Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

NAMH 150W czy NAG-150W, który żarnik lepiej wpływa na wzrost roślin

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
P) Planuję zakup lampy Solar I i waham się pomiędzy wyborem żarnika - NAMH 150W (zwykły) oraz NAG-150W (zielony).
Który z nich lepiej wpływa na wzrost roślin?

O) Pomiędzy tymi żarnikami nie ma większej różnicy w kwestii wspierania wzrostu i fotosyntezy.

Na wybór powinny wpływać dwa czynniki:
1) jakie rośliny rosną w akwarium?
oraz
2) w jaki sposób chcesz zaprezentować akwarium?

NAMH-150W efektywnie odwzorowuje naturalne barwy, w tym czerwony kolor roślin i ryb. Jednakże rośliny zielone, mają lekko żółtawe zabarwienie. Z drugiej strony, NAG-150W uwypukla zielone barwy roślin, takich jak ponikło czy Glossostigma, nadając zbiornikowi świeży, wiosenny wygląd. W porównaniu do żarnika NAMH-150W czerwone rośliny mają jednak lekko przytłumione barwy.

Wybór będzie więc zależeć od powyższych informacji.

Dyskutuj o żarnikach ADA na FORUM.

Źródło: AquaJournal...czytaj więcej

Czytaj węcej »

roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Kraków

Powiązane tematy
  • Dziury w liściach roślin

Witam, posiadam akwarium 60 l. Na jednej z roślin są dziury na starych liściach a nowe liście są pokarbowane . Niestety nie wiem jaki to gatunek roślinki :( ale dołączam zdjęcie :D. Oświetlenie -Aq...

Wyświetlenia: 182 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Czy odbije

Zrobiłem dwa dni temu przecinkę i dość mocno wyciąłem Alternanthera reineckii tak jak widać na zdjęciu czy coś z tego będzie a może skopałem robotę :( .

Wyświetlenia: 1036 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

• Brązowe liście i odpadające czubki roślin

Witam W akwarium od miesiąca na roślinach pojawiają się brązowe liście i odpadają wierzchołki roślin. Do tej pory wszystko rosło ładnie i nagle taka zmiana. Nic nowego nie wprowadzałem, nie zmieniałem...

Wyświetlenia: 225 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Kolor roślin

Hej. Mam problem moja większość roślin czerwonych się nie wybarwia po restarcie są zielone . Mam mogę je "pogonić" by nabrały koloru

Wyświetlenia: 223 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Jaki sposób na oczyszczanie nowych roślin?

Macie jakiś sprawdzony sposób na dezynfekcję kupionych roślin pod kątem ślimaków? Same w sobie nie są trudne do usunięcia, ale problem leży w tym, że to zawsze są jednak jajka, których nie widać, a wi...

Wyświetlenia: 389 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.