Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Mętna woda i dziwny nalot na roslinach

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat
Witam, tydzień temu założyłam zbiornik 150 l. Dałam bakterie do filtra bactozym. Dodatkowo 2 x w ciągu tygodnia bacto activ po 10ml. Woda od kilku dni mlecznobiała jak na zdjęciach.
Co jest przyczyną i jak sobie poradzić? Akwariim 60x35x55cm, Światło 1 x plant 8500K i 1 x white 10000K. Świece 5 godzin dziennie.
Druga sprawa to coś co pokrywa rośliny. Wygląda jak śluzowiec z korzenia. Pytanie co to jest i co z tym zrobić?
Wpuściłam już pierwsza obsadę czyli ośrodki 6szt, helmet 3szt, Amano 5szt, krewetki filtrujące 2 sztuki i bystrzyki amady 15szt. Testy wody wyszły ok.
Screenshot_2018-12-22-10-13-59-942_com.miui.gallery.jpeg
Screenshot_2018-12-22-10-13-37-621_com.miui.gallery.jpeg

froggy22
Początkujący

Za szybko wpsusilas bakterie, glony sie pozywily. Mleko zniknie.

DawidJot
Aktywny użytkownik

Witaj,
Bakterie daje się na start żeby przyspieszyć cykl azotowy więc wszystko ok tylko często mieszanie kultur bakteryjnych może prowadzić do takiej sytuacji. Dałeś Tetrę to trzeba było spokojnie poczekać na rozpuszczenie kapsułek i rozwój z nich. Mleko to prawdopodobnie pierwotniaki, poczekaj jeszcze kilka dni powinno się wyklarować bez ingerencji.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

DawidJot napisał(a):Za szybko wpsusilas bakterie, glony sie pozywily. Mleko zniknie.

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli teraz mam już nie lać bakterii? Na dzisiaj planuje podmiane wody 30%.
Nawoze puki co potasem w ilości połowa pełnej dawki i carbo dokładnie tak samo. Podłoże aktywne JBL aqua basis plus. Czy robię coś źle?

froggy22
Początkujący

Krzysztof juz ci doprecyzowal.

DawidJot
Aktywny użytkownik

froggy22 napisał(a):
DawidJot napisał(a):Za szybko wpsusilas bakterie, glony sie pozywily. Mleko zniknie.

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli teraz mam już nie lać bakterii? Na dzisiaj planuje podmiane wody 30%.
Nawoze puki co potasem w ilości połowa pełnej dawki i carbo dokładnie tak samo. Podłoże aktywne JBL aqua basis plus. Czy robię coś źle?
To co pokrywa rośliny to prawdopodobnie śluz z korzenia tym się nie martw. Ja bardziej bym się martwił tak szybkim wpuszczeniem obsady ale różne szkoły, różne robią. "Carbo" bym sobie darował bo niby do czego skoro glonów jeszcze nie masz.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Podawanie co2 moze spowodowac glony gdy nie ma za duzo roslin.

DawidJot
Aktywny użytkownik

CO2 autor chyba nie podaje ale myśli, że "Carbo" zastąpi gaz. A podawanie CO2 wcale nie musi oznaczać glonów.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

A co z nawożeniem? Niektóre roślinki in vitro wyglądają jakby zaczęły się rozpuszczać ( w sensie pojedyncze listki). Na forach czytałam że tak może być. Tylko nie wiem czy w takim razie nawozić już czymś czy dać dobie spokój

froggy22
Początkujący

A wiesz czego brakuje żeby dodać? Potas ok rozumiem ludzie często piszą żeby zacząć od tego pierwiastka. U Ciebie niewiadomo jaką wodę dajesz od początku (kranówka, czy z filtra RO plus mineralizator). Robisz jakieś testy żeby określić braki? Rośliny odchorowują zmianę warunków więc często bywa, że marnieją ale daj im trochę czasu na odbicie.
Zerknij na link poniżej powinien rozjaśnić Ci trochę sprawę:
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... otowo.html

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Krzysztof Radziszewski napisał(a):A wiesz czego brakuje żeby dodać? Potas ok rozumiem ludzie często piszą żeby zacząć od tego pierwiastka. U Ciebie niewiadomo jaką wodę dajesz od początku (kranówka, czy z filtra RO plus mineralizator). Robisz jakieś testy żeby określić braki? Rośliny odchorowują zmianę warunków więc często bywa, że marnieją ale daj im trochę czasu na odbicie.
Zerknij na link poniżej powinien rozjaśnić Ci trochę sprawę:
https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... otowo.html
Kranówka. Nie mam testów na pierwiastki. Tylko kh/gh, no3, i po4 . Dodatkowo paskowy JBL NO2 , cl, pH, kh. A co z tym carbo?

froggy22
Początkujący

Polecam poczytać na forum jest cały wątek poświęcony temu związkowi chemicznemu.
Co do testów paskowych daj sobie spokój bo mogą narobić więcej szkody niż pożytku. Jeśli używasz kranówki zerknij na stronę dostawcy tam możesz znaleźć parametry tego co masz w kranie. Osobiście nie polecam takiej wody bo parametry mogą się zmieniać na przestrzeni czasu ale wiele osób stosuje jeśli są akceptowalne dla danego typu zbiornika np. Low-tech czy Malawi/Tanganyika.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Polecam poczytać na forum jest cały wątek poświęcony temu związkowi chemicznemu.
Co do testów paskowych daj sobie spokój bo mogą narobić więcej szkody niż pożytku. Jeśli używasz kranówki zerknij na stronę dostawcy tam możesz znaleźć parametry tego co masz w kranie. Osobiście nie polecam takiej wody bo parametry mogą się zmieniać na przestrzeni czasu ale wiele osób stosuje jeśli są akceptowalne dla danego typu zbiornika np. Low-tech czy Malawi/Tanganyika.
Dziękuję za pomoc. Po paru dniach woda nie jest już mleczna

froggy22
Początkujący

Nie ma sprawy. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku oraz sukcesów!

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Powiązane tematy
  • Nalot na roślinach

Mam taki nalot na roślinach akwarium ma nie cały tydzień wpusciłem parę ampulari zaczęły go wcinac a moje pyt mogę jakoś tego się szybciej pozbyć? Czy robić swoje podmienić wodę i samo zniknie po czas...

Wyświetlenia: 211 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• Mętna woda - pierwotniaki?

Wczoraj robiłem półrestart mojej 54 tj. Przysypałem żwirek innym, w ciemniejszym kolorze o drobniejszej gradacji (stare podłoże pozostało), dosadziłem parę roślin i musiałem dolać ok. 50% świeżej wody...

Wyświetlenia: 489 | Odpowiedzi: 4czytaj więcej...

• Dziwny osad na roślinach

Cześć! Około 3 tygodnie temu założyliśmy zbiornik 90 l. Przez ten czas miał już miejsce pierwszy atak glonów, który chyba udało się zwalczyć. Na roślinach, pomimo regularnego cotygodniowego czyszczeni...

Wyświetlenia: 2251 | Odpowiedzi: 45czytaj więcej...

• Czarne kulki na roślinach - szkodniki, robaki?

Zauważyłem, że na moich roślinach - głównie lotosie znajdują się małe, czarne kropki, które nie są z nim związane, przypominają mi trochę tarczniki na roślinach lądowych. Zauważyłem, że lotos w tym mi...

Wyświetlenia: 519 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

• Akwarium holenderskie na roślinach Tropica

https://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-pedro1-4b8b104e0a7a4bbeb76e71bbd6353db8.jpg Zapraszamy do obejrzenia prezentacji procesu powstawania akwarium holenderskiego, w który...

Wyświetlenia: 267 | Odpowiedzi: 1czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.