Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Mleczna woda przy zgaszonym świetle

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Od pewnego czasu woda w akwarium zrobiła mi się mleczna... Pojawiło się to razem z wysypem glona Rhizoclonium chyba...

W żaden sposób nie mogę tego ogarnąć...

Po różnych próbach mam następujące wnioski.

Mętna woda robi się po zgaszeniu światła czyli rano jest najbardziej mętna, do wieczora się klaruje trochę... Zostawiając światło włączone na 24 godziny woda robi się całkiem klarowna... O co to może chodzić?

Drugi temat to Rhizoclonium... Nic na nie nie działa u mnie skutecznie... Próbowałem zaciemniania akwarium, większe podmiany, mniejsze podmiany, dużych dawek Carbo, wody utlenionej, CO2 z butli chodzi 24h.

Parametry wody są cały czas dobre, tzn. GH-10, KH-7, Ph-6,9 ,no3 -10, mikro, makro w normach też - nie ma co o tym pisać nawet....

Miał ktoś coś takiego?

Dodam że nie jestem początkującym akwarystą, nie miałem nigdy problemów takich... to jest akwarium ryuboku, ryb prawie nie ma - jest 6 na 128l wody...

biker84czwa
Początkujący

Miasto: Częstochowa

biker84czwa napisał(a):Od pewnego czasu woda w akwarium zrobiła mi się mleczna... Pojawiło się to razem z wysypem glona Rhizoclonium chyba...

W żaden sposób nie mogę tego ogarnąć...

Po różnych próbach mam następujące wnioski.

Mętna woda robi się po zgaszeniu światła czyli rano jest najbardziej mętna, do wieczora się klaruje trochę... Zostawiając światło włączone na 24 godziny woda robi się całkiem klarowna... O co to może chodzić?

Drugi temat to Rhizoclonium... Nic na nie nie działa u mnie skutecznie... Próbowałem zaciemniania akwarium, większe podmiany, mniejsze podmiany, dużych dawek Carbo, wody utlenionej, CO2 z butli chodzi 24h.

Parametry wody są cały czas dobre, tzn. GH-10, KH-7, Ph-6,9 ,no3 -10, mikro, makro w normach też - nie ma co o tym pisać nawet....

Miał ktoś coś takiego?

Dodam że nie jestem początkującym akwarystą, nie miałem nigdy problemów takich... to jest akwarium ryuboku, ryb prawie nie ma - jest 6 na 128l wody...
Miałem podobnie niedawno. Pierwotniaki...
Tydzień z lampą UV-C załatwił sprawę.
Pozdrawiam

Bartek1984
Stały bywalec

Miasto: Gostyń

Też miałem pierwotniaki całkiem nie dawno, u mnie powodem mógł być półrestart bo wyskoczyły mi dzień po nim, z tym, że u mnie woda była mętna cały czas. Pomogło jednorazowe wlanie octu (1ml/10l) i przymocowane waciki kosmetyczne do wlotu filtra, które zatrzymywały ten cały syf. W ciągu jednej nocy woda zrobiła się idealnie klarowna i problem już nie powrócił, rybom od octu nic się nie stało, a miałem wtedy jednodniowy i trzytygodniowy narybek gupika w akwarium, więc jeśli coś miałoby się stać to narybek pierwszy by to odczuł. Jednak nie zawsze najdroższe metody są najlepsze

Pływający z rybami
Początkujący

Powiązane tematy
  • Mętna woda - pierwotniaki?

Wczoraj robiłem półrestart mojej 54 tj. Przysypałem żwirek innym, w ciemniejszym kolorze o drobniejszej gradacji (stare podłoże pozostało), dosadziłem parę roślin i musiałem dolać ok. 50% świeżej wody...

Wyświetlenia: 489 | Odpowiedzi: 4czytaj więcej...

• Pomoc przy 160 litrach

Witam. Przymierzam się do uruchomienia akwarium 100x40x40. Na razie żongluję korzeniami i kamieniami, szukam jakiegoś fajnego ułożenia. Z przodu planuję plażę. Na korzenie trochę mchu, microsorium, H...

Wyświetlenia: 2149 | Odpowiedzi: 12czytaj więcej...

• Jaka roślinę na trawnik/front akwa przy kirysach...

Co polecicie na front akwarium jako roślinę trawnikową, lub coś zamiast trawnika niskiego i gęstego... Sytuacja taka, miałem piękny trawnik z eleocharis parvula, ale wyjechałem na urlop, po powrocie ...

Wyświetlenia: 912 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• Prośba o pomoc przy identyfikacji mchów

Witajcie, nie tak dawno, bo trzy miesiące temu kupiłem na znanym portalu aukcyjnym mchy. Miały to być: mini java i weeping. Przesłane gałązki nie pozwalały na szybką identyfikację zaraz po przesłaniu...

Wyświetlenia: 438 | Odpowiedzi: 4czytaj więcej...

• Praca przy tumaczeniu artykułu - dla ochotników

Dyskusja wydzielona z wątku: https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/aranzacja-akwarium/czym-jest-prawdziwe-akwarium-holenderskie-72732.html Na forum Toma Barra użytkownik Pikez zrestar...

Wyświetlenia: 3741 | Odpowiedzi: 29czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.