DARMOWA DOSTAWA od 499zł lub przy zakupie minimum 10 roślin akwariowych - zobacz katalog
Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Nowości

Micrathemum Monte Carlo - przyjmie się jeszcze czy już nie ?

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam

Tydzień temu wystartował świeży baniaczek, pochwalę się za jakiś czas ;)
Na przód dałem roślinkę jak w temacie. Część zaczęła się ładnie rozwijać, ale niektóre sadzonki wyglądają jednak jak na zdjęciu. Czy one się jeszcze przyjmą, czy takich to już trzeba się pozbyć ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Ps. Nie wiem czy dobrze wstawiłem fotkę, to mój pierwszy post z aplikacji.

adfire
Poznaje temat

Miasto: Poznań

Spokojnie odbije.

arro28
Poznaje temat

Miasto: Marki

Jak się już ukorzenił to przytnij go usuń ten syf z góry kilka dni i masz świeży trawnik
Jeżeli zrobienie czegoś sprawia ci trudność, pozwól zrobić to innym.
Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia. :)

https://youtu.be/lPK8MuVKy14
https://youtu.be/93_1bb_lzMk

świerzak
Aktywny użytkownik

Miasto: Lublin

Ja tez tak miałem miałem z in-vitro później odbiło i zarosło mi cały pierwszy plan

krzysiek232
Poznaje temat

Miasto: Olsztyn

Dzięki jeszcze raz za konkretne info !

adfire
Poznaje temat

Dołączę do tematu i zapytam. W moim baniaku monte carlo jakos dziwnie rosnie, płoży sie pod podłożem tak delikatnie pod żwirem kwarcowym nie na powierzchni. To normalne?

Tomek82
Poznaje temat

Śluzowiec identyko jak w moim ponad tygodniowym akwa, wczoraj go troche obczyscilem przy pierwszej podmiance jest troche lepiej

loolekk
Poznaje temat

Miasto: KRAKÓW

Nie wiem ile u Ciebie, ale ja mam prawie 15 kg korzeni i wszystkie tak zasyfione, że aż moje dzieciaki się krzywią. Tylko dla nich mocno się przyłożyłem do czyszczenia przy wczorajszej podmianie i tłumaczę, że to "miesiąc plag egipskich", trzeba przetrwać i będzie pięknie :)

adfire
Poznaje temat

No wlaśnie miesiąc plag :-) dzis śluzowiec znów miejscami powrócił, ale jeszcze chwila wpuści sie otoski i mam nadzieje ze zrobią porządek :-)

loolekk
Poznaje temat

Miasto: KRAKÓW

Tomek82 napisał(a):Dołączę do tematu i zapytam. W moim baniaku monte carlo jakos dziwnie rosnie, płoży sie pod podłożem tak delikatnie pod żwirem kwarcowym nie na powierzchni. To normalne?

Tomek82 a masz coś pod tym żwirem i jakiej granulacji jest ten żwirek? Jak długo działa akwarium i czy odmulasz dno?
U mnie sytuacja jest podobna bo płoży się pod żwirem przy przedniej szybie za to bardziej z tyłu potrafi rosnąć mocno w górę. Też mam żwirek kwarcowy 1-3 mm a pod nim jakiś substrat.

Maciekk2
Początkujący

Miasto: Tychy

Tak, samo miałam. Najpierw dosłownie się rozpływało w oczach, robiło przezroczyste. Pózniej chwast tak się rozrósł, że prawie do połowy akwarium mi sięgało. A na koniec epicko całe dno wypłynęło. Dlatego pilnuj cięcia, bo poszybuje w górę :lol:

Ensa
Zaawansowany użytkownik

Dzisiaj ku mojej radości potwierdziły się informacje od Was. Każda kępka, która wyglądała jeszcze gorzej niż na pierwszym zdjęciu, ma nowe malutkie listki.
Z przycinaniem to już wiem, dokładnie się zapoznałem co to za typ ten Monte Carlo :)

adfire
Poznaje temat

Powiązane tematy
  • Co jest nie tak?

Witam potrzebuję pomocy odnośnie roślin. Roślina na korzeniu ma czarne liście i dziury. Inna też kiepsko wygląda, a te czerwone ze zdjęcia mają małe liście. Tydzień po podmianie 30l wody pojawiają glo...

Wyświetlenia: 605 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

• Rozpuszczanie się roślin - spostrzeżenie

Pewnie niektórzy akwaryści spotkali się z taką sytuacją, ze po zakupie roślinki i wsadzeniu jej do akwarium po kilku dniach rozpuściła się. Właśnie spotkałem się z tym zjawiskiem. W zeszłym tygodniu z...

Wyświetlenia: 293 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Micranthemum Monte Carlo

mc.jpg Micranthemum Monte Carlo to kolejna roślina, która możemy wykorzystać na trawnik w akwarium. Dorasta do 2-3cm wysokości a jej jasnozielone liście świetne kontrastują z kolorymi kryptokorynam...

Wyświetlenia: 33823 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

• Pijawka? Zostawić czy unicestwić?

Cześć, ostatnio oglądając akwarium zauważyłem pijawkę, próbowałem złapać natomiast uciekła w podłoże, i teraz pytanie czy pijawka może w jakiś sposób wpłynąć na wzrost roślin ? Szczególnie eleocharisa...

Wyświetlenia: 893 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

• 105l - Tam gdzie spotykają się dwa kontynenty - Yoruichi

Cześć, Jako newbie zacznę od początku :) Cel: akwarium towarzyskie Ameryka Pd & Azja (gł. Tajlandia, Indonezja) Zbiornik 105 l Oświetlenie LED night&day 10W Sunny 12h/d nocne wg uznania F...

Wyświetlenia: 1260 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.