Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Mój zbiornik co sądzicie

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

21 lis 2019, 23:26 Mój zbiornik co sądzicie  (#1)  

Witam,
Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Nie byłem pewien co do kategorii, ponieważ moje pytania są różne i nie chciałem zakładać miliona tematów, ale do meritum.
Mam akwarium słodkowodne 54l 60*30*30. Zwykły żwir kwarcowy ok 3mm. Mam je już niecały rok.
Oswietlenie to swietlowka led aquael sunny 1050lm i swietlowka aqualed 1650lm. Wychodzi 50lm/l.
Podaję makro i mikro aquaartu oraz profilaktycznie pół łyżeczki soli akwarystyczne przy podmianie wody. oraz mam kulki gliniano-torfowe w podłożu.
Obsada to 10 neonow czerwonych, trzy brzanki pieciopregie(miałem więcej oddałem ale już nie miałem siły łapać reszty :)
Oddam resztę niedługo , 3 czarne molinezje(młode, zatrudnione jako ekipa glonozerna jak podrosną to przekażę chetnemu koledze) . Dalej są 2 kosiarki 3 otoski.
Jak oddam brzanki to pomyślę o dodatkowych neonach.
Rosliny to Micranthemum Monte Carlo, rogatek, trawka brazylijska, taka lodygowa nie znam nazwy i jakaś cryptocoryno podobna. Akwarium jeszcze zagęszczam.
Testy robię testami paskowy i jbl jak mam problem i potrzebuje dokładnie to biorę słoik, trochę wody i obok mam zaprzyjaźniony sklep. Parametry w normie.
Teraz tymczasowo podaję carbo ale jutro wznawia bimbrownię, która przedwczoraj się przewróciła i trochę się wylało i się rozszczelnila, więc dziś zrobiłem nową i już będzie normalne co2.
Pytania:
1 czy obsada jest ok czy coś zmienić(jeśli chodzi o zachowanie rybek jest dobrze nie ma agresji.)?
2.co z nawozami czy może coś jeszcze albo mniej(glonów nie ma prawie trochę było okrzemek ale molinezje i otoski robią swoje pomogło teraz oświetlenie ta belka 1650lm, która przyszła tydzień temu.)?
3.czy bawić się w co2?
4.chcialbym mieć jeszcze jakieś rosliny ogólnie chcę mieć łatwego, nazwę to polroslinniaka. Jakieś propozycje?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Ftygos
Początkujący

21 lis 2019, 23:41 Re: Mój zbiornik co sądzicie  (#2)  

Ftygos napisał(a):Witam,
Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Nie byłem pewien co do kategorii, ponieważ moje pytania są różne i nie chciałem zakładać miliona tematów, ale do meritum.
Mam akwarium słodkowodne 54l 60*30*30. Zwykły żwir kwarcowy ok 3mm. Mam je już niecały rok.
Oswietlenie to swietlowka led aquael sunny 1050lm i swietlowka aqualed 1650lm. Wychodzi 50lm/l.
Podaję makro i mikro aquaartu oraz profilaktycznie pół łyżeczki soli akwarystyczne przy podmianie wody. oraz mam kulki gliniano-torfowe w podłożu.
Obsada to 10 neonow czerwonych, trzy brzanki pieciopregie(miałem więcej oddałem ale już nie miałem siły łapać reszty :)
Oddam resztę niedługo , 3 czarne molinezje(młode, zatrudnione jako ekipa glonozerna jak podrosną to przekażę chetnemu koledze) . Dalej są 2 kosiarki 3 otoski.
Jak oddam brzanki to pomyślę o dodatkowych neonach.
Rosliny to Micranthemum Monte Carlo, rogatek, trawka brazylijska, taka lodygowa nie znam nazwy i jakaś cryptocoryno podobna. Akwarium jeszcze zagęszczam.
Testy robię testami paskowy i jbl jak mam problem i potrzebuje dokładnie to biorę słoik, trochę wody i obok mam zaprzyjaźniony sklep. Parametry w normie.
Teraz tymczasowo podaję carbo ale jutro wznawia bimbrownię, która przedwczoraj się przewróciła i trochę się wylało i się rozszczelnila, więc dziś zrobiłem nową i już będzie normalne co2.
Pytania:
1 czy obsada jest ok czy coś zmienić(jeśli chodzi o zachowanie rybek jest dobrze nie ma agresji.)?
2.co z nawozami czy może coś jeszcze albo mniej(glonów nie ma prawie trochę było okrzemek ale molinezje i otoski robią swoje pomogło teraz oświetlenie ta belka 1650lm, która przyszła tydzień temu.)?
3.czy bawić się w co2?
4.chcialbym mieć jeszcze jakieś rosliny ogólnie chcę mieć łatwego, nazwę to polroslinniaka. Jakieś propozycje?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Witaj,
Z obsady oddałbym "kosiarki" bo to duże ryby i się męczą w tak małym zbiorniku.
Z CO2 jak najbardziej warto się bawić, szczególnie, że masz bardzo dużo światła. Jeśli byś miał fundusze, łatwiej by Ci było zakupić butlę wysokociśnieniową CO2 ale 'każdy orze jak może".
Jeśli glonów jako takich nie ma, to kontynuuj jak do tej pory.
Z roślinami proponuje zapoznać się w sklepie RA (rośliny akwariowe.pl). Tam znajdziesz rośliny podzielone na kategorie trudności, kolory, pochodzenie. Na pewno znajdziesz to co Ci się podoba.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

21 lis 2019, 23:46   (#3)  

A czy w 112l kosiarka dała by radę?
Co2 na razie bimber ale już odkładam na butlę. Czy jak oddam bądź przelożę te kosiarki, molimezję oraz brzanki to ile neonow mógłbym dołożyć?
PS. Dziękuje za tak błyskawiczną odpowiedź

Ftygos
Początkujący

21 lis 2019, 23:48   (#4)  

Chyba że te brzanki mógłbym zostawić bo molinezje to na dorosłe za małe akwa

Ftygos
Początkujący

21 lis 2019, 23:58 Re: Mój zbiornik co sądzicie  (#5)  

Z Molinezjami masz rację, a i brzanki potrzebują sporo miejsca bo to żywe/ruchliwe rybki. Według mnie, nawet 112L zbiornik jest zbyt mały dla kosiarek. Polecam kanał na YouTube "TommyAquario", chłopak świetnie wykłada podstawy dla początkujących. Jakie ryby do jakiego zbiornika oraz jakie ilości.
Życzę powodzenia i sukcesów.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

22 lis 2019, 00:03   (#6)  

Ok dziękuje bardzo za pomoc :)

Ftygos
Początkujący

Powiązane tematy
  • ???l - Mój DOOA Corner - Pawelwaw

Mój kąt DOOA, narazie wygląda to tak, ale już niedługo remont, więc będzie lepiej i więcej :-) 20191007_184150-01.jpg 20191007_181048-01.jpg

Wyświetlenia: 2576 | Odpowiedzi: 39 czytaj więcej...

• Zbiornik GreenAqua z omówieniem

https://www.youtube.com/watch?v=MzBbHyMBS_4 Zapraszam do obejrzenia ciekawostek nt. możliwości wykorzystania konkretnych roślin w aranżacji.

Wyświetlenia: 361 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• 054l - Mój nowy telewizor - Kitkowska

Pierwszy w życiu!! zbiornik 60×30×30. Oświetlenie 6500 K led 10 W. Podłoże complete substrat Tetra, czarny żwirek kwarcowy 2-3 mm, naturalny piasek kwarcowy biały 0,5-1 mm. Filtr Fan 1. Anubiasy Hyg...

Wyświetlenia: 579 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• 102l - Mój Ziemniak LT. Michał

Cześć. Prezentuje Wam mojego low techa na bazie ziemi polnej z dodatkiem torfu i Florapolu JBL. Ogólnie jest to mój drugi posiadany zbiornik, pierwszy to 200l HT. Chciałem zobaczyć i porównać na włas...

Wyświetlenia: 4021 | Odpowiedzi: 48 czytaj więcej...

• Mój miejscowy biotop

Image1552835351.988972.jpg Image1552835365.006181.jpg Image1552835378.147501.jpg Image1552835392.754279.jpg Image1552835406.077563.jpg Image1552835419.267562.jpg

Wyświetlenia: 1129 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 12 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.