Do niedzieli włącznie przyjmujemy zamówienia na ryby i rośliny z realizacją po weekendzie:   ZOBACZ RYBY    |     ZOBACZ ROŚLINY
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

moje akwarium w stylu: nature /DIAMOND GLASSFUL

Dyskusje ogólnooakwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

28 mar 2007, 21:29   (#51)  

igi napisał(a): czy zauważyłeś w "baniaczku" objawy tzw. "młodego akwariu", tzn. panoszące się glony (może chociaż jakieś okrzemki) albo inne objawy niestabilnych przecież warunków jakie panują w kielichu :

1)dla przypomnienia powiem ze wode podmieniam co 2 dni..czasami "odlewam" litr czasami spuszczam cala wode

2) co ciekawe rosliny takie jak rogatek i wglebka zaczely babelkowac - vide nowe foty, aczkolwiek nie sa za wyrazne ..no ale coz taki aparat

3)ostatnio stwierdzilem ze zamiast swiatla "pokojowego" zapodam takze swiatlo dzienne - sloneczko rano niezle daje przez szybke. na efekty dlugo nie trzeba bylo czekac: na mchu zaczely dosc szybko wyrastac sliczne glony nitkowate. ale wiekszych problemow z nimi nie ma-po prostu przy kazdej "podmianie" wody wyciagam je-daja sie wyciagac calkiem latwo bez zadnych problemow.

4)co ciekawe poza ww zielenicami nitkowatymi nie ma zadnych glonow: nawet na "szybach" :)

5)nie zaobserwowalem takze niepokojacych oznak przyduchy (ryby razno plywaja po calym NACZYNIU :) a pod powierzchnie wody podlplywaja li tylko kiedy sypie im zarcie

6)nie ma takze oznak problemow ze zwiazkami azotu - ryby nie ocieraja sie o przedmioty , nie wykazuja przymulenia. od momentu zalozenia nie bylo zadnego zejscia

oto foty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

jabol
Aktywny użytkownik

28 mar 2007, 21:41   (#52)  

W zupełności wyczerpałeś moje pytanie :D Dzięki - o to mi chodziło.

Powodzenia w dalszej pielęgnacji :)

igi
Zainteresowany tematem

Miasto: Łódź

29 mar 2007, 22:10   (#53)  

Heheheheh ....Jabol znowu wtopa :D Gdzie nie napiszesz to Cię krytykują :D Na jednym forum już Ci sie oberwało , mimo , że starałem sie bronić twojego nowatorskiego stylu :D A Ty musiałeś sie wygłupić i wkleić tutaj to coś :D
A tak na marginesie to dziwi mnie ten totalny brak poczucia humoru u niektórych ludzi .

Tomek.W

30 mar 2007, 13:31   (#54)  

Tomek.W napisał(a):Na jednym forum już Ci sie oberwało , mimo , że starałem sie bronić twojego nowatorskiego stylu :D A Ty musiałeś sie wygłupić i wkleić tutaj to coś :D
A tak na marginesie to dziwi mnie ten totalny brak poczucia humoru u niektórych ludzi .

Oberwał właśnie o takich ludzi, od "prawdziwych akwarystów" :wink:
delTORO
30L na przetrwanie

delTORO
Poznaje temat

Miasto: Słupsk

30 mar 2007, 13:51   (#55)  

delTORO napisał(a):Oberwał właśnie o takich ludzi, od "prawdziwych* akwarystów" :wink:
delTORO

...heh.. :) mozna by wrecz powiedziec * "NATUREalnych akwarystow :)" hiehiehiehi :)

jabol
Aktywny użytkownik

30 mar 2007, 17:49   (#56)  

Ja tak sobie myślę (a wolno mi :wink: ), że w tej Twoje aranżacji wiele osób może irytować fakt, że nie mogą Ci powiedzieć co mógłbyś przesadzić lub jakie inne tło mógłbyś zastosować itd. - ograniczyłeś ich od samego początku, nie można w ogóle się wykazać przy Tobie, np. ja nie mogę :wink: . Każdy zakamarek naczynia żeś obsadził :evil:

Wolę jednak większe baniaki, bo jak wiadomo łatwiej w nich utrzymać ład i równowagę :) - a że jestem z natury leniwy, to... strasznie zdenerwowałbym się zmieniając wodę co 2 dni :x

igi
Zainteresowany tematem

Miasto: Łódź

30 mar 2007, 18:34   (#57)  

Zawsze mogą powiedzieć , że ma przerybienie ...buahahahahahaha
na niektórych forach panuję prawdziwa psychoza w tym temacie :D

Tomek.W

30 mar 2007, 18:39   (#58)  

igi napisał(a): ograniczyłeś ich od samego początku, nie można w ogóle się wykazać przy Tobie, np. ja nie mogę

czyli...IDEALne :) akwarium/naczynie ktore mozna li tylko podziwiac :)

jabol
Aktywny użytkownik

17 kwi 2007, 21:18   (#59)  

Widze że na holenderskich po staremu...posty dalej są wywalane wedle uznania modów, bez uzasadnienia...gratuluje Panowie, oby tak dalej...do dna już niedaleko;)

mareecki
Poznaje temat

17 kwi 2007, 21:30   (#60)  

mareecki napisał(a):Widze że na holenderskich po staremu...posty dalej są wywalane wedle uznania modów, bez uzasadnienia...gratuluje Panowie, oby tak dalej...do dna już niedaleko;)

Uwielbiam takie bezmyslne osady:
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... hp?t=20328

Jesli kolega ma zal, za usuniecie ktoregos z jego postow w przeszlosci - moze obronic sie w odpowiednim watku na podforum SRWiA.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

02 maja 2007, 12:54   (#61)  

Cześć Radek,

Jak już pisałam na innym forum - powalające "dzieło"! Jak tam zbiorniczek sprawuje się po miesiącu? Zipie jeszcze czy zmieniłeś "aranżację" :lol: ?

Pozdrawiam,
Emi

Emi
Zainteresowany tematem

Miasto: Gliwice

28 wrz 2007, 09:03   (#62)  

Przepraszam, że odświeże na chwile temat, dawno już omówiony, a wzbudzający tyle emocji ;)

Jak widać to wcale nie taka wynaturzona koncepcja jak niektórzy krytykowali :) (zdjęcie lewo, góra)

http://pds.exblog.jp/pds/1/200709/17/82/e0018082_8195398.jpg

Zdjecie pochodzi z bloga wklejonego w innym topicu:

http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?t=19135&start=90
Pozdrawiam,

Tomasz Łapacz

Bambatu
Poznaje temat

Miasto: Warszawa

30 wrz 2007, 19:29   (#63)  

Nie mam nic przeciwko maleńkim kompozycjom tylko niech się w nich zwierząt nie upycha na siłę! Żal tyłek ściska. Moim zdaniem w tym kielichu dałoby się zrobić coś ciekawszego.
Chciałbym też kolegę autora zapytać co ma oznaczać epitet "Diamond Glassful"? Wypełniony szkłem diament? uu wtedy się kolejność nie zgadza :P
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Yahilles
Znający temat

06 paź 2007, 12:12   (#64)  

Przy okazji tematu - kilka fot.

Obrazek

Obrazek

Zrodlo:
www.aquamoss.net
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

06 paź 2007, 14:12   (#65)  

A co to? Odkopujemy stare tematy? :)

Chciałbym też kolegę autora zapytać co ma oznaczać epitet "Diamond Glassful"? Wypełniony szkłem diament? uu wtedy się kolejność nie zgadza

Cały projekt Jabola z tym kieliszkiem miał być "psztyczkiem" w nos maniakom stylu Nature. Nazwa wpisuje się idealnie w tą stylistykę - jest po angielsku, jest górnolotna i zupełnie nic nie znaczy. Sprawdź materiały reklamowe i opisy produktów ADA - nie dość, że w większości to marketingowy bełkot, to jeszcze napisany językiem co najwyżej angielskawym, bo z poprawną angielszczyzną są na bakier od zawsze.

Kiedyś napisałem jeszcze, że projekt Jabola ma więcej wspólnego z ADA niż się wydaje na pierwszy rzut oka (wypowiedź uległa skasowaniu przez awarię bazy danych). Otóż jest to kieliszek otoczony szarym betonem. Dokładnie tak jak akwaria ADA w galerii NA - szare szafki, szare lampy, szare filtry, wszędzie szary beton. Prawdopodobnie to jedna z przyczyn popularności tego stylu w Polsce, zwłaszcza w blokowiskach :D

Diamond Glassful musi być traktowany wyłącznie jako satyra, nic innego.

Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Toruń / Bydgoszcz

07 sty 2009, 22:32   (#66)  

Kurcze, ze tez wczesniej tego nie widzialem.
Jabol, jestes od dzis moim idolem.
Kadazan, dobra puenta.
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek

spider72
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Wick, Szkocja

Powiązane tematy

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 179 gości

Sklep akwarystyczny - produkty ADA (Aqua Deign Amano)
Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.