Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Naturalna woda źródlana, nadaje sie?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



czy nadaje sie taka woda do podmiany? np zeby dac polowe odstanej i polowe zrodlanej?
Taka woda chyba powinna miec pH 7, wiec jesli u mnie jest w akwa 8, to obnizy sie wartosc pH? CZy moze zaszkodzic rybom?

Beatrice


29 sie 2006, 17:23   (#2)  

IMO myślę, że należy zbadać skład chemiczny tej wody źródlanej. Niebezpieczna jest woda
z ujęć powierzniowych , która charakteryzuje się dużym zanieczyszczeniem biologicznym, bakteriologicznym jak i chemicznym. Znacznie bezpieczniejsze są pod tym względem wody głębinowe. Zanim zaryzykujesz radzę sprawdzić jej skład.
Kichu

Avatar użytkownika
Kichu
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 26 mar 2006, 10:47
Miasto: Wrocław

29 sie 2006, 20:00   (#3)  

ale to jest woda do "picia" taqua z marketu plus. Napisane jest na niej ze poddana jest procesowi napowietrzania i filtracji. Zanieczyszczona nie moze byc.

Beatrice


29 sie 2006, 20:15   (#4)  

Zanieczyszczona nie powinna być, ale zwróciłbym uwagę na coś innego. Pamiętaj o jej składzie chemicznym - pierwiatski śladowe itd. Jednych może być za dużo, drugich za mało... Nie bez kozery wielu akwarystów ma odwróconą osmozę

Avatar użytkownika
Nessos-Przemyslaw Ziolek
Stały bywalec

Posty: 364
Dołączył: 28 paź 2003, 13:03
Miasto: Wrocław

29 sie 2006, 20:20   (#5)  

kationy w mg/dm3
wapniowy 79,36
magnezowy 14,10
sodowy 7,40
potasowy 2,20

aniony w mg/dm3
wodoroweglanowy 319,12
siarczanowy 4,00
chlorkowy 7,09
fluorkowy 0,18

I jak ryzykowac?

Beatrice


29 sie 2006, 20:30   (#6)  

ph tej wody zrodlanej to nawet 6,5, a wiec pod tym wzgledem dla neonow byla by dobra. Ale czekam jeszcze na wasza opinie. Nie mam wiecej testow. Do akwarium nie dodaje zadnych nawozow, jedynie tabletki sery z zelazem.

Beatrice












Powiązane tematy
  • Po zmianie filtra zewnętrznego woda śmierdzi

    Witam, ostatnio zmieniłem filtr z Jbl e-1502 na aquela ultramax 2000, ze starego przełożyłem ceramikę i dołożyłem nowej, dodałem bakterie nitrifikacyjne na start nowego. Od 2 tygodni woda zaczęła śmie...

    Wyświetlenia: 480 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Świeży Baniak i płożąca się Rotala

    Hej, Wracam po długiej przerwie, wystartowałem zbiornik HT 90x45x40H oświetlenie Hyperbar FXL75 zawieszona 15cm nad taflą wody, świeci 8h. Podmiany 40 litrów RO + PLANT MINERAL i mikro wg producen...

    Wyświetlenia: 1029 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Hdrocotyle sp japan rozpuszcza się

    Cześć. Temat dość dziwny bo dotyczy rośliny, która przez większość z nas uznawana jest za chwast... tym dziwniejszy, że w moim akwarium przyjmują się rośliny mocno wymagające. Z japoniką mam problem ...

    Wyświetlenia: 196 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Cryptocoryne rozpuszcza się !!!

    Mam akwarium przeybione były krasnorosty i znimi wygrałem :D kryptocorynie nic nie było po przedawkowanym carbo i czestych podmianach kupiłem nowy filtr do mojego akwarium 72L(60x30x40) tetra ex 700 ...

    Wyświetlenia: 1124 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Wywijające się listki ludwigi meta

    Witam czego to mogąbyc niedobory u ludwigi meta wywijają się listki do dołu.parametry wody to PH-6,2 GH-6,3 KH-4 CO2-38 PO4-0,50 NO3-10-20 CA-30 MG-9 K-25 Testy kropelkowe Zooleka Z góry dzięki za po...

    Wyświetlenia: 924 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Nowe akwarium problem z mętno-żółtą wodą

    Cześć, Po latach powróciłem do akwarystyki, założyłem baniaczek 240l i od drugiego dnia pojawiła się mętno biała woda. Tydzień mija dorzuciło jeszcze odcień żółtawy. Brunatnice i pierwotniaki? okrzem...

    Wyświetlenia: 1075 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Nowe akwarium- woda

    Będę zakładał nowe akwarium, 112l. Mam pytanie odnośnie wody. Czy mogę ułożyć wszystko w środku, zrobić nasadzenia i wlać wodę z kranu, a następnie dodać uzdatniacz? Potem oczywiście poczekać z wpuszc...

    Wyświetlenia: 503 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Woda RO a zmiękczacz

    Witam , pytanie odnośnie montażu filtra RO , mam zastosowany zmiękczacz i zamontować filtr przed zmiekczaczem czy za?

    Wyświetlenia: 766 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Czemu brzanki chowaja sie za roslinami?

    Brznaki chowjaa sie za roslinami prawie wcale nie plywaja po akwairum jaka jest tego przyczyna?

    Wyświetlenia: 549 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy Epipremnum złociste nadaje się do akwarium?

    Witam. Czy liscie i łodyga Epipremnum złociste może być trzymana w całości w akwarium? 3 tygodnie temu jedną galazkę włożyłam do akwarium aby puściła korzenie, ale często wpada do wody i ryby mają kon...

    Wyświetlenia: 538 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 498 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.