Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Lotos

Akwarystyka roślinna ogólnie oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

31 paź 2010, 17:59 Lotos  (#1)  

Witam
Mam w akwa lotosa i niestety liście są małe średnica ok 10cm największe, a widziałem na niektórych zdjęciach liście wlk talerzy, jak to osiągnąć?
Podaje CO2 z butli i stosuje EI, akwarium 200l temp 25 C

girzol
Poznaje temat

31 paź 2010, 20:16   (#2)  

Lotosy lubią bardzo żyzne podłoże wtedy rośnie ok

Anonim 15172

31 paź 2010, 20:42   (#3)  

Poczekaj, to urosną. Wtedy będziesz miał problem w 200l.
Pozdrawiam, Darek

Stokrotek
Stały bywalec

Miasto: Warszawa

31 paź 2010, 20:50   (#4)  

pod żwirkiem mam substrat no i podaje suche sole zgodnie z EI spidera

girzol
Poznaje temat

31 paź 2010, 22:07   (#5)  

Czasem wystarczy dodac pod korzenie tzw. gliniane kulki, ja stosuje kule z JBL i co tydzien musze sie pozbywac lisci gigantow. Pozdrawiam

bdead1
Zainteresowany tematem

Miasto: Glasgow

31 paź 2010, 23:34   (#6)  

bdead1 napisał(a):Czasem wystarczy dodac pod korzenie tzw. gliniane kulki, ja stosuje kule z JBL i co tydzien musze sie pozbywac lisci gigantow. Pozdrawiam

kulki JBLa się sprawdzają i są godne polecenia, ale dobry efekt osiągniesz wsadzając lotosa w TETRA PLANT COMPLETE SUBSTRATE. Jeśli robisz restart
dajesz to pod żwir (warstwa 1 cm wystarczy). Jeśli akwarium masz ustabilizowane to lotosy możesz wsadzić w doniczki z substratem, górną warstwę przysypując żwirem by nie zrobić sobie bajzlu w akwarium. Lotosy można też wsadzać w glinę lub mix gliny z substratem. Tetra plant przetestowalem i lotosy w 320 l akwarium miały liście wielkości dużego liścia kapusty, więc mogę śmiało polecić. Z resztą jak pisali przedmówcy - lotosy lubią żyzne lub zamulone podłoże, więc warto w okolicach korzeni lotosów ograniczyć odmulanie

Binias
Poznaje temat

Miasto: Bydgoszcz

01 lis 2010, 14:12   (#7)  

A słyszałem też o tym że aby zwiększyć wzrost co jakiś czas należy uszkodzić lekko kozenie czy to prawda?

girzol
Poznaje temat

02 lis 2010, 09:20   (#8)  

girzol napisał(a):A słyszałem też o tym że aby zwiększyć wzrost co jakiś czas należy uszkodzić lekko kozenie czy to prawda?

Z uszkadzaniem korzeni to chodzi o inny aspekt hodowli lotosów. Rośliny te tworzą 2 rodzaje liści - tzw. podwodne i w przypadku starszych osobników - nawodne. Ze względu na walory ozdobne najładniej w akwariach wyglądają lotosy mające liście podwodne bo nawodne, pływające po powierzchni i zasłaniają mocno światło w zbiorniku. Sposobem na utrzymanie lotosa na etapie wypuszczania lisci podwodnych w sytuacji gdy zaczyna wypuszczać już bardziej nawodne jest właśnie uszkodzenie korzeni. Jest jeden minus - u siebie zauważyłem że lotosy wypuszczają kwiaty tylko wtedy gdy są w fazie liści nawodnych.

Binias
Poznaje temat

Miasto: Bydgoszcz

27 lis 2010, 08:55   (#9)  

Stokrotek miałeś racje urosły tak że nie które liście trzeba będzie usunąć.

girzol
Poznaje temat

18 gru 2010, 17:31   (#10)  

Trochę czasu mnie nie było, prz. Nie pozwalaj na wyrastanie zbyt długich łodyg. Odetnij te dłuższe,a nowe będą rosły krótsze i będzie gęściej. Ciekawy efekt wtedy uzyskasz. Po jakimś czasie znowu zaczną wyrastać długie łodygi i odrosty z korzeni.
Pozdrawiam, Darek

Stokrotek
Stały bywalec

Miasto: Warszawa

Powiązane tematy
  • Czy lotos tygrysi jest rośliną trującą?

Z góry bardzo przepraszam za lekko naiwne pytanie. Chciałbym się dowiedzieć czy lotos tygrysi (odmiana zielona) jest rośliną trującą tudzież szkodliwą? Od razu pisze że nie mam zamiaru jej konsumować ...

Wyświetlenia: 543 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Lotos tygrysi zielony - powstawanie bulw (jakie warunki?)

Witajcie. Pytanko do osób hodujących lotosy: Jakie warunki hodowli należy spełnić, aby lotos wytworzył bulwy? Mam kilka dużych lotosów, z których wyrastają kłącza z młodymi roślinkami, natomiast żadna...

Wyświetlenia: 555 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Jungermannia Truncata "Jade Lotos"

Z innej rodziny niż Plagiochilaceae bo z Jungermanniaceae, jednakże zbliżony wyglądem. Mech sprowadzony wiele lat temu przeze mnie z Japonii, występował tam pod nazwa Jade Lotos, co można by tłumaczyć...

Wyświetlenia: 362 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Czy lotos tygrysi może szkodzić?

Od razu zaznaczam że to pytanie bo po prostu nie wiem. Swojego czasu miałem w baniaku lotos tygrysi odmiane czerwoną. Zauważyłem wtedy że conajmniej raz w miesiącu pada mi jakaś rybka. Wywaliłem lotos...

Wyświetlenia: 7354 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• lotos zielony kontra tygrysi

Nie wiem czy dobrze opisałem,lotos zielony ma centki jak tygrysi,ale ogólne ubarwienie zielone,a czerwony jest ceglasty bez centek.Ale ,mam pytanie,czy zielony może mieć zły wpływ na lotosa czerwonego...

Wyświetlenia: 536 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 400 gatunków i odmian roślin. Ponad 10 000 produktów z wysyłką w 24 godziny lub
odbiorem osobistym w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).)
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.