Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Narosl - pleśń na korzeniu

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów.
+ nowy temat
Witam. Niedawno otworzylem akwarium. Wrzucilem tam korzenie. Nie pytajcie o rodzaj drzewa, bo nie wiem - dostalem w prezencie. Wygotowalem w soli dwukrotnie. Plukalem czyscilem itd. Od kilku dni pojawila sie biala narosl (na zdjeciu). Wygotowalem w solance i jest znowu! Co to jest? Czy to normalne? Jak z tym walczyc?
DSC_0001.JPG

VitoVitano
Początkujący

Przetestuj wyszukiwarkę:
https://www.roslinyakwariowe.pl/akwarys ... chword=biały+nalot+na+korzeniu&areaid=
mgr biologii, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

18 kwi 2017, 13:45 Re: Narosl.  (#3)  

Normalna sytuacja, nie ma co się przejmować. Nalot z czasem sam zginie. Można przy podmianach wody ściągać wężem pleśń. Zbrojniki trochę pomagają jeśli je masz. Trzeba zwracać uwagę na filtr , prefiltr jeśli go masz bo nalot może go przytkać.

korzon
Aktywny użytkownik

Miasto: Wałbrzych

Ok. Dzieki na info. Chyba uzbroje sie w zbrojnika :)

VitoVitano
Początkujący

Otoski tez robia robote :)

acmeus
Poznaje temat

Miasto: Pszczyna

Dziobią to też ślimaki i RC

pitero21
Zainteresowany tematem

Też miałem krewetki i otoski po 3 tygodniach odeszło

grzbyk
Początkujący

Nic z tym nie kombinuj. Zostaw jak jest i dokup Otosków. Zobaczysz jakie będą miały brzuchy po tym :) Uwielbiają to! Generalnie jak wiele rzeczy w baniaku. Samo przyszło samo pójdzie :)
[b]Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Prospero
Znający temat

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.