Masz konto na Forum?     Kupuj taniej o 3% z kodem rabatowym: forumra     
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne i nowości

Najnowsza okładka Magazynu Akwarium opinie

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

24 lis 2011, 17:30   (#51)  

3promile napisał(a):
trzeba stworzyć modę na posiadanie akwarium w domu.

Oszalałeś? Wtedy już teraz drogie zabawki podrożeją jeszcze bardziej!

Wręcz odwrotnie. Z perspektywy sklepu powiem, że gdyby np. Amazonii sprzedawałoby się 2 razy więcej niż teraz, kosztowałaby około 120zł. I tak ze wszystkim.

Mi się okładka bardzo podoba, to krok w dobrą, komercyjną stronę akwarystyki. Okładka jest bardzo gustowna, nie ma żadnego epatowania nagością a jest subtelnie chociaż lekko wyzywająco (w dobrym tego słowa znaczeniu). Nie jestem specjalistą ale kiczu tam nie widzę.

Anonim 1811

24 lis 2011, 17:30   (#52)  

Okładka świadczy o nas, odbiorcach, że bodźce na tak niskiej płaszczyźnie są najefektywniejsze.

I dochodzimy do sedna - bo jednemu taka okładka (z ładna kobietą i ładnymi nogami) kojarzy się z ''dymaniem'' (tak jak koledze z tego tematu) a innemu (np.: mi), z pięknem posiadania hobby...Taka kobieta czekając na swojego faceta aby posiedzieć przed morszczakiem - a co będą robić jak zgaśnie światło w akwarium to już mnie nie obchodzi :lol:

Jest już w tej sprawie odzew z Torunia

To żeś mnie rozbawił :lol:
Ostatnio edytowano 24 lis 2011, 17:33 przez AdamW, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

AdamW
Znający temat

Miasto: Gdynia

24 lis 2011, 17:32   (#53)  

A to kalendarz producenta trumien - zdaje się, że to lipiec:

Obrazek
Ostatnio edytowano 24 lis 2011, 17:35 przez 3promile, łącznie edytowano 1 raz

3promile
Aktywny użytkownik

24 lis 2011, 17:34   (#54)  

chester napisał(a):
3promile napisał(a):
trzeba stworzyć modę na posiadanie akwarium w domu.

Oszalałeś? Wtedy już teraz drogie zabawki podrożeją jeszcze bardziej!

Wręcz odwrotnie. Z perspektywy sklepu powiem, że gdyby np. Amazonii sprzedawałoby się 2 razy więcej niż teraz, kosztowałaby około 120zł. I tak ze wszystkim.

Oczywiście - to była ironia z mojej strony. Niestety do tej pory, pomimo apelu internautów, nie opracowano czcionki sarkastycznej ;)

3promile
Aktywny użytkownik

24 lis 2011, 17:40   (#55)  

Ja też nie wnikam na kogo ta Pani czeka albo dlaczego wyciera sobie sukienką akwarium
mocno ją powijając do góry :D
Sęk w tym, że IMHO Magazyn Akwarium rzucił się od razu na głęboką wodę
Wyglada to na jakieś ratowanie wskażnika czytelnictwa
Chyba lepiej by było, tak jak basha zaproponował okładki rodzinne, od biedy nawet lepsze byłyby te akwarystki, ale w bardziej naturalnej stylizacji , które widać na pierwszy rzut oka mają z tym hobby coś wspólnego (w przeciwieństwie do tej Pani na zdjęciu)
Może rzeczywiście jest tak żę ten magazyn się kończy i szuka sposobu na zwiększenie sprzedaży.Ale chyba nie tędy droga.

dominiksz
Poznaje temat

Miasto: Olsztyn

24 lis 2011, 17:41   (#56)  

Kwestie religijne pozostawmy z boku. Nie przystoi nam dyskutować w ten sposób.

Ale jak już jesteśmy przy bodźcach podprogowych, zapraszam do wypowiedzenia się nt. reklamy z załącznika prezentującego samca alfa z uwydatnionymi III-rzędowymi cechami płciowymi z zarostem włącznie. Wydatne kości policzkowe, wyraźnie zarysowana linia szczęki, mocne barki, widoczny gęsty zarost oraz bujna czupryna świadczące o wysokim poziomie testosteronu. Brakuje tylko szerszego uśmiechu pokazującego zęby i świadczącego o dobrym zdrowiu i potencjalnie świetnym garniturem genów.

Czy nie przeszkadza nam to dlatego iż jesteśmy mężczyznami? :)
Możemy zapytamy jakąś akwarystkę o zdanie? :)
Załączniki
aquael.jpg
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

24 lis 2011, 17:44   (#57)  

Łomatko, ale seksistowski wątek się zrobił!
Co do fotki - brakuje na niej podstawowego przyrządu kompozycyjno-kontemplacyjnego.
;)

3promile
Aktywny użytkownik

24 lis 2011, 18:02   (#58)  

jak najbardziej za :), w czasopismach samochodowych są nagie panie, a przecież nie jedna kobieta kupuje taki magazyn, ba nawet na typowo babskich gazetkach są częściowo roznegliżowane panie, więc WTF :P ?

a_rek
Aktywny użytkownik

24 lis 2011, 18:06   (#59)  

Tak mi się wydaje, ze teraz magazyn całkowicie zmieni swoją grupę docelową. Tekstów skierowanych do profesjonalistów bezie mniej bo ta grupa do niczego nie potrzebuje już takich porad bo wiedzą jak ich szukać w internecie. Za to wiecej bezie podstaw, jak założyć akwarium takie czy takie, co to jest cykl azotowy i ogólnie wszystko co musi wiedzie laik żeby poprawnie założyć akwarium.

To bedzie coś takiego jak Akwarystyczny Komputer świat, gdzie podstawy są stale wałkowane i cyklicznie powtarzane.

maslo_82
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Poznań

24 lis 2011, 18:23   (#60)  

lukiki napisał(a):Kojarzy mu się,bo pewnie jeszcze może...[wulgaryzmy]

Myślę że "pojechanie" koledze ad personam nie było mądre. No chyba że się znacie jak stare konie i robicie sobie żarty :)

Co do logiki zdjęcia- sorry nie ujmując autorowi- to nie jest wysoka sztuka by dokonywać jej analizy, i rozkładać na szczegóły- to jest reklama i nawet nie wiem czy kontrowersyjna. Skuteczna skoro wywołała taką dyskusję- pomyśleć co by się działo gdyby okładka miała profil na FB.

moonrider
Znający temat

24 lis 2011, 18:25   (#61)  

maslo_82 napisał(a):Tak mi się wydaje, ze teraz magazyn całkowicie zmieni swoją grupę docelową. Tekstów skierowanych do profesjonalistów bezie mniej bo ta grupa do niczego nie potrzebuje już takich porad bo wiedzą jak ich szukać w internecie. Za to wiecej bezie podstaw, jak założyć akwarium takie czy takie, co to jest cykl azotowy i ogólnie wszystko co musi wiedzie laik żeby poprawnie założyć akwarium.

To bedzie coś takiego jak Akwarystyczny Komputer świat, gdzie podstawy są stale wałkowane i cyklicznie powtarzane.

Też się dziś nad tym zastanowiłem i moim zdaniem to nie byłby taki zły pomysł.
Zwróć uwagę ile pokoleń "informatyków" wychowało się na tej gazetce. Przez geeków postrzegana jako "obciachowa" jednak przybliżyła kwestie techniczne bardzo, bardzo wielu osobom. Często była pierwszym kontaktem z systemem operacyjnym jako takim. A osoby, które poznały dzięki niej obsługę komputera często kupują ją z sentymentu.
Ostatnio edytowano 24 lis 2011, 20:26 przez Piotr Baszucki, łącznie edytowano 1 raz

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

24 lis 2011, 18:26   (#62)  

Więcej dystansu Panowie... A okładka (skądinąd cieszy oko) spełniła swoją rolę znakomicie, a walnie przyczynili się do tego (sic!) jej oponenci :twisted:

dardanus

24 lis 2011, 18:35   (#63)  

Po pierwsze to nikt nie zrozumiał tematu okładki - pani akwarystka ma mało na sobie bo będzie ZAKŁADAĆ akwarium morskie :) Dobra wiem - suchar :oops:

Dla urażonych obecnością akwarystki na okładce zaprojektował bym ją tak:
Akwarium - byle nie morskie, bo tam się nie stosuje kubełków, przed akwarium wiadro - koniecznie żółte z dzióbkiem. Nad wiadrem pochylona "akwarystka" o wadze 90+ w wieku 50+, w gustownym granatowym fartuszku w czerwone groszki - (wygląd sprzątaczki) ze ścierą z metra ciętą. Szmatę wykręca swoimi żylastymi dłońmi, ręce prawie pudzian. Drewniaki obowiązkowo. Aby jeszcze bardziej odrzucić czytelnika pochylenie jest takie, że coś tam zaczyna zwisać i wystawać spod fartuszka. A temat miesiąca - CZYŚCIMY KUBEŁKI Z PANIĄ WANDĄ.

Czy to nie byłoby seksistowskie?

W motoryzacji są Blachary, w akwarystyce? Szybki? Przyssawki? W każdym akwarium jest sylikon...ble :)

A jak w telewizji we Faktach, Wiadomościach i itp, pokazują w materiałach o mammografii gołe cycki to to nikogo nie obraża? Dzieci także oglądają wiadomości.

A magazyn kupię a co :)

P.S. A zauważył ktoś, że z podłoża wystają takie dwa drągale, tfu! korale jeden czarny dłuższy i biały krótszy? :lol:

kyzak
Zainteresowany tematem

Miasto: Kościan

24 lis 2011, 18:54   (#64)  

Jako pracownik agencji reklamowej, który właśnie napisał artykuł do magazynu o seksie w reklamie miałem ochotę przeanalizować dokładniej okładkę MA, ale jak zobaczyłem ile jest kwasu na forum stwierdziłem, że odpuszczę. :(

Wolę wodę zmienić... albo filtr wyczyścić.

A dla wyluzowanych mam fajny link: http://szczuciecycem.blox.pl/html
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire

Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Toruń / Bydgoszcz

24 lis 2011, 18:56   (#65)  

Kadazan napisał(a):Jako pracownik agencji reklamowej, który właśnie napisał artykuł do magazynu o seksie w reklamie miałem ochotę przeanalizować dokładniej okładkę MA, ale jak zobaczyłem ile jest kwasu na forum stwierdziłem, że odpuszczę. :(

Gdzie będziemy mogli przeczytać artykuł?

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

24 lis 2011, 18:57   (#66)  

Jako sprawca całego zamieszania proponuję zamknąć ten wątek
Chciałem tylko spytać o okładkę a tak w ogólniejszym sensie
quo vadis rynku polskich czasopism akwarystycznych ?.
Generalnie dobrze nie jest i było to wałkowane w kilku innych tematach
Mam nadzieję że wkrótce się to zmieni chociażby za sprawą nowego Akwarium
Pozdrawiam i proszę zamknijcie ten wątek zanim ktoś kogoś jeszcze obrazi

dominiksz
Poznaje temat

Miasto: Olsztyn

24 lis 2011, 19:25   (#67)  

Ostra dyskusja. Mi się okładka podoba. Czekam na kolejną, mam nadzieję, że będzie w podobnym stylu :D

kkobus1
Stały bywalec

24 lis 2011, 19:28   (#68)  

basha napisał(a):
Kadazan napisał(a):Jako pracownik agencji reklamowej, który właśnie napisał artykuł do magazynu o seksie w reklamie miałem ochotę przeanalizować dokładniej okładkę MA, ale jak zobaczyłem ile jest kwasu na forum stwierdziłem, że odpuszczę. :(

Gdzie będziemy mogli przeczytać artykuł?

Ten magazyn to kwartalnik wydawany dla klientów agencji i tylko wśród nich rozprowadzany. Niestety, nie można go "puścić" w szeroki obieg.
"Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia." - Voltaire

Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Toruń / Bydgoszcz

24 lis 2011, 19:35   (#69)  

basha napisał(a):
maslo_82 napisał(a):Tak mi się wydaje, ze teraz magazyn całkowicie zmieni swoją grupę docelową. Tekstów skierowanych do profesjonalistów bezie mniej bo ta grupa do niczego nie potrzebuje już takich porad bo wiedzą jak ich szukać w internecie. Za to wiecej bezie podstaw, jak założyć akwarium takie czy takie, co to jest cykl azotowy i ogólnie wszystko co musi wiedzie laik żeby poprawnie założyć akwarium.

Też się dziś nad tym zastanowiłem i moim zdaniem to nie byłby taki zły pomysł.
Zwróć uwagę ile pokoleń "informatyków" wychowało się na tej gazetce. Przez geeków postrzegana jako "obciachowa" jednak przybliżyła kwestie techniczne bardzo, bardzo wielu osobom. Często była pierwszym kontaktem z systemem operacyjnym jako takim. A osoby, które poznały dzięki niej obsługę komputera często kupują ją z sentymentu.

Myślę że tekstów skierowanych do profesjonalistów nie ma i nie będzie z innego powodu: jest ich (profesjonalistów ) niewielu i nikomu nie opłaca się publikować artykułu dla 300 ludzi w Polsce.

Po zmianach w redakcji pismo moim zdaniem zyskało - od 3 miesięcy co wydanie to artykuł o akwarystyce roślinnej- w tym dwa fajne artykuły( autorstwa Sergiusza Kowalewa) dla początkujących i średnio zaawansowanych o iwagumi i ryboku.

Pismo ma też pomysł na promocję co widać na przykładzie ostatniej okładki.

A profesjonaliści znajdują wiedzę i się nią wymieniają w internecie czy to na polskich czy na zagranicznych serwerach. Bardziej właściwe myślę, byłoby wydawanie niskonakładowego kwartalnika związanego stricte z akwarystyką roślinną z publikacjami dla średnio i bardziej zaawansowanych. Musiałby kosztować sporo więcej niż MA bo jak wspomniałem grupa docelowa wąska i nakład nikły

moonrider
Znający temat

24 lis 2011, 19:39   (#70)  

basha napisał(a):

Z pozdrowieniami, dla wszystkich biorących udział w dyskusji:
Obrazek

:) witam do dzis myslalem ze wyznacznikiem pozycji spolecznej jest dobry samochod i dom za miastem,ale uczymy sie cale zycie i oto wlasnie dowiedzialem sie ,ze czlowiek sukcesu powinnien miec jeszcze wypasione akwarium,do ktorego lgna jak muchy piekne kobiety.

Co do pani na zdjeciu,to jest piekna i dobrze ze lgnie do zamoznego mezczyzny z pieknym akwarium,to dobrze o niej swiadczy ze ma wyczucie smaku i estetyki :)

baldoo

24 lis 2011, 20:03   (#71)  

Witam,

Temat się rozciągnął chyba trochę niepotrzebnie, ale tak to już w naszym Pięknym Kraju jest, że zawsze znajdzie się ktoś, kto chce innym zakazać tego, czego sam nie uważa za przyjemne (albo dawno zapomniał, co znaczy przyjemność). Moherowa Rewolucja chyba już się skończyła, tylko paru Inkwizytorów zabłądziło w drodze do domów i przypadkiem trafiło do Internetu, skąd sączy się "ZŁO i paskuda" całego świata. Bo może akurat dorzucą drwa do swojego stosiku...

Największy żal w tym wszystkim jest taki, że nie zauważamy "obok" treści pozytywnych lub tych, które wymagają pozytywnego odzewu od nas samych.
http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?p=261231#261231
Na nie właśnie powinniśmy skierować swoją energię i czas. Do przemyślenia...

A okładka przyciągająca. Potencjalnego klienta. Może ktoś z Redakcji czasopisma przeczyta ten temat i z kolejnym wydaniem będzie skłonny przedstawić porównanie wyników sprzedaży numeru poprzedniego (sprzed "zepsucia i zarazy") z tym dziś omawianym.

Pozdrawiam,

Johnbol

Johnbol
Poznaje temat

24 lis 2011, 20:19   (#72)  

Przykre, że żeby sprzedać gazetę akwarystyczną trzeba mniej lub bardziej rozebraną kobietę na okładce umieścić. Czyżby sprzedaż spadała i wydawca wszelkimi sposobami próbował ją zwiększyć?

Konto17413

24 lis 2011, 20:21   (#73)  

na począek z innej beczki, odnosze wrażenie, że niektórzy ludzie nie postrafia wymieniać poglądów chca przekonac jedynie do swojego zdania :P

wracają do tematu..... trzeba przyznac że okładka jest świetnym i dobrze przemyslanym chwytem marketingowym, miala szokować i to robie ,ludzie dyskutują, a kupuje się to o czym sie mówi i słyszy :D

do mnie osobiscie okładka w ogóle nie przemawia i chcąc kupic pismo akwarystyczne nie kupil bym go.....bardziej przemawiają do mnie piekne zielone akwaria :)

ale to tylko moje zdanie ot i tyle :)

buszmen20
Poznaje temat

24 lis 2011, 22:24   (#74)  

Tyle szumu o okładę... Przejrzałem całe czasopismo i w środku już tej pięknej pani nie było. Moim zdaniem chwyt marketingowy się udał, oby tylko sprzedaż czasopisma była równie wysoka jak głos o okładce. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby piękna kobieta, ładnie ubrana reklamowała akwaria OW czy filtry, a nawet i występowała na okładce czasopisma akwarystycznego. A może to właśnie jest właścicielka tego akwarium morskiego, a niektórzy od razu ją potępiają...Uważam, że co niektórzy zbyt mocno się zagalopowali...

kkobus1
Stały bywalec

25 lis 2011, 00:12   (#75)  

Prawdziwy właściciel jest chyba wewnątrz numeru. Na okładce ta sama osoba przepuszczona przez photoshopa? :)

Obrazek

jkozik
Zainteresowany tematem

Miasto: Kraków

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.