Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Najnowsza okładka Magazynu Akwarium opinie



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.


24 lis 2011, 18:25   (#61)  

maslo_82 napisał(a):Tak mi się wydaje, ze teraz magazyn całkowicie zmieni swoją grupę docelową. Tekstów skierowanych do profesjonalistów bezie mniej bo ta grupa do niczego nie potrzebuje już takich porad bo wiedzą jak ich szukać w internecie. Za to wiecej bezie podstaw, jak założyć akwarium takie czy takie, co to jest cykl azotowy i ogólnie wszystko co musi wiedzie laik żeby poprawnie założyć akwarium.

To bedzie coś takiego jak Akwarystyczny Komputer świat, gdzie podstawy są stale wałkowane i cyklicznie powtarzane.


Też się dziś nad tym zastanowiłem i moim zdaniem to nie byłby taki zły pomysł.
Zwróć uwagę ile pokoleń "informatyków" wychowało się na tej gazetce. Przez geeków postrzegana jako "obciachowa" jednak przybliżyła kwestie techniczne bardzo, bardzo wielu osobom. Często była pierwszym kontaktem z systemem operacyjnym jako takim. A osoby, które poznały dzięki niej obsługę komputera często kupują ją z sentymentu.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych
Ostatnio edytowano 24 lis 2011, 20:26 przez Piotr Baszucki, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 lis 2011, 18:26   (#62)  

Więcej dystansu Panowie... A okładka (skądinąd cieszy oko) spełniła swoją rolę znakomicie, a walnie przyczynili się do tego (sic!) jej oponenci :twisted:

dardanus


24 lis 2011, 18:35   (#63)  

Po pierwsze to nikt nie zrozumiał tematu okładki - pani akwarystka ma mało na sobie bo będzie ZAKŁADAĆ akwarium morskie :) Dobra wiem - suchar :oops:

Dla urażonych obecnością akwarystki na okładce zaprojektował bym ją tak:
Akwarium - byle nie morskie, bo tam się nie stosuje kubełków, przed akwarium wiadro - koniecznie żółte z dzióbkiem. Nad wiadrem pochylona "akwarystka" o wadze 90+ w wieku 50+, w gustownym granatowym fartuszku w czerwone groszki - (wygląd sprzątaczki) ze ścierą z metra ciętą. Szmatę wykręca swoimi żylastymi dłońmi, ręce prawie pudzian. Drewniaki obowiązkowo. Aby jeszcze bardziej odrzucić czytelnika pochylenie jest takie, że coś tam zaczyna zwisać i wystawać spod fartuszka. A temat miesiąca - CZYŚCIMY KUBEŁKI Z PANIĄ WANDĄ.

Czy to nie byłoby seksistowskie?

W motoryzacji są Blachary, w akwarystyce? Szybki? Przyssawki? W każdym akwarium jest sylikon...ble :)

A jak w telewizji we Faktach, Wiadomościach i itp, pokazują w materiałach o mammografii gołe cycki to to nikogo nie obraża? Dzieci także oglądają wiadomości.

A magazyn kupię a co :)

P.S. A zauważył ktoś, że z podłoża wystają takie dwa drągale, tfu! korale jeden czarny dłuższy i biały krótszy? :lol:

kyzak
Zainteresowany tematem

Posty: 207
Dołączył: 03 maja 2006, 11:23
Miasto: Kościan

24 lis 2011, 18:54   (#64)  

Jako pracownik agencji reklamowej, który właśnie napisał artykuł do magazynu o seksie w reklamie miałem ochotę przeanalizować dokładniej okładkę MA, ale jak zobaczyłem ile jest kwasu na forum stwierdziłem, że odpuszczę. :(

Wolę wodę zmienić... albo filtr wyczyścić.

A dla wyluzowanych mam fajny link: http://szczuciecycem.blox.pl/html
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

24 lis 2011, 18:56   (#65)  

Kadazan napisał(a):Jako pracownik agencji reklamowej, który właśnie napisał artykuł do magazynu o seksie w reklamie miałem ochotę przeanalizować dokładniej okładkę MA, ale jak zobaczyłem ile jest kwasu na forum stwierdziłem, że odpuszczę. :(

Wolę wodę zmienić... albo filtr wyczyścić.

A dla wyluzowanych mam fajny link: http://szczuciecycem.blox.pl/html


Gdzie będziemy mogli przeczytać artykuł?
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 lis 2011, 18:57   (#66)  

Jako sprawca całego zamieszania proponuję zamknąć ten wątek
Chciałem tylko spytać o okładkę a tak w ogólniejszym sensie
quo vadis rynku polskich czasopism akwarystycznych ?.
Generalnie dobrze nie jest i było to wałkowane w kilku innych tematach
Mam nadzieję że wkrótce się to zmieni chociażby za sprawą nowego Akwarium
Pozdrawiam i proszę zamknijcie ten wątek zanim ktoś kogoś jeszcze obrazi

Avatar użytkownika
dominiksz
Poznaje temat

Posty: 66
Dołączył: 12 lip 2005, 07:58
Miasto: Olsztyn

24 lis 2011, 19:25   (#67)  

Ostra dyskusja. Mi się okładka podoba. Czekam na kolejną, mam nadzieję, że będzie w podobnym stylu :D

Avatar użytkownika
kkobus1
Stały bywalec

Posty: 456
Dołączył: 24 maja 2009, 01:47

24 lis 2011, 19:28   (#68)  

basha napisał(a):
Kadazan napisał(a):Jako pracownik agencji reklamowej, który właśnie napisał artykuł do magazynu o seksie w reklamie miałem ochotę przeanalizować dokładniej okładkę MA, ale jak zobaczyłem ile jest kwasu na forum stwierdziłem, że odpuszczę. :(

Wolę wodę zmienić... albo filtr wyczyścić.

A dla wyluzowanych mam fajny link: http://szczuciecycem.blox.pl/html


Gdzie będziemy mogli przeczytać artykuł?


Ten magazyn to kwartalnik wydawany dla klientów agencji i tylko wśród nich rozprowadzany. Niestety, nie można go "puścić" w szeroki obieg.
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

24 lis 2011, 19:35   (#69)  

basha napisał(a):
maslo_82 napisał(a):Tak mi się wydaje, ze teraz magazyn całkowicie zmieni swoją grupę docelową. Tekstów skierowanych do profesjonalistów bezie mniej bo ta grupa do niczego nie potrzebuje już takich porad bo wiedzą jak ich szukać w internecie. Za to wiecej bezie podstaw, jak założyć akwarium takie czy takie, co to jest cykl azotowy i ogólnie wszystko co musi wiedzie laik żeby poprawnie założyć akwarium.

To bedzie coś takiego jak Akwarystyczny Komputer świat, gdzie podstawy są stale wałkowane i cyklicznie powtarzane.


Też się dziś nad tym zastanowiłem i moim zdaniem to nie byłby taki zły pomysł.
Zwróć uwagę ile pokoleń "informatyków" wychowało się na tej gazetce. Przez geeków postrzegana jako "obciachowa" jednak przybliżyła kwestie techniczne bardzo, bardzo wielu osobom. Często była pierwszym kontaktem z systemem operacyjnym jako takim. A osoby, które poznały dzięki niej obsługę komputera często kupują ją z sentymentu.


Myślę że tekstów skierowanych do profesjonalistów nie ma i nie będzie z innego powodu: jest ich (profesjonalistów ) niewielu i nikomu nie opłaca się publikować artykułu dla 300 ludzi w Polsce.

Po zmianach w redakcji pismo moim zdaniem zyskało - od 3 miesięcy co wydanie to artykuł o akwarystyce roślinnej- w tym dwa fajne artykuły( autorstwa Sergiusza Kowalewa) dla początkujących i średnio zaawansowanych o iwagumi i ryboku.

Pismo ma też pomysł na promocję co widać na przykładzie ostatniej okładki.

A profesjonaliści znajdują wiedzę i się nią wymieniają w internecie czy to na polskich czy na zagranicznych serwerach. Bardziej właściwe myślę, byłoby wydawanie niskonakładowego kwartalnika związanego stricte z akwarystyką roślinną z publikacjami dla średnio i bardziej zaawansowanych. Musiałby kosztować sporo więcej niż MA bo jak wspomniałem grupa docelowa wąska i nakład nikły

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

24 lis 2011, 19:39   (#70)  

basha napisał(a):



Z pozdrowieniami, dla wszystkich biorących udział w dyskusji:
Obrazek


:) witam do dzis myslalem ze wyznacznikiem pozycji spolecznej jest dobry samochod i dom za miastem,ale uczymy sie cale zycie i oto wlasnie dowiedzialem sie ,ze czlowiek sukcesu powinnien miec jeszcze wypasione akwarium,do ktorego lgna jak muchy piekne kobiety.

Co do pani na zdjeciu,to jest piekna i dobrze ze lgnie do zamoznego mezczyzny z pieknym akwarium,to dobrze o niej swiadczy ze ma wyczucie smaku i estetyki :)

baldoo


24 lis 2011, 20:03   (#71)  

Witam,

Temat się rozciągnął chyba trochę niepotrzebnie, ale tak to już w naszym Pięknym Kraju jest, że zawsze znajdzie się ktoś, kto chce innym zakazać tego, czego sam nie uważa za przyjemne (albo dawno zapomniał, co znaczy przyjemność). Moherowa Rewolucja chyba już się skończyła, tylko paru Inkwizytorów zabłądziło w drodze do domów i przypadkiem trafiło do Internetu, skąd sączy się "ZŁO i paskuda" całego świata. Bo może akurat dorzucą drwa do swojego stosiku...

Największy żal w tym wszystkim jest taki, że nie zauważamy "obok" treści pozytywnych lub tych, które wymagają pozytywnego odzewu od nas samych.
http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?p=261231#261231
Na nie właśnie powinniśmy skierować swoją energię i czas. Do przemyślenia...

A okładka przyciągająca. Potencjalnego klienta. Może ktoś z Redakcji czasopisma przeczyta ten temat i z kolejnym wydaniem będzie skłonny przedstawić porównanie wyników sprzedaży numeru poprzedniego (sprzed "zepsucia i zarazy") z tym dziś omawianym.

Pozdrawiam,

Johnbol

Avatar użytkownika
Johnbol
Poznaje temat

Posty: 131
Dołączył: 30 mar 2011, 14:03

24 lis 2011, 20:19   (#72)  

Przykre, że żeby sprzedać gazetę akwarystyczną trzeba mniej lub bardziej rozebraną kobietę na okładce umieścić. Czyżby sprzedaż spadała i wydawca wszelkimi sposobami próbował ją zwiększyć?

Konto17413


24 lis 2011, 20:21   (#73)  

na począek z innej beczki, odnosze wrażenie, że niektórzy ludzie nie postrafia wymieniać poglądów chca przekonac jedynie do swojego zdania :P

wracają do tematu..... trzeba przyznac że okładka jest świetnym i dobrze przemyslanym chwytem marketingowym, miala szokować i to robie ,ludzie dyskutują, a kupuje się to o czym sie mówi i słyszy :D

do mnie osobiscie okładka w ogóle nie przemawia i chcąc kupic pismo akwarystyczne nie kupil bym go.....bardziej przemawiają do mnie piekne zielone akwaria :)

ale to tylko moje zdanie ot i tyle :)

buszmen20
Poznaje temat

Posty: 140
Dołączył: 14 kwi 2011, 19:55

24 lis 2011, 22:24   (#74)  

Tyle szumu o okładę... Przejrzałem całe czasopismo i w środku już tej pięknej pani nie było. Moim zdaniem chwyt marketingowy się udał, oby tylko sprzedaż czasopisma była równie wysoka jak głos o okładce. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby piękna kobieta, ładnie ubrana reklamowała akwaria OW czy filtry, a nawet i występowała na okładce czasopisma akwarystycznego. A może to właśnie jest właścicielka tego akwarium morskiego, a niektórzy od razu ją potępiają...Uważam, że co niektórzy zbyt mocno się zagalopowali...

Avatar użytkownika
kkobus1
Stały bywalec

Posty: 456
Dołączył: 24 maja 2009, 01:47

25 lis 2011, 00:12   (#75)  

Prawdziwy właściciel jest chyba wewnątrz numeru. Na okładce ta sama osoba przepuszczona przez photoshopa? :)

Obrazek

Avatar użytkownika
jkozik
Zainteresowany tematem

Posty: 290
Dołączył: 09 cze 2006, 22:05
Miasto: Kraków

25 lis 2011, 00:26   (#76)  

jkozik napisał(a):Prawdziwy właściciel jest chyba wewnątrz numeru. Na okładce ta sama osoba przepuszczona przez photoshopa? :)

Photoshop może co prawda zdziałać cuda, ale żeby aż takie? :lol:

Konto17413


25 lis 2011, 00:45   (#77)  

jkozik napisał(a):Prawdziwy właściciel jest chyba wewnątrz numeru. Na okładce ta sama osoba przepuszczona przez photoshopa? :)

Obrazek


W następnej kadencji zostanie posłanką Ruchu...
- nie, nie chce dyskutować o polityce ale nie mogłem się powstrzymać

Przepraszam i modelkę i właściciela akwarium oczywiście post jest żartem mam nadzieję że nikt nie poczuł się urażony

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

25 lis 2011, 00:46   (#78)  

rafal.gorzow napisał(a):Photoshop może co prawda zdziałać cuda, ale żeby aż takie? :lol:


Oj może, może!
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=2gtLgiWr8hE

Avatar użytkownika
jkozik
Zainteresowany tematem

Posty: 290
Dołączył: 09 cze 2006, 22:05
Miasto: Kraków

25 lis 2011, 01:08   (#79)  

Ja tam nie mam nic przeciwko takiej okładce jeśli tylko zawartość na tym nie straci to w czym problem. Pamiętajmy że "nie ocenia się książki po okładce" :) A co do komentarzy typu "bo to Polska" "takie rzeczy tylko w Polsce" " bo to kochany kraj Polska" to mi się słabo robi. Najlepiej dużo gadać, narzekać i za przeproszeniem g***o robić. Pamiętajmy że to my tworzymy ten kraj i zmiany najlepiej zacząć od samego siebie... a przepraszam, zapomniałem że jesteśmy idealni :roll:
Pozdrawiam Daniel Stożek

Avatar użytkownika
Daniek
Zainteresowany tematem

Posty: 213
Dołączył: 14 mar 2010, 16:24
Miasto: Nowy Targ

25 lis 2011, 01:36   (#80)  

Jezus napisał(a):Przecież w tym nie ma nic z erotyki, ładne akwarium i ładna babka.


Jeśli tu ktoś nie widzi erotyki i okładka na niego nie działa - polecam jakieś konsultacje u specjalisty. Toż to zdjęcie aż kipi erotyką. Myślę że nadaje się na dodanie do www.szczuciecycem.pl - Sex Sells, czyli co można sprzedać przy pomocy gołej baby.

Avatar użytkownika
jkozik
Zainteresowany tematem

Posty: 290
Dołączył: 09 cze 2006, 22:05
Miasto: Kraków











Powiązane tematy
  • Akwarium na nawozie ogólnym Vimi

    Postanowiłem postawić zbiornik na nawozach VImi. Naturalne czy krajobrazowe na dziko jak widać [emoji3] Vimi Reminamin Vimi all in One Vimi all in Red Akwarium nie jest jakieś super także zrozumie...

    Wyświetlenia: 2019 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 787 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 3149 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Tygodniowe akwarium 60l

    Ave Takie pytanie. Tydzień temu założyłem akwarium LT. Podłoże Controsoil, filtr Fluval U2, świece na razie 5 godzin dziennie, woda kranowa plus uzdatniacz.Podawane bakterie Sera Bio Nitrivec,dzisiaj...

    Wyświetlenia: 364 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Zbrojnik terroryzuje akwarium

    Witam, Akwa 72l, 60cm długość, filtracja ultramax 1500. Obsada: 6 gupikow dorosłych i kilka sztuk narybku 4 danio 6 brzanek wysmuklych Kilka krewetek 1 zbrojnik pospolity... No i właśnie... Syn ż...

    Wyświetlenia: 241 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 340 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Filtracja do akwarium 450l

    czy w akwarium 450l 150x50x60 starczyłaby filtracja aquael ultramax 1500 i turbo 2000 pod skalary i mieczyki?

    Wyświetlenia: 657 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Serwis akwarium - relaks z Green Aqua

    https://www.youtube.com/watch?v=rmGng5y_dS0 Zapraszam do obejrzenia i chwili reklaksu :)

    Wyświetlenia: 234 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 436 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1087 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mąteusz179 i 350 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.