Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Male białe COŚ w akwarium?



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



18 maja 2013, 09:38 Male białe COŚ w akwarium?  (#1)  

Witajcie,
Jak w temacie. Z miesiąc temu założyłem typowego nabiurkowca i teraz patrze ze male białe punkciki,strasznie szybkie, się tam wprowadziły,jest to wielkości płatka kurzu(czyli bardzo bardzo male ale jednak gołym okiem widoczne . Niestety jest to zbyt male żebym mógł to sfotografować . Co to jest?Jest to groźne? Pytam Was bo jak wpisuje w google "male białe w akwarium" to same głupoty wyskakują :D
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Tomek_89
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 03 lut 2013, 08:23
Miasto: Bytom

18 maja 2013, 12:45 Male białe COŚ w akwarium?  (#2)  

Jak jest to pyłek, który skacze i goni szybko w każdym kierunku to pewnie oczlik :D

Avatar użytkownika
Qubson
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 mar 2012, 19:55
Miasto: Podhale

18 maja 2013, 12:57 Male białe COŚ w akwarium?  (#3)  

wpisałem w google oczlik i już wiem co u mnie zamieszkało. Ciekawe skąd to się wzięło :?: . Niestety zdania na różnych forach są podzielone co do nieszkodliwości tych stworzonek.
Może tu ktoś się wypowie? mam się martwic czy nie? dodam ze oczliki współżyją z krewetkami RC.
Ach dziękuje bardzo za odpowiedz i nakierowanie mnie na jakaś trasę w tej sprawie:)
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Tomek_89
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 03 lut 2013, 08:23
Miasto: Bytom

18 maja 2013, 13:11 Male białe COŚ w akwarium?  (#4)  

Ja oczliki olałem, nie interesowały mnie, bo tak inni mówili. Tez nie wiem skąd się wzięły, a jak to bywa łańcuch pokarmowy nie ma końca. Po oczlikach pojawiły się nicienie które je jedzą i problem był podwójny oczlik + nicień. Oczywiście nieszczęścia chodzą parami, a nawet po 3, to pojawiły się stułbie...W krewetkariach nie mam ryb, które tez są wrogiem oczlików i je jedzą. Znajomy z zoologa polecił mi coś takiego - Weź ręcznik zakryj nim na noc akwarium, a rano go zdejmij i od razu po zdjęciu (przy zgaszonym świetle) wsadź łapę do akwarium i przetrzyj szyby gąbka, zrobisz tak parę razy, dzień po dniu, np przed wyjściem do pracy i masz spokój z populacją na jakiś czas. A dlaczego ręcznik ? bo oczlik jest tępy i myśli ze jest cały czas czas noc (ręcznik zakrywa szyby o poranku i jest cały czas ciemno, nie chowa się i siedzi na szybach.) Normalnie jak wschodzi słonce i robi się jasno to się chowa tak jak wypławek i nicień. Nie zapomnij wyparzyć gąbki w wrzątku zanim ja wsadzisz następny raz.

Avatar użytkownika
Qubson
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 mar 2012, 19:55
Miasto: Podhale

18 maja 2013, 14:27 Male białe COŚ w akwarium?  (#5)  

Miałem coś takiego razem z innym badziewem się przypętało (nicienie i węgorki).

Oczlik jest pokarmem dal ryb, kupuje się w sklepach żywy w woreczkach, raczej nic groźnego.

NO PLANARIA na wypławki, stułbie porcja na 100L

Avatar użytkownika
matu
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3539
Dołączył: 13 paź 2012, 23:17
Miasto: Gdańsk

18 maja 2013, 16:12 Male białe COŚ w akwarium?  (#6)  

Hmm moje oczliki są dość odważne bo widzę je cały czas jak grasują na tylnej szybie przy włączonym świetle.

Avatar użytkownika
Tomek_89
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 03 lut 2013, 08:23
Miasto: Bytom

19 maja 2013, 11:23 Male białe COŚ w akwarium?  (#7)  

Oczliki przywleczone były raczej, jak kupowałem Agassizi fire red, z tego co pamiętam to cały czas żywymi robalami były karmione. Potem faszerowałem je jeszcze mrożoną ochotka, nie wykluczam ze coś w niej było. Przy zaświeconym świetle nie masz co ich tłuc, tylko przy zgaszonym z zaskoczenia. Tak jak inni piszą, ze jak są godne to grasują w dzień, to samo jest z nicieniem, światło im nie przeszkadza, typowa desperacja :D

Avatar użytkownika
Qubson
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 mar 2012, 19:55
Miasto: Podhale

01 cze 2013, 00:42 Male białe COŚ w akwarium?  (#8)  

a nie ma jakis rybek ktore wciagaja takie stwory?

koscielski8
Początkujący

Posty: 35
Dołączył: 14 paź 2012, 12:18

01 cze 2013, 14:36 Male białe COŚ w akwarium?  (#9)  

Każda ryba sobie coś dzióbnie, jak tylko jest głodna :)

Avatar użytkownika
Qubson
Stały bywalec

Posty: 370
Dołączył: 29 mar 2012, 19:55
Miasto: Podhale

01 cze 2013, 14:45 Male białe COŚ w akwarium?  (#10)  

U siebie dokładnie wczoraj wypatrzyłem oczlika, przynajmniej tak z opisów wynika. Średnica, max 0,5mm, porusza się dynamicznie, skokami. Ja raczej nie będę się tym przejmował, ponoć ich szkodliwość jest niewielka.

Po krótkiej lekturze mogę tylko podpowiedzieć, że no-planaria na oczliki nie działa, przynajmniej tak donoszą akwaryści.

Avatar użytkownika
korba6
Poznaje temat

Posty: 147
Dołączył: 02 mar 2005, 19:35
Miasto: Kraków

01 cze 2013, 15:56 Male białe COŚ w akwarium?  (#11)  

Tomek_89, zostaw to i nic z tym nie rób. Ryby zjedzą większość i sytuacja się ustabilizuje.

Jeśli komuś w akwarium pojawiają się różne "dziwne stwory", "coś gania po szybie", "pełza w toni", itp, to tylko dobrze świadczy o zbiorniku!

Często nawet wypławki, pozostawione w spokoju, zostaną zjedzone przez niekarmione ryby. Na 100% - widziałem na własne oczy - zjedzą je Wielkopłetwy, Bojowniki i Neony czerwone. Na 99% - podejrzewam - inne małe ryby też zjedzą wypławki, jeśli będą niekarmione.

DavyJones


01 cze 2013, 16:30 Male białe COŚ w akwarium?  (#12)  

Oki doki ale oczliki i od niedawna wypławki również pływają w krewetkarium gdzie nie ma oni jednej rybki:O

Avatar użytkownika
Tomek_89
Stały bywalec

Posty: 470
Dołączył: 03 lut 2013, 08:23
Miasto: Bytom

01 cze 2013, 16:47 Male białe COŚ w akwarium?  (#13)  

Przecież nie ryby roznoszą oczliki i wypławki!

DavyJones


Trochę odkopuję temat ale jak kolega pisał w krewetkarium z nazwy nie ma ryb więc nie ma co zjeść oczlików. Więc dziś siedząc przy biurku w wolny dzień od pracy zaczęły mnie denerwowac już moja hodowla oczlików i chyba wybiorę się do sklepu po jakąś rybkę :D ale z racji tego że moje RC i CR są w ciąży a inne już mają młode zastanawiam się jaka rybka do nano zbiornika która zje oczklika a nie zeżre mi małych krewetek. Jaka ryba nadaje się do szkiełka 15L brutto ?
Załączniki
IMG_1775.JPG
(2.13 MiB) Pobrane 569 razy

Avatar użytkownika
djbovorta
Aktywny użytkownik

Posty: 500
Dołączył: 18 maja 2013, 19:51
Miasto: Worksop UK

proponuje Neoheterandria elegans
reaktywacja
120x45x50

Avatar użytkownika
meteoryt
Poznaje temat

Posty: 83
Dołączył: 28 lut 2006, 17:30

Jakieś mikro boraras, rasboras...

DavyJones












Powiązane tematy
  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 4031 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Mega akwarium - peha68

    Absolutnie fantastyczna aranżacja (pomijając aspekt ścieżki :) )ponadnormatywnego akwarium w wykonaniu Panów z Peha68. https://www.youtube.com/watch?v=hM24gvwsrv4 oraz filtracja: https://youtu.be/O...

    Wyświetlenia: 18183 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 695 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • [2456L] Dziennik budowy - Akwarium w ścianie

    Nareszcie! Doczekałem się! Nadszedł czas na rozpoczęcie prac z wymarzonym akwarium w ścianie, pomiędzy pokojami. Budowa domu była od samego początku podporządkowana i z myślą o duuuużym akwarium. Już ...

    Wyświetlenia: 65400 | Odpowiedzi: 232 czytaj więcej...

  • Akwarium na wymiar

    Witam po kilkuletniej przerwie. Jako że nowy dom ukończony to przyszła pora na moje akwarium. Stety/Niestety muszę oprzeć się o wykonanie akwarium na wymiar - bo nie widzę do kupienia takich rozwiązań...

    Wyświetlenia: 1011 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Filtr narurowy do akwarium roślinnego

    Witajcie. Mam pytanie odnośni filtracji na bazie filtrów narurowych do wody połączonych rurami PCV i pompą od ogrzewania. Czy macie jakieś opinie na ten temat? W internecie można znaleść dość dużo got...

    Wyświetlenia: 15321 | Odpowiedzi: 41 czytaj więcej...

  • Pył w akwarium

    Witam założyłem ostatnio nowe akwarium 40l. Kupiłem sobie dobrze oceniane podłoże aktywne aquarium soli firmy tropica którego nie płuczę się przed wsypaniem. Od założenia akwarium po dwóch tygodniach ...

    Wyświetlenia: 731 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Zakładanie akwarium

    Cześć akwaryści, Zakładam właśnie nowe akwarium. Nie jest to już moje pierwsze podejście, jednak poprzednie próby kończyły się z różnym skutkiem, nie zawsze pożądanym (inwazje glonów, brak wzrostu ro...

    Wyświetlenia: 343 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 1239 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Akwarium bez podmian na mineralizatorze- stabilność

    Dzień dobry, Zastanawiam się nad obniżeniem ph oraz twardości wody w moim akwarium low tech. Chciałbym docelowo zrezygnować z podmian o ile wszystko będzie dobrze funkcjonować. W domu mam mineralizat...

    Wyświetlenia: 348 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: piotrz23, prot, smolny i 366 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.