Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


moje akwarium w stylu: nature /DIAMOND GLASSFUL



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



22 mar 2007, 19:00   (#26)  

" Wiosenne przesilenie " - taką nazwę proponuję. :lol:

Pozdrawiam

Saxe
Poznaje temat

Posty: 138
Dołączył: 13 sty 2005, 17:46
Miasto: Wielkopolska

23 mar 2007, 10:18   (#27)  

Bo to chyba właśnie wiosenne przesilenie jest powodem naszej zwady.

SORRY JABOL.
Storczyki miniaturowe kupie.

Avatar użytkownika
artur czekajło
Początkujący

Posty: 35
Dołączył: 16 wrz 2005, 15:15
Miasto: długołęka/wrocław

24 mar 2007, 02:03   (#28)  

hej

przedewszystkim bym jednak troche popracowal nad fota... przeswietlania i kolory sa nie do przyjecia!!!!!
to samo brudna szyba, te :niestrawonsci: tez powinny zostac wyeliminowane! :P

ale mysle, ze jak przestawisz korzen do "gory nogami" (oczywiscie jesli on nie ma nic wspolnego z konqrsem:P) to powinno byc lepiej....

pozdro,
tomek

ps.
mam lekkie watpliwosci, czy takowy zbiornik (ironiczny) powinien jednalk zaistniec na forum...
generlanie sa tam zasady howu zwierzat zlamane...
i dziwi mnie, to, ze nikt tu sie nie porusza, z tych ludzi co walczyli z welonami w qlach i bojownikami w sloikach :P

Avatar użytkownika
sliva
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 17 gru 2004, 13:56
Miasto: rzym/tarnow

24 mar 2007, 12:32   (#29)  

Jabol, prowokatorze :lol:

Ja myślę, że ten zbiornik daje szeroki pogląd, nie na akwarystykę, ale daje. Niebo niby piękne, ale nadal betonowo. Niby wszyscy wstawiają wszędzie piękno, ale nadal nietrudno wdepnąć w wydzieliny nie tylko innych gatunków, ale co gorsza naszego własnego. No i faktycznie wszystko odwrócone do góry nogami... I wszystko prędzej czy później kończy się na kieliszku 8)

Mam nadzieję, że ten zbiorniczek ma charakter symboliczny i nawet bez ingerencji Greenpeace pewnie zniknie szybciej niż zmieni się wszystko co symbolizuje :wink:

omulec


26 mar 2007, 18:20   (#30)  

Witam

Moim zdaniem to kolejny chwyt reklamowy wiadomo "tam gdzie cos sie dzieje tam sa ludzie" to wszystko co mam do powiedzenia. Admini w koncu powinni dawac bana za takie chwyty bo to forum stalo sie jednym wielkim belgotem reklamowym :idea:

Pozdrawiam
Tyman

Avatar użytkownika
Tyman
Zainteresowany tematem

Posty: 226
Dołączył: 09 lis 2003, 19:31

26 mar 2007, 20:25   (#31)  

Tyman napisał(a):Moim zdaniem to kolejny chwyt reklamowy


..heh :) nigdy sie tak nie usmialem :)

ale ok :)....jeszcze do dzisiaj typowalem jako zwyciezce kolege Piotrka Baszuckiego ktory parktycznie w 100% odczytal moje intencje (pastiż)

jednak od chwili obecnej na zwyciezce typuje Tymana za zaje...fajne poczucie humoru :)
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

26 mar 2007, 20:34   (#32)  

Jabol wielkie dzięki za inspiracje.Własnie przypomniałem sobie że mam w domu 2 litrowy kufel po piwie...Może szkło nie jest tak przezroczyste ,ale za to ma ergonomiczny uchwyt.

Avatar użytkownika
Quzio
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 04 sie 2005, 16:48
Miasto: Warszawa

26 mar 2007, 21:21   (#33)  

Quzio napisał(a):...,ale za to ma ergonomiczny uchwyt.


..:) do "podmiany"....."w?ody"...:) jak znalazl :)
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

27 mar 2007, 00:06   (#34)  

Witam,

EHEHEH uśmiałem się do rozpuku!!! :lol:

Bravo jabol! Gratuluję tobie aranżu, poczucia humoru, a innym "postnikom" świetnych komentarzy! :lol: :lol: :lol:

Teraz poważnie, bo niedługo jest 1. kwiecień. Czy konkurs na nazwę zbiornika jest nadal aktualny? Co można wygrać?
Proponuję nazwę: "Quasi - Adam in the glass". Przepraszam za angielski język, ale w tym przypadku taki - najlepiej brzmi!

Nawiasem mówiąc, czy bez "pastiżu" w komentarzach kol. jabola można by umieścić chociaż same foty w odpowiednim dziale?
Moim zdaniem pomysł jest ciekawy, trochę "tęperówki" i rzeczywiście lepsze to od kuli, a i nie przerybione... :wink:



Swoją drogą mam nadzieję, że swoim postem nie uraziłem nikogo, i że nie przeleję czary goryczy, tylko kielich humoru oraz nie dostanę kolejnego - ostatniego już ostrzeżenia! :D
pozdrawiam
Paweł B. z Zabrza

<a href="http://www.gsa.org.pl/">GÓRNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE AKWARYSTÓW</a>

Avatar użytkownika
hydrophil
Poznaje temat

Posty: 108
Dołączył: 02 paź 2005, 18:57
Miasto: zabrze

27 mar 2007, 10:49   (#35)  

jabol napisał(a): (pastiż)


ekhm... :) to ze Sanok z Krosnem pomylilem to maly pikus :)

w rzeczy samej powinno byc :

PASTISZ
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

27 mar 2007, 18:16   (#36)  

hydrophil napisał(a): czy .... można by umieścić chociaż same foty w odpowiednim dziale?


Po co tylko w odpowiednim dziale ? Nie lepiej rozesłać po świecie niech wiedzą, że prestiż tego forum ( delikatnie mówiąc ) przez takie kicze podupada. :cry:

Pozdrawiam

Saxe
Poznaje temat

Posty: 138
Dołączył: 13 sty 2005, 17:46
Miasto: Wielkopolska

27 mar 2007, 18:22   (#37)  

Saxe napisał(a):Po co tylko w odpowiednim dziale ? Nie lepiej rozesłać po świecie niech wiedzą, że prestiż tego forum ( delikatnie mówiąc ) przez takie kicze podupada. :cry:


mimo ostrej krytyki -dziekuje za wyrazenie swojego zdania. jakby nie patrzec:

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3922010

jakie by nie bylo .... to jednak DZIEłO...."artystyczne" :) :) :)
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

27 mar 2007, 18:37   (#38)  

Jabol ! Pamiętaj, że do nas* zaglądają rośliniarze z innych państw i nie koniecznie ( moim zdaniem ) muszą oglądać lichotę i tandetę a tak nie czytając treści Twojego postu mogą to rozumieć.

Z poważaniem



* - na SRWiA

Saxe
Poznaje temat

Posty: 138
Dołączył: 13 sty 2005, 17:46
Miasto: Wielkopolska

27 mar 2007, 18:45   (#39)  

Saxe napisał(a): a tak nie czytając treści Twojego postu mogą to rozumieć.


nie pamietam jak to dokladnie lecialo ale sporbuje zacytowac klasyka (PSY2 Pasikowskiego)

"mogl sie xxxxxx*, jezykow uczyc"** :)



* - tu chyba bylo w oryginale "babmbus" ale nie chce mi sie kasety przewijac
**- w domysle: to by zrozumial :)


PS
btw - a jakie masz zdanie na temat "wielkich" dziel Olivera Knotta bodjaze z nurkiem i itp w akwa oraz (chyba bodjaze jego ale za cholere nie moge znalezc - akwa w zarowce....to kicz, pastisz, czy CO ? wg Ciebie)
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

27 mar 2007, 18:57   (#40)  

jabol napisał(a):


btw - a jakie masz zdanie na temat "wielkich" dziel Olivera Knotta bodjaze z nurkiem i itp w akwa oraz (chyba bodjaze jego ale za cholere nie moge znalezc - akwa w zarowce....to kicz, pastisz, czy CO ? wg Ciebie)


Takie samo. Oliver Knott, wielki mistrz aranżacji z jednej strony a z drugiej mistrz kiczu ale nie próbuj się z nim nawet porównywać bo jego kicze i tak są na wiele większym poziomie od tych które możesz Ty zrobić. :wink:


Z poważaniem

Saxe
Poznaje temat

Posty: 138
Dołączył: 13 sty 2005, 17:46
Miasto: Wielkopolska

27 mar 2007, 19:04   (#41)  

Saxe napisał(a):ale nie próbuj się z nim nawet porównywać bo jego kicze i tak są na wiele większym poziomie od tych które możesz Ty zrobić.




heh...no szkoda ze ni w ząb nie kumasz wymowy posta :)
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11

27 mar 2007, 20:55   (#42)  

Saxe napisał(a):
Takie samo. Oliver Knott, wielki mistrz aranżacji z jednej strony a z drugiej mistrz kiczu ale nie próbuj się z nim nawet porównywać bo jego kicze i tak są na wiele większym poziomie od tych które możesz Ty zrobić. :wink:

Z poważaniem
_________________
Akwarystyka ma nas łączyć a nie jak polityka dzielić.


Witam
Jak na kogoś z takim podpisem w stopce... ! ??
A tak na marginesie skąd sie to bierze? Że za niewinny żarcik, figiel , akwarystyczny psikus bo nie wiem jak to nazwać wypowiadajacy się w tym temacie userzy chcą Jabola skremować żywcem.
Jeśli komus nie odpowiada takie poczucie humoru to opuszcza watek i już.
A jak czytam o tych obawach a co będzie gdy ktoś z zagranicy wejdzie ...
Jeśli miał by IQ wyższe od sekatej deski to nawet po ilości uśmieszków się skapuje że to żarcik.
Ja tez sie do rospuku nie śmiałem jak widzialem mini roślinne w żarowce, szklance, plastikowe żołnierzyki w akwarium, zasieki, piłkarzy, smoki, buddę itd.
I jakos z tego powodu ziomkowie twórców tych "dzieł" nie popełniali zbiorowego sepuku.
A przeciez były to "dzieła" bardziej na poważnie niz to traktowane.
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Arkadiusz77
Poznaje temat

Posty: 79
Dołączył: 16 gru 2003, 19:03
Miasto: Sosnowiec

27 mar 2007, 21:42   (#43)  

A tak na marginesie skąd sie to bierze? Że za niewinny żarcik, figiel , akwarystyczny psikus bo nie wiem jak to nazwać wypowiadajacy się w tym temacie userzy chcą Jabola skremować żywcem.
Skąd? Myślę że stąd że Jabol śmiał zadrwić ze stylu "Nature".
To daje trochę do myślenia...
Krzysiek

Avatar użytkownika
j24
Stały bywalec

Posty: 430
Dołączył: 29 maja 2005, 19:20
Miasto: Zgierz

27 mar 2007, 22:24   (#44)  

j24 napisał(a):Skąd? Myślę że stąd że Jabol śmiał zadrwić ze stylu "Nature".
To daje trochę do myślenia...


Nie znosze niedopowiedzień więc jak już zacząłeś o czymś pisać to z łaski swojej dokończ zamiast dawać kropeczki. Jeżeli Jabol chciał tutaj wyśmiać styl nature to to zrobił tylko że po co? Żeby komuś uzmysłowić że styl nature to kicz? Czy żeby sprawdzić poczucie humoru forumowiczów? Na to pytanie tylko Jabol zna odpowiedź i szczerze mówiąc jeżeli Jabol chciał na siebie zwrócić uwagę to mu sie udało bezapelacyjnie. Mimo groteskowych żarcików liczę że kiedyś zobaczymy kawał dobrego szkła w wykonaniu Jabola, najlepiej z roślinami.
Pozdrawiam, Mariusz

Avatar użytkownika
enigma
Zasłużony akwarysta

Posty: 967
Dołączył: 27 sie 2003, 14:12
Miasto: Wrocław

27 mar 2007, 23:14   (#45)  

[quote="enigma"][/quote]

hmmm Mariuszu..glupia sprawa..ale chyba musze Ciebie albo innego Moderatora..poprosic o usuniecie Twojego posta. bo nie wnosi nic do tematu......po prostu powtorzyles czesc wypowiedzi oponentow mojego posta, a czesc odpowiedzi na Twoje pytania sa takze w moich postach
Jabol-Radek Jablonski - Lodz
GSM: 693748547

Avatar użytkownika
jabol
Aktywny użytkownik

Posty: 732
Dołączył: 06 sie 2003, 12:11











Powiązane tematy
  • Akwarium na nawozie ogólnym Vimi

    Postanowiłem postawić zbiornik na nawozach VImi. Naturalne czy krajobrazowe na dziko jak widać [emoji3] Vimi Reminamin Vimi all in One Vimi all in Red Akwarium nie jest jakieś super także zrozumie...

    Wyświetlenia: 2016 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 785 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 3147 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Tygodniowe akwarium 60l

    Ave Takie pytanie. Tydzień temu założyłem akwarium LT. Podłoże Controsoil, filtr Fluval U2, świece na razie 5 godzin dziennie, woda kranowa plus uzdatniacz.Podawane bakterie Sera Bio Nitrivec,dzisiaj...

    Wyświetlenia: 363 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Zbrojnik terroryzuje akwarium

    Witam, Akwa 72l, 60cm długość, filtracja ultramax 1500. Obsada: 6 gupikow dorosłych i kilka sztuk narybku 4 danio 6 brzanek wysmuklych Kilka krewetek 1 zbrojnik pospolity... No i właśnie... Syn ż...

    Wyświetlenia: 240 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Tutorial ADA - zakładanie akwarium 120cm

    https://www.youtube.com/watch?v=852CI18Bv7Y Zapraszam do obejrzenia. Opis zbiornika: Autor: Naru Uchida Akwarium: ADA Cube Garden 120x50x50cm Oświetlenie: Solar RGB x 2 (8,5h na dobę) Filtracja:...

    Wyświetlenia: 339 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Filtracja do akwarium 450l

    czy w akwarium 450l 150x50x60 starczyłaby filtracja aquael ultramax 1500 i turbo 2000 pod skalary i mieczyki?

    Wyświetlenia: 651 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Serwis akwarium - relaks z Green Aqua

    https://www.youtube.com/watch?v=rmGng5y_dS0 Zapraszam do obejrzenia i chwili reklaksu :)

    Wyświetlenia: 234 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Oświetlenie 200l akwarium pomocy

    Witajcie, przeszukuje forum jednak nigdzie nie mogę znaleść precyzyjnej odpowiedzi, mam akwarium 200 litrów (100cm x 40cm x 50cm) w którym mam dosłownie kilka Alternanthera reineckii mini które na ośw...

    Wyświetlenia: 436 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium - nowy projekt 64l

    Witajcie, minęły 2 lata odkąd pytałem pierwszy raz o zakładanie akwarium 200l. Cały czas stoi, funkcjonuje, ma się dobrze :) Z racji tego, że akwarystyka jest chorobą przewlekłą i postępującą, dosze...

    Wyświetlenia: 1087 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: kamil piputa, Mąteusz179 i 392 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.