Testy akwariowe Tetra
Jesteś tutaj: SerwisForumOgólneForum ogólne

Mętna woda

Nowości i ciekawostki związane z akwarystyką roślinną, oraz posty nie pasujące do innych działów.

25 lut 2019, 10:20 Mętna woda  (#1)  

Witam, posiadam akwarium już od jakiś 2 miesięcy, wszystko do tej pory było ok, pierwsze zmętnienie pojawiło się w pierwsze dni od założenia co było zjawiskiem normalnym (pierwotniaki). Zmętnienie ustąpiło po tygodniu i do dnia dzisiejszego miałem spokój, 3 dni temu dosadziłem limnofile wodną i wpuściłem 4 nowe ryby danio malabarskie oprócz tego dołożyłem 3 kulki nawozowe JBL pod rośliny, dzień później zrobiłem rutynową podmiane 30% wody. Po podmianie dodałem 2ml żelaza z dozownika. Od tamtego momentu problem ze zmętnieniem wcale nie ustępował.

-Akwa 112l
-Filtr Aquael turbo 1000
-Podłoże Manado bez substratu, kulki nawozowe w podłożu
-światło Aquael Plant 32W
-świece 10h dziennie
-podmiana raz na 10dni woda kranowa odstana 24h bez uzdatniaczy
Obsada:
5 Tetry cesarskie
5 danio fluo
4 danio malabarskie
2 kosiarki
3 otoski

Na zdjęciu nie widać aż tak tego zmętnienia, pytanie czy na skutek małego przesadzenia roślin kulki nawozowe mogły zrobić zmętnienie? Pierwotniaki chyba odpadają
IMG_20190220_225110.jpeg

GulSoon
Początkujący

25 lut 2019, 10:29 Re: Mętna woda  (#2)  

Mogło się coś wzbić z podłoża a filtr nie daje rady tego wyklarować, ewentualnie zakłócenie biologi. Jak się da dołożyłbym watę do filtra i zapobiegawczo wlał bakterie.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

25 lut 2019, 10:40 Re: Mętna woda  (#3)  

zmijka85 napisał(a):Mogło się coś wzbić z podłoża a filtr nie daje rady tego wyklarować, ewentualnie zakłócenie biologi. Jak się da dołożyłbym watę do filtra i zapobiegawczo wlał bakterie.
Bakterie wlałem tylko jednorazowo, przy zakładaniu, jeśli chodzi o parametry wody to wszystko jest w normie, możliwe że filtr nie wyłapuje tych drobinek co się wzbiły, o jaką wate chodzi?

GulSoon
Początkujący

25 lut 2019, 10:48 Re: Mętna woda  (#4)  

Watę akwarystyczną. Wycinasz kawałek i wkładasz do filtra, jest gęstsza niż gąbka a jak się zapcha to wyrzucasz i zakładasz nową.
Nie znam się, więc się wypowiem.

zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Rzeszów

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.