Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Najnowsza okładka Magazynu Akwarium opinie



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.


24 lis 2011, 15:20   (#21)  

Jeśli,to nie żart,a pomysł,który zostanie w drążony,to naczelny do wymiany.
Jeśli marketing i zyski przekłada się na zawartość środka,to po co takie czasopismo,które ma za zadanie pseudo promować akwarystykę jako pasję,hobby.

Naczelnemu zaproponuję złożenia CV do Playboya i do dupopochodnych i jednocześnie ustąpienia stanowiska osobie dla,której są ważniejsze aspekty niż ilość miejsc po przecinku.

Avatar użytkownika
lukiki
Aktywny użytkownik

Posty: 622
Dołączył: 03 maja 2008, 16:08
Miasto: Łódź

24 lis 2011, 15:24   (#22)  

Up W jakim świecie Ty żyjesz, haloo tu Ziemia, jak mnie słyszysz :lol:

pS Akwarystyka na prawdę nie musi się kojarzyć ze zdziwaczałymi ludźmi, którzy nie mają nic poza akwarium i ta okładka to trochę taki krok właśnie w tą stronę

Usunięto użytkownika 15150


24 lis 2011, 15:27   (#23)  

Nieżle, świetna argumentacja, naprawdę się uśmiałem... tu Ziemia! :wink:

Avatar użytkownika
Godween
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4072
Dołączył: 02 maja 2011, 17:08

24 lis 2011, 15:29   (#24)  

No właśnie zgodzę się z Jezusem - przecież ona jest normalnie ubrana a tu komentarze ala "cycki " golizna , strach o moralność nastolatków są wynikiem tego że czytający już rozebrali w swoich głowach tą panią.

Co do tego że któś pomylił motoryzację z akwarystyką- następny niezrozumiały argument. W czym jedno hobby lepsze od drugiego??? Co to akwaryści robią kupy ze złotym połyskiem a motomaniacy zwykłe???

P.S. w empiku byłem ale niestety nowego nr nie ma :(

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

24 lis 2011, 15:29   (#25)  

Panowie, pomyliliście gazetę komercyjną z gazetką parafialną.
Redakcja jak każde inne przedsiębiorstwo działa dla zsyku, a nie dla ideii, a gazetą jest im towarem - im lepszy tym większa sprzedaż, a im większa sprzedaż tym więcej kaski.

Argument, że wizerunek kobiety niszczy akwarystykę jest co najmniej śmieszny. Z resztą mamy XXI wiek, czas Internetu, fejsa, masowych mediów i marketingu wartego miliony. Akwarystyka żeby zaistnieć i przetrwać musi ciągle szukać nowych klientów, zwłaszcza w PL gdzie wszystko jest drogie.
Szklanka Wody
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewto ... highlight=

Z glonami jest jak z kobietami - cięzko im dogodzić by się w końcu odczepiły ;)

Avatar użytkownika
Deadi
Zainteresowany tematem

Posty: 167
Dołączył: 19 wrz 2011, 15:49
Miasto: Namysłów

24 lis 2011, 15:31   (#26)  

Niestety
KICZ
Trzeba na prawdę sporo przykokosować, by zapłodnić taki pomysł i pomylić motoryzację z akwarystyką.


Aż tak nisko upada akwarystyka, że nie może sama siebie zareklamować tylko chwyta się metod reklamy kiepskich browarów.


po środki odwołujące się do najniższych instynktów


A mnie się żal robi, że nawet akwarystykę muszą "sprzedawać" nie do końca ubrane Panie...



Chyba macie poważny problem. Co Wam przeszkadza kobieta (nie goła - tylko ubrana) reklamująca swoją ''zgrabną'' osobą gazetę? Najlepiej to wrócić do czasów lat 90'tych i dać B.Smolenia na okładkę. Jeśli komuś przeszkadzają gołe piękne nogi i uważa to za obrazę i szkodę na umyśle nastolatków (jak tu było pisane), no to brak słów...Modelki reklamują różne produkty - pewnie czas na akwarystykę i Jezus ma rację to może tylko przynieść korzyści.

A to zdanie jest bardzo niezręczne (delikatnie mówiąc):

Takie kobiety (nie panienki itp. okreslenia) towarzyszą meżczyznom, którzy pławią się w luksusie i posiadają efektowne wysokobudzetowe akwaria morskie.



Naczelnemu zaproponuję złożenia CV do Playboya i do dupopochodnych


I do tego powyżej - nie wiem czy wiesz ale obraziłeś wiele kobiet pracujących jako modelki.
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

24 lis 2011, 15:40   (#27)  

Widzę że wywołałem niezłą dyskusję
Pani jest rzeczywiście ubrana choć skąpo więc nie przesadzajmy w żadną ze stron.
Nasuneła mi się tylko taka refleksja o tym jak jesteśmy daleko w tyle za tymi profesjonalnymi czasopismami obcojęzycznymi, gdzie nikomu by nie przyszło do głowy dobierać takie okładki bojąc się że prestiż pisma spadnie
A u nas ??
O to Polska właśnie ..

Avatar użytkownika
dominiksz
Poznaje temat

Posty: 66
Dołączył: 12 lip 2005, 07:58
Miasto: Olsztyn

24 lis 2011, 15:43   (#28)  

Jezus napisał(a):A nie wpadł nikt na to, że przychodzi sobie ktoś do sklepu z gazetami i na gazetę z rybą na okładce nawet nie spojrzy a na taką rzuci okiem, może nawet otworzy i się zainteresuje i kupi i jest nowy klient. Nawet kobieta mogła by się zainteresować, przecież na ich pisemkach też są ładne babki na okładkach.
Dopiero teraz zauważyłem, przecież ona jest najnormalniej w świecie ubrana.
Przecież w tym nie ma nic z erotyki, ładne akwarium i ładna babka.


Jako jeden z nielicznych to zauważyłes.

Niestety jak widzimy kobieta na okładce nie jest odbierana jako symbol piękna (czy nawet aktualny kanon) tylko zostala uprzedmiotowiona i potraktowana przez niektorych jak obiekt seksualny.

Najlepiej jakby na okładce znów znalazło sie oko ryby, zbliżenie odnozy krewetki, ostatecznie kobieta ale obowiązkowo zamiast sukienki - spodnie moro :) a magazynu i tak nie kupicie, to czemu nie dać szansy innym?

Akwarystki są atrakcyjne, nowoczesne i robią świetne aranżacje "ad hoc" co udowodniły w konkursie na złocie KMRW bijąc na głowę nas mężczyzn. I czas odpocząć od komputerów, wyjść do ludzi i sie z tym pogodzić :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 lis 2011, 15:45   (#29)  

Powiedz mi co ma wspólnego akwarium i modelka ujęta w fotografii fashion&glamour w dodatku w takiej pozie?
Jaki jest tego przekaz,dymaj mnie przy morszczaku?
Jak odbiorca ma zrozumieć tą okładkę?


Co Ty ślepy jesteś? Nie widzisz, że skrawkiem sukienki wyciera zamazaną szybę...
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

24 lis 2011, 15:46   (#30)  

Brawo dla redaktora naczelnego- niezły ruch na forum

30 postów w 2,5h takiego tempa nie było nawet przy premierze Nowej Amazonii a równać się z tym mogą tylko dyskusje Masła z AdamemW na temat EI :)

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

24 lis 2011, 15:49   (#31)  

Brawo dla redaktora naczelnego- niezły ruch na forum


Już się nie mogę doczekać następnego numeru :lol:
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

24 lis 2011, 15:51   (#32)  

Ehh..każdy widzi i czyta co chce :-)

p.s. Prosimy o dyskusje na poziomie. Wielu uraza modelka a posługują sie wulgarnym slownictwem niosacym o wiele groźniejsze skutki dla czytajacej to młodzieży.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych
Ostatnio edytowano 24 lis 2011, 15:55 przez Piotr Baszucki, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

24 lis 2011, 15:53   (#33)  

lukiki napisał(a):[quote="Jezus"Powiedz mi co ma wspólnego akwarium i modelka ujęta w fotografii fashion&glamour w dodatku w takiej pozie?
Jaki jest tego przekaz,dymaj mnie przy morszczaku?
Jak odbiorca ma zrozumieć tą okładkę?
Na marketing też trzeba mieć pomysł,a tu jest kicz.


Przekaz? - parodiując reklamę old spice Ta Pani może mówić:


"spójrz na swoje akwarium a teraz na tego morszczaka , teraz znów na swoje akwarium... wszystko jest dla mnie możliwe jeżeli będziesz miał takiego morszczaka a w tej gazecie napisane jest jak to zrobić"

P.S. niestety ta Pani nie siedzi na koniu

Avatar użytkownika
moonrider
Znający temat

Posty: 1410
Dołączył: 21 paź 2010, 15:38

24 lis 2011, 16:02   (#34)  

Widzę, że osoby niezgadzające się z 'głównym nurtem' już zostały zaklasyfikowane jako ludzie z problemem obrażający swoim punktem widzenia tę piękną kobietę towarzyszącą mężczyznom pławiącym się w luksusie. :shock:
Pomyślcie czy reklamowanie _wszystkiego_ erotyzmem rzeczywiście nie jest obraźliwe dla modelek i odbiorców.


Pozdrowienia od zapoconego grubasa z przetłuszczonymi włosami ubranego w rozciągnięty kardigan i sandały+skarpetki. 8)

Plejstocen
Stały bywalec

Posty: 395
Dołączył: 09 gru 2003, 14:04

24 lis 2011, 16:03   (#35)  

Basha to, że kobiety a zwłaszcza akwarystki te z Poznania mogą być atrakcyjne wie każdy. :D
Skoro zdjecia kolejnych odnóży krewetek , ryb, czy roślin już się nudzą to co ma w końcu być na okładce ??
Dla mnie symbol piękna musi mieć jeszcze kontekst - jeżeli to byłaby gazeta o domowych wnętrzach w stylu "M jak Mieszkanie" to okładka jak najbardziej, ale tu mówimy o czasopiśmie które pretenduje do bycia fachowym źródłem wiedzy i w takim wypadku trąci to kiczem

Avatar użytkownika
dominiksz
Poznaje temat

Posty: 66
Dołączył: 12 lip 2005, 07:58
Miasto: Olsztyn

24 lis 2011, 16:15   (#36)  

Fachowe to są czasopisma np. o wózkach widłowych, tak naprawdę takie są :lol:

Akwarystyka nie jest fachowa, hobby jak każde inne, czy auta czy sporty czy co kto tam chce, generalnie coś przyjemnego, dla zabawy, żeby w domu było ładnie
Akwarium jako część ładnego mieszkania.

A w ładnym mieszkaniu ładne kobiety.

Nawet jak bym skłamał i powiedział, że rozumiem tych co widzą tu erotyzm i się oburzają
to wiedzcie, że jesteście w mniejszości i wasze zdanie nie ma żadnego znaczenia ani dla redaktora ani dla większości której się to podoba.
Nie chce podważać przez to waszej wolności słowa tylko raczej uświadomić wam, że nie macie co liczyć na to, że ktoś się będzie liczył z tak radykalnymi poglądami
:lol:

Usunięto użytkownika 15150


24 lis 2011, 16:22   (#37)  

dominiksz napisał(a):Basha to, że kobiety a zwłaszcza akwarystki te z Poznania mogą być atrakcyjne wie każdy. :D
Skoro zdjecia kolejnych odnóży krewetek , ryb, czy roślin już się nudzą to co ma w końcu być na okładce ??
Dla mnie symbol piękna musi mieć jeszcze kontekst - jeżeli to byłaby gazeta o domowych wnętrzach w stylu "M jak Mieszkanie" to okładka jak najbardziej, ale tu mówimy o czasopiśmie które pretenduje do bycia fachowym źródłem wiedzy i w takim wypadku trąci to kiczem

W rzeczy samej czyli,to co pisałem wcześniej.
No,ale jak widać nie każdy rozumie,że musi być kontekst.
Ci,którzy tego nie rozumieją najwidoczniej takie zdjęcie jest dla nich pewnego rodzaju pociechą,skoro nie widzu w okładce braku logiki.

Ktoś pisząc,tu o obrażaniu modelek,napisał,to pochopnie i bez sensu,bo nikt tego nie uczynił.

Avatar użytkownika
lukiki
Aktywny użytkownik

Posty: 622
Dołączył: 03 maja 2008, 16:08
Miasto: Łódź

24 lis 2011, 16:26   (#38)  

Masz rację jesteśmy w mniejszości :D
Szkoda mi tylko kobiet, bo w takim wypadku rzeczywiście traktowane są przedmiotowo
a nie jak basha twierdzi symbol piękna.
Ot zwykły marketing, ładny mebel obok ładnego akwarium

Avatar użytkownika
dominiksz
Poznaje temat

Posty: 66
Dołączył: 12 lip 2005, 07:58
Miasto: Olsztyn

24 lis 2011, 16:46   (#39)  

Modelka to taki zawód, który polega na tym żeby się sprzedać, z resztą na rynku pracy każdy pracownik się sprzedaje, jednak co innego jest sprzedać wykonaną pracę, a sprzedawać siebie-własne ciało. Ale skoro tego chcą to dlaczego mamy to postrzegać źle?

biznes jest biznes, a sama popularnośc tego wątku pokazuje, że zabieg z kobietą na okładce zadziałał, bo wystarczy, że kilka osób z tego wątku kupi magazyn i bęzie to sukces PR.
Szklanka Wody
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewto ... highlight=

Z glonami jest jak z kobietami - cięzko im dogodzić by się w końcu odczepiły ;)

Avatar użytkownika
Deadi
Zainteresowany tematem

Posty: 167
Dołączył: 19 wrz 2011, 15:49
Miasto: Namysłów

24 lis 2011, 16:50   (#40)  

dominiksz napisał(a):Basha to, że kobiety a zwłaszcza akwarystki te z Poznania mogą być atrakcyjne wie każdy. :D
Skoro zdjecia kolejnych odnóży krewetek , ryb, czy roślin już się nudzą to co ma w końcu być na okładce ??
Dla mnie symbol piękna musi mieć jeszcze kontekst - jeżeli to byłaby gazeta o domowych wnętrzach w stylu "M jak Mieszkanie" to okładka jak najbardziej, ale tu mówimy o czasopiśmie które pretenduje do bycia fachowym źródłem wiedzy i w takim wypadku trąci to kiczem


Kicz to pojęcie względne i bardzo delikatne.

Myślę, że niezłym "zmiękczeniem" byłoby umieszczenie przy akwarium kobiety z dziećmi, lub nawet całej rodziny. Mężczyźni automatycznie odpuszczą seksistowskie nawiązania do reklam alkoholu (tak działają fotografie dzieci lub kobiety w ciąży). Okładka wyglądała by przesympatycznie gdyby razem z atrakcyjną mamą mała ładna dziewczynka chusteczką również wycierała by szybę akwarium.

I wilk syty i owca cała.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12280
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 4029 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Mega akwarium - peha68

    Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

    Wyświetlenia: 18166 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 689 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • [2456L] Dziennik budowy - Akwarium w ścianie

    Nareszcie! Doczekałem się! Nadszedł czas na rozpoczęcie prac z wymarzonym akwarium w ścianie, pomiędzy pokojami. Budowa domu była od samego początku podporządkowana i z myślą o duuuużym akwarium. Już ...

    Wyświetlenia: 65379 | Odpowiedzi: 232 czytaj więcej...

  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 1011 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15317 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Pył w akwarium

    Witam założyłem ostatnio nowe akwarium 40l. Kupiłem sobie dobrze oceniane podłoże aktywne aquarium soli firmy tropica którego nie płuczę się przed wsypaniem. Od założenia akwarium po dwóch tygodniach ...

    Wyświetlenia: 727 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Zakładanie akwarium

    Cześć akwaryści, Zakładam właśnie nowe akwarium. Nie jest to już moje pierwsze podejście, jednak poprzednie próby kończyły się z różnym skutkiem, nie zawsze pożądanym (inwazje glonów, brak wzrostu ro...

    Wyświetlenia: 342 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1236 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Akwarium bez podmian na mineralizatorze- stabilność

    Dzień dobry, Zastanawiam się nad obniżeniem ph oraz twardości wody w moim akwarium low tech. Chciałbym docelowo zrezygnować z podmian o ile wszystko będzie dobrze funkcjonować. W domu mam mineralizat...

    Wyświetlenia: 348 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: piotrz23, prot, sik21 i 397 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.