Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Mętna woda !!!



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



18 paź 2006, 09:30 Mętna woda !!!  (#1)  

Po 16 dniach od założenia akwariu woda mi zmętniała na biało.Trwa to już 4 dni,prawdopodobnie to się stało od nowych roślin,które kupiłem na allegro.W baniaku mam 3 otoski,2 kosiarki i 1 zbrojnika niebieskiego,których narazie nie karmie.Parametry wody:TWW 4,TWO 5,NO3 5.Jaki zastosować preparat aby nie zaszkodził rośliną?
Proszę o szybką pomoc!

Paweł G.


18 paź 2006, 10:37   (#2)  

A może to wina filtra? może żwiru albo kamienia włożonego jako dekoracje? pomyśl nad tym. Jeśli roślinki sie rozpadają to może i ich wina ale raczej wątpie.pozdrawiam

Avatar użytkownika
100>P Piotr Stochmal
Znający temat

Posty: 1110
Dołączył: 17 wrz 2005, 09:16
Miasto: Lipno

18 paź 2006, 10:59   (#3)  

Jeśli chodzi o dekoracje to mam tylko korzeń machoniowy,który kupiłem w sklepie,przed włożeniem do akwarium leżał kilka dni w wiadrze z gorącą wodą wynienianą 2-3 razy dziennie.Żwirek kupiłem w sklepie i dokładnie wypłukałem gorącą wodą.Filtr Fluval 204,wkłady to gąbka,ceramika i keramzyt.Rośliny są w dobrym stanie.Czy mogę użyć jakiegoś preparatu,jakiego?

Paweł G.


18 paź 2006, 12:36 Re: Mętna woda !!!  (#4)  

Paweł G. napisał(a):Po 16 dniach od założenia akwariu woda mi zmętniała na biało.Trwa to już 4 dni,prawdopodobnie to się stało od nowych roślin,które kupiłem na allegro..Jaki zastosować preparat aby nie zaszkodził rośliną?


A może to inwazja pierwotniakow.
A może przy sadzeniu nowych roślin miałeś zbyt długo wyłączony filtr i bakterie padły.
najbezpieczniej zastowować lampę uv, 2-3 h w nocy jesli nie masz to możesz zastosować preparat na pierwotniaki, do dostania w każdym akwarystycznym, rośliny z pewnością przeżyją. Oczywiście pod warunkiem że to pierwotniaki.

A może ta mętna woda idzie jednak w kolor zielony, jeśli tak to masz zakwit wody, często spotykane w nowo zalozonych akwariach.

the_source
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 31 lip 2005, 22:47
Miasto: rzeszowskie, bliżej tarnobrzega

18 paź 2006, 17:15   (#5)  

Cześć .Sam piszesz , że akwa jest nowo założone i idę o zakład ,że jeszcze się nie ustabilizowało .Stąd zakwit pierwotniaków.Wszędzie znajdziesz informację ,że dopiero po miesiącu od założenia zaczyna się stabilizować.Czekaj więc i nie szalej z chemią bo możesz przedobrzyć.No chyba ,że masz dostęp do lampy UV w tym wypadku jest godna polecenia.
Powodzenia Wojtek B.
http://szwajcar.com/page1.php

Wojtek B.
Zainteresowany tematem

Posty: 219
Dołączył: 31 sie 2005, 13:43
Miasto: Bydgoszcz

18 paź 2006, 21:12   (#6)  

lampa uv pomoże zwalczyć objawy ale nie przyczynę
wybijesz nią i pierwotniaki i bakteria nitro które właśnie toczą wojnę z pierwotniakami
najlepsza metoda to podpiąć dłużej działający filtr i zrobić kilka podmian wody z działającego sprawnie akwarium

Avatar użytkownika
kresone
Zainteresowany tematem

Posty: 193
Dołączył: 29 mar 2006, 12:07
Miasto: Świętochłowice

20 paź 2006, 10:24   (#7)  

Wczoraj zrobiłem podmianę wody 30% i umieściłem w filtrze zewnętrznym kapsułkę bakteri Tetry.Chcę jeszcze zastosować zeolit w górnym koszyku filtra,czy to dobry pomysł?
Woda jest nadal mocno mętna i ma lekko zielony kolor.

Paweł G.


20 paź 2006, 12:26   (#8)  

Wpisz w wyszukiwarkę na forum zakwit wody lub zielenice i poczytaj :)

the_source
Początkujący

Posty: 16
Dołączył: 31 lip 2005, 22:47
Miasto: rzeszowskie, bliżej tarnobrzega

21 paź 2006, 09:30   (#9)  

Wczoraj kupiłem Filtr UNIFILTER 500 UV Aquaela,z tego co wyczytałem to niestety jedyny ratunek bo zaciemnienie odpada,ostatnio dużo wydałem na roślinki i się o nie boje.Zatem czekam na efekty.Pzdr.

Paweł G.


21 paź 2006, 19:46   (#10)  

to samo mam po 14 dniach od załozenia akwa, dodam tylko ze pogorszyło się to bardziej jak wlałem swieżą wode która odparowała po tych dwóch tygodniach, jestem na 100% pewny , ze u mnie to pierwotniaki, u Ciebie tez pewnie to minie po tygodniu lub dwóch tylko w zyciu teraz nie podmieniaj wody i nic nie dolewaj swiezej, chyba ze odparuje tak jak u mnie, przez pierwotniaki przechodziłem juz kilka razy zawsze przechodziło po pewnym czasie, zadne preparaty nic dawały, lampa UV to podobno bardzo dobre rozwiązanie na to, ja niestety nie mam takiej :( i musze czekac az samo przejdzie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d5 ... b6383.html

Piotrek86


21 paź 2006, 22:36   (#11)  

Wydaje mi sie ze zmienily Ci sie parametry wody po posadzeniu wiekszej ilosci roslin...Kwestia obiegu azotu i Co2...Z racji swierzosci zbiornika doprowadzilo to do rozwoju pierwotniakow i bakterii wolno plywajacych w toni wodnej.Jak najbardziej pomoze UV...ale takze dodawanie ciagle bakterii nitryfikacyjnych...Duzo cierpliwosci,wszystko samo wroci do normy i nie pomoze temu codzienna podmiana...
Pozdrawiam

Carlitto












Powiązane tematy
  • Po zmianie filtra zewnętrznego woda śmierdzi

    Witam, ostatnio zmieniłem filtr z Jbl e-1502 na aquela ultramax 2000, ze starego przełożyłem ceramikę i dołożyłem nowej, dodałem bakterie nitrifikacyjne na start nowego. Od 2 tygodni woda zaczęła śmie...

    Wyświetlenia: 471 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Nowe akwarium problem z mętno-żółtą wodą

    Cześć, Po latach powróciłem do akwarystyki, założyłem baniaczek 240l i od drugiego dnia pojawiła się mętno biała woda. Tydzień mija dorzuciło jeszcze odcień żółtawy. Brunatnice i pierwotniaki? okrzem...

    Wyświetlenia: 1075 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Nowe akwarium- woda

    Będę zakładał nowe akwarium, 112l. Mam pytanie odnośnie wody. Czy mogę ułożyć wszystko w środku, zrobić nasadzenia i wlać wodę z kranu, a następnie dodać uzdatniacz? Potem oczywiście poczekać z wpuszc...

    Wyświetlenia: 503 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Woda RO a zmiękczacz

    Witam , pytanie odnośnie montażu filtra RO , mam zastosowany zmiękczacz i zamontować filtr przed zmiekczaczem czy za?

    Wyświetlenia: 766 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Mętna woda rano w baniaczku

    Po zwiększeniu CO2 do 5 b/s po włączeniu oświetlenia około 12.30 woda jest lekko mętna, widać jakby mgiełkę gazową. Popołudniu jak wymiana gazowa działa normalnie, bąbelki wydostają się z podłoża woda...

    Wyświetlenia: 28399 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Start akwarium ...woda

    Część Może głupie pytanie ale skąd bierzecie wodę destylowaną na start akwarium? Kupujecie czy jakoś zbieracie z własnego filtra RO? Będę startował z 240 litrami i się zastanawiam skąd wziąć tyle...

    Wyświetlenia: 429 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Siwa woda

    Napisze tutaj, choć nie jestem przekonany czy to glon. Do rzeczy: Kostka 27L zalana 11 sierpnia. Na drugi dzień woda zmętniała. Pomyślałem normalka - pierwotniaki, przejdzie. Jednak nie przeszło do dz...

    Wyświetlenia: 515 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Woda kranowa do akwarium

    Witam chciałbym przejść z wody Ro do wody kranowej czy takie parametry odpowiadały by roślina ma być to HT Dodam ze kiedyś lalem ta wodę i był wysyp zielenic na szybach i kamieniach jeżeliby się nadaw...

    Wyświetlenia: 2026 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Dolewki wodą RO

    Witam, chciałbym się dowiedzieć czy odparowaną wodę w akwarium (UF UPAŁY :D) dolewkę wody RO, uzupełniać czystą czy zmineralizowaną

    Wyświetlenia: 1147 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Twarda woda w kranie

    Co zrobić na tą dolegliwość? Słyszałem że woda destylowana jest rozwiązaniem, ale w sytuacji podmiany wody, dlatego zastanawiam się czy są metody zmiękczenia jej bez podmiany?

    Wyświetlenia: 1009 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 488 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.