięźle opisał co z czym się je.
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... otowo.html

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

18 gru 2018, 17:33 Re: Nawożenie  (#47)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):
kombinator napisał(a):Zamówiłem już taki nawóz Al in one gdzie fosfor daje się osobno i spróbuję testami to kontrolować.
Link poniżej będzie świetnym początkiem na zapoznanie się ze startem zbiornika. Kolega Goodwin pięknie i zwięźle opisał co z czym się je.
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... otowo.html


3 miesiace to nie start

Yaras
Poznaje temat

Posty: 115
Dołączył: 04 gru 2017, 12:11

18 gru 2018, 17:43 Re: Nawożenie  (#48)  

Yaras napisał(a):
Krzysztof Radziszewski napisał(a):
kombinator napisał(a):Zamówiłem już taki nawóz Al in one gdzie fosfor daje się osobno i spróbuję testami to kontrolować.
Link poniżej będzie świetnym początkiem na zapoznanie się ze startem zbiornika. Kolega Goodwin pięknie i zwięźle opisał co z czym się je.
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... otowo.html


3 miesiace to nie start
Masz rację ale pomoże autorowi wątku zrozumieć procesy zachodzące w zbiorniku.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

18 gru 2018, 18:52 Re: Nawożenie  (#49)  

Nawoz Symfonia złota

kombinator
Początkujący

Posty: 19
Dołączył: 16 gru 2018, 16:46

18 gru 2018, 19:06 Re: Nawożenie  (#50)  

kombinator napisał(a):Nawoz Symfonia złota

Tak dla jasności ,Symfonia Złota -ta prawdziwa co obrosła "legendami" jest nieprodukowana od lat ,a jej skład jest zastrzeżony .
O co można kupić na portalach aukcyjnych to podróbki o nieco innym składzie i proporcjach .

Co do twojego nawożenia :

Co2 zdecydowanie w górę najlepiej abyś to utrzymywał w granicach 20-30ppm ,zainwestuj w indykator i odczynnik .

Ogólne wyniki testów masz ok , osobiście bym azot podciągną do 10-15ppm ale to z czasem samo podskoczy

Z nawożeniem to ostrożnie bo masz ziemie ,a to jest bardzo bogate złoże pierwiastków ,a z tego co widzę po zdjęciach to roślin za wiele nie masz .
Jak przesadzisz z laniem na wozów to zaraz założysz temat ze masz wysyp glonów .

Kontroluj wyniki i delikatnie koryguj je nawozami ,wszystko z głową bez gwałtownych ruchów

akwaAmator
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2354
Dołączył: 03 cze 2016, 15:54

18 gru 2018, 20:47 Re: Nawożenie  (#51)  

Dziękuję wszystkim za pomoc i wyrozumiałość postaram się odezwać za jakiś miesiąc co mi się udało zrobić

kombinator
Początkujący

Posty: 19
Dołączył: 16 gru 2018, 16:46











Powiązane tematy
  • Nawożenie metodą GEN - Growthive Excellent Nutrition

    nawozenie-yokuchi-gen.jpg Zapraszam do zapoznania się z artykułem i dyskusji na temat zaproponowanej metody nawożenia: https://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/nawozenie/5340-nawozenie-gen-growthiv...

    Wyświetlenia: 4546 | Odpowiedzi: 65 czytaj więcej...

  • Nawożenie EI

    Jak w temacie czekam na wasze subiektywne opinie czy waszym zdaniem to najlepsza metoda nawozenia ?

    Wyświetlenia: 1435 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Nawożenie solami na sucho

    Metoda EI (Estimative Index) jak ktoś jest zainteresowany Sole podajemy 2-4 razy w tygodniu w zależności od zapotrzebowania roślin Podstawa to wysokie poziomy CO2 Dobry obieg wody Duże podmiany wo...

    Wyświetlenia: 699 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Nawożenie nawozem Tropica zielony

    Witam, pytanie może dziwne, czy można nawozić zieloną tropicą w dawkach dziennych ? Niby w instrukcji jest napisane raz w tygodniu, czy zrobi to różnice? Mam automatyczny dozownik, który nie ma możliw...

    Wyświetlenia: 1159 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Start akwarium a nawożenie

    Cześć, Podsyłam poniżej garść informacji nowo wystartowanego baniaka z prośbą o pomoc/porady: Zbiornik 100x40x40 Podłoże to AF Natural Substrate ok. 2 cm, przysypany AF Lava Soil. Do tego trochę piask...

    Wyświetlenia: 4502 | Odpowiedzi: 31 czytaj więcej...

  • Nawożenie Iwagumi - 120 l - mała ilość roślin

    Cześć, rozpoczynam nowy wątek, aby nie mieszać w innych założonych przeze mnie. Chciałbym rozpocząć nawożenie w moim Iwagumi. Akwarium ma miesiąc i dojrzało. Mam dwa gatunki roślin Eleocharis parvula...

    Wyświetlenia: 2636 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Przygotowanie wody do podmian i nawożenie po

    Cześć, zwykle wodę do podmian przygotowuję tak, że do RO dolewam odpowiednio dużo mineralizatora, aby otrzymać założone przeze mnie GH i KH. Następnie podgrzewam sobie dodatkową grzałką wodę w bańkach...

    Wyświetlenia: 967 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Świeże akwarium - nawożenie/mineralizacji na podłożu aktywny

    Dzień dobry, akwarium 125 L założone niecałe 4 tygodnie temu na podłoży aktywnym H.E.L.P Advanced Soil ORIGINAL. I pytania początkującego akwarysty: 1) czy stosując wodę RO mam ją mineralizować? Jeśl...

    Wyświetlenia: 1292 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Problem z roślinami - nawożenie

    Witam, jestem początkującym akwarystą. zawsze miałem akwaria na podłożu jałowym bez nawozów. Teraz założyłem akwarium 112l na substracie jbl aquabasis i zacząłem nawozić akwarium nawozami aqua art bez...

    Wyświetlenia: 18451 | Odpowiedzi: 74 czytaj więcej...

  • Nawożenie MIKRO

    Mam na obecną chwilę wątpliwości jak poprawnie nawozić składnikami mikro. O ile np do żelaza, magnezu, miedzi czy manganu mam testy, o tyle np dla niklu, molibdenu, boru czy cynku (a przecież są jeszc...

    Wyświetlenia: 2566 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bent423 i 400 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.