Tetra oczko wodne
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Microsorium co robić?

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.

05 sie 2018, 15:50 Microsorium co robić?  (#1)  

Witajcie.

Co robić w takim przypadku jak widać na zdjęciach?
Chodzi o to że spod liści Microsorium wyrastają mi z zarodników nowe liście.
Mam te liście urwać i dać w inne miejsce i czy liść przekształci sie w nowe kłącze?

Dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam
IMG_20180805_154711.jpeg
IMG_20180805_154733.jpeg
IMG_20180805_154818.jpeg

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

Jeszcze trochę trzeba poczekać jak te szczepki będą wieksze i będą miały własne małe korzonki.

mariusz178
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Gorzow Wlkp

Ja zawsze obcinałem takie liście przy samym kłączu. Zwykle po przenosinach tak reagował mi Microsorium. Dodatkowa zaleta to większe zagęszczenie.

Majkel82
Poznaje temat

Majkel82 napisał(a):Ja zawsze obcinałem takie liście przy samym kłączu. Zwykle po przenosinach tak reagował mi Microsorium. Dodatkowa zaleta to większe zagęszczenie.
Czyli poczekać jak podrosną te listki i wyciąć liścia i dać w korzeń tak? Czy zostawić tak jak jest?

Pikacz196196
Zainteresowany tematem

Pikacz196196 napisał(a):
Majkel82 napisał(a):Ja zawsze obcinałem takie liście przy samym kłączu. Zwykle po przenosinach tak reagował mi Microsorium. Dodatkowa zaleta to większe zagęszczenie.
Czyli poczekać jak podrosną te listki i wyciąć liścia i dać w korzeń tak? Czy zostawić tak jak jest?
Zależy. Ja podałem przykład postępowania polegający na usuwaniu takich liści i czekaniu aż roślina sama wypuści nowe liście. Zwykle wówczas nowych liści jest więcej i szybciej rosną.
Jak zależy ci na posadzeniu nowych roślin to czekasz aż szczęki będą miały korzenie odrywasz i sadzisz.

Majkel82
Poznaje temat

Czyli tak jak napisałem kilka postów wyżej...

mariusz178
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Gorzow Wlkp

Moim zdaniem tak sie dzieje jak nowa roslina laduje w nowych warunkach, nagle ma straszna potrzebe na przedluzenie wlasnego gatunku, zaobserwowalem to u siebie kilka razy z rzedu. W celach hodowlanych warto zostawic nowe 'przyrosty'' zeby sobie podrosly i wyksztalcily sie na tyle zeby odrywajac od liscia matki mozna bylo je sensownie przyczepic, czy to na korzen czy na kamien.

Brwisty
Poznaje temat

Miasto: Wroclaw

Serwis roslinyakwariowe.pl

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad 44 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się naszym doświadczeniem. zamów e-Magazyn na e-mail

Sklep internetowy

Wysyłkowy sklep akwarystyczny z
bogatą ofertą sprzętu i akscesoriów do
pielęgnacji akwarium.
idź do sklepu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot], lupus71, prandar, pt123, stami